Статистика зарплат випускників польських вузів

14 Червня 2017
освіта в Польщі

Українських студентів серед усіх іноземців, які навчаються в Польщі, найбільше. І це не дивно. Вважається, що освіта, яку надають польські вузи (як приватні, так і державні) дуже якісна, прогресивна і відповідає темпу та вимогам сучасного світу. Українські абітурієнти обирають Польщу, бо вважають таке навчання престижним і, основне, перспективним. Та чи справді це так? І чи залежать майбутні перспективи, кар’єра та рівень зарплати  студента від диплому вибраного ним навчального закладу в Польщі? І який вуз обрати, аби отримати якнайбільше можливостей?

Відповідь на це питання дав звіт статистичних даних щодо зарплат випускників різних польських ВНЗ, який опублікував сервіс  wynagrodzenia.pl, пише tvn24bis.pl

Статистика свідчить, що найбільше після закінчення ВНЗ заробляють випускники Варшавського Університету, який, до речі, цьогоріч очолив рейтинг найкращих польських вузів. Середня зарплата тих, хто навчався у Варшавському університеті, після закінчення складає 5, 5 тис. злотих брутто. Другу позицію за рівнем зарплат випускників займає Гданський університет – вони отримують в середньому 4, 5 тис. злотих. Закриває трійку лідерів відомий і популярний Ягелонський Університет в Кракові. З дипломом цього навчального закладу можна розраховувати на зарплату в середньому 4430 злотих.

Непогані кар’єрні та матеріальні перспективи також у випускників Лодзького та Вроцлавського університетів – вони претендують на середній дохід 4, 3 тис. злотих в місяць.

Проте деякі вузи Польщі показали не такі хороші результати: найменше заробляють магістри з дипломами університетів в Бялостоці (3,3 тис. злотих), Жешові (3258 злотих) та Кєльцах (3055 злотих).

Не останню роль у можливості заробляти багато відіграє, звісно ж, напрямок навчання. На найвищі зарплати, вже традиційно, можуть розраховувати випускники факультетів, пов’язаних з IT сферою. В середньому такі спеціалісти заробляють 6 тисяч злотих брутто. На високі зарплати можуть розраховувати і ті випускники, які планують працювати в банківській сфері (5740 злотих ) і у сфері легкої промисловості, де середня заробітна плата становить 5 тис. злотих.

Найнижча заробітна плата, в свою чергу, чекає на тих випускників, які збираються застосувати свій диплом в галузях, пов'язаних з послугами для населення (3,3 тис. злотих), наукою та освітою (3349 злотих брутто).

Щоб дізнатись, скільки і на що витрачають студенти у Польщі, читайте наш матеріал на цю тему.

 

Читайте також:

Польські стипендіальні програми та гранти для українців

Оголошено рейтинг найкращих польських вузів у 2017 році

Якісна освіта в Європі

Польські ВУЗи знизили ціни за навчання для українців

 

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах