Система електронного збору ViaTOLL

00 Bad format: -1 0000

Оновлення від 25 червня 2021 року

24 червня 2021 року в Польщі запрацювала нова система дорожніх зборів за проїзд платними національними автошляхами для вантажівок (вагою більше 3,5 тонни), а також платними ділянками автострад Конін-Стрикув (А2) і Вроцлав-Сосниця (А4) як для вантажних, так і для легкових автомобілів. Система отримала назву e-TOLL. До 30 вересня 2021 року вона працюватиме паралельно з актуальною зараз viaTOLL.

Для інтеграції нової системи у місці стягнення оплати за проїзд платними ділянками доріг А2 та А4 нанесли спеціальну розмітку. Для водіїв, які користуються системами e-TOLL та viaTOLL, виділили крайні праві смуги руху.

Запровадження системи e-TOLL стане початком ліквідації спеціальних воріт на платних дорогах Польщі

_____________________

Вже з 9 липня 2017 року проїзд ще 360 кілометрами польських доріг для автобусів та вантажівок, вагою понад 3, 5 тонни, підлягатиме оплаті за системою viaTOLL. Про це повідомив речник Головного управління у справах національних доріг і автострад Польщі Ян Криніцкі.

Нові платні відрізки знаходитимуться в шести воєводствах Польщі – Мазовецькому, Великопольському, Люблінському, Лодзинському, Підляському і Любуському. Це будуть фрагменти автобанів S8 (16 км в околицях вузла Mężenin) та S19 (9 км в околицях Любліна), а також національних трас №50, 92 і 24.

Зокрема платними стануть 136 км дороги DK 50, в тому числі відрізки

 • Kuznocin-Guzów
 • Chudolipie–Dębówka

Національна траса №92 отримає 145 км платних відрізків, серед них:

 • Boczów-Poźrzadło
 • Łowicz-Kuznocin
 • Sochaczew-Warszawa
 • околиці м. Лович

53 кілометри польської траси №24 на відрізку Pniewy – Skwierzyna водіям з 9 липня 2017 року теж доведеться оплачувати за системою viaTOLL. В сумі з цієї дати системою керуватиметься 3, 66 тис. польських доріг.

Розширення платних доріг пояснюється прибутковістю viaTOLL – за період неповних 6 років від початку свого існування вона збагатила бюджет Національного дорожнього фонду Польщі на 7,92 млрд злотих. Найбільш прибутковою є траса А4, яка від грудня 2016 року до травня 2017 року принесла країні 221 мільйон злотих. В той сам час дохід з швидкісної траси S8 становив трохи більше 127 мільйонів, а з траси А2 – 93 мільйони злотих. 85% оплат за системою viaTOLL вносяться з кишені польських водіїв.

З жовтня збільшиться протяжність платних доріг у Польщі 

З 1 жовтня 2016 року мережа польських платних доріг системи viaTOLL збільшиться на 150 кілометрів. Нові відрізки доріг в семи польських воєводствах, а саме в нижньосілезькому (dolnośląskie), лодзинському (łódzkie), мазовецькому (mazowieckie), підкарпатському (podkarpackie), сілезькому (śląskie), свентокшиському (swiętokrzyskie) та західнопоморському (zachodniopomorskie) стануть платними для водіїв вантажівок, вага яких перевищує 3,5 тони, а також для водіїв автобусів будь-якої ваги.
Нововведення стосуються здебільшого ділянок доріг на автомагістралях А1 (околиці Лодзі) та А4 (перед Ряшевом), а також на дорогах швидкісного руху S1 (на південь від Бєльско-Бяла) і S8 (неподалік Варшави і Вроцлава).
Після запровадження змін загальна протяжність польської мережі доріг, охопленої електронною системою оплати, збільшиться до 3300 кілометрів. За останніми даними, кількість активних користувачів системи viaTOLL складає понад мільйон водіїв.    

карта Польщі дороги    

 З 1 липня 2011 року всі водії подорожуючи мережею платних доріг Польщі автомобілем або комбінацією транспортних засобів з максимальною допустимою масою понад 3,5 тонни або автобусом, в незалежності від допустимої повної маси, зобов'язуються використовувати систему viaTOLL.

          viaTOLL це система електронного обов'язкового збору оплати за проїзд на окремих ділянках платних доріг Польщі.


 Карта доріг охоплених viaTOLL 

 Карта доріг охоплених viaTOLL, Система електронного збору ViaTOLL

 

 Що таке система ViaTOLL і як вона працює

Система електронного збору ViaTOLL заснована на технології бездротового зв'язку малої дальності. На платних дорогах Польщі знаходяться ворота оснащені антенами. Ці антени забезпечують взаємодію між приймачем і viaBOX-ом, який встановлений в автотранспорті. Кожного разу, коли автотранспорт (оснащений viaBOX-ом) проїжджає під воротами, стягується плата за проходження певної ділянки платного автобану. Водій транспортного засобу повідомляється сигналом viaBOX-а. Процес розрахунку плати повністю автоматичний, і нема потреби знижувати швидкість автомобіля або зупинятися.


 Бортовий пристрій viaBOX

Щоб користуватися мережею платних доріг Польщі, покритих системою viaTOLL, обов'язковим є оснащення автотранспорту невеликим електронним пристроєм "viaBOX". Це бортовий пристрій, який передає інформацію про транспортний засіб в приймач, встановлений на воротах, при проїзді під ними. 

Бортовий пристрій ViaBOX видається після проходження реєстрації та підписання договору, а також передоплати по договору. Установка viaBOX є дуже простою - він кріпиться всередині лобового скла за допомогою двостороннього скотчу, який входить в комплект. Бортовий пристрій працює від батарейки, тому не вимагає зарядки від автомобіля. viaBOX можна використовувати виключно в одному транспортному засобі, який було вказано при реєстрації в системі viaTOLL.
Щоб уникнути плутанини з бортовими пристроями з інших країн, viaBOX має логотипом системи viaTOLL.

  Бортовий пристрій viaBOX


 Організація пунктів оплати на платних автобанах Польщі

При виїзді з автобану А4 через пункт оплати слід звернути увагу, щоб вибрати потрібну смугу. Кожна зі смуг чітко і розбірливо позначені, полегшуючи тим самим водіям виїзд з платної дороги Польщі. Зелена стрілка означає, що смуга відкрита для руху, а червоним хрестом позначені ті, які закриті.

Якщо водії хочуть використовувати ручний спосіб оплати (manualna metoda płatności) слід вибрати будь-яку відкриту смугу по лівій стороні платного майданчика, на якому перекреслений знак viaTOLL.


      Водіям пасажирських автомобілів, що використовують електронний спосіб оплати (elektroniczna metoda płatności) слід вибрати відкриту смугу, над якою знаходиться знак viaTOLL і перекреслений знак вантажівок.


      Водіям вантажних автомобілів треба вибрати відкриту смугу, над якою намальований знак viaTOLL і знак TIR.


          Нижче наводиться схема лінії розмітки доріжок.

 
схема лінії розмітки доріжок,  Організація пунктів оплати на платних автобанах Польщі


Також здійснювати оплату в системі viaTOLL можуть водії автомобілів і складу транспортних засобів з дозволеною допустимою масою, яка не перевищує 3,5 т. Для цього, автомобіль повинен бути оснащений пристроєм під назвою viaAUTO.

Дуже важливо для водіїв, які використовують причіп, перевірити реєстрацію чи допустиму загальну вагу причепа автомобіля (транспортного засобу + причіп). Якщо загальна допустима маса перевищує 3,5 т, склад також підлягає обов'язковому використанню системи оплати viaTOLL.

Частина пунктів дистрибуції системи viaTOLL розташована на державному кордоні Польщі.
         У пунктах дистрибуції можна отримати інформацію про систему viaTOLL і ряд послуг:
пройти реєстрацію в системі електронної оплати viaTOLL і отримати бортовий пристрой viaBOX під заставу;

 • отримати інформаційні матеріали;
 • поповнити особовий рахунок;
 • перевірити стан рахунку користувача;
 • поскаржитися на роботу системи viaTOLL або бортового пристрою viaBOX;
 • заявити про втрату, крадіжку, технічні проблеми з бортовим пристроєм;
 • змінити свої дані;
 • розірвати договір.

Штрафи за порушення користування системою viaTOLL


Працівники поліції в Польщі суворо карають водіїв за порушення користування системи viaTOLL і бортового пристрою viaBOX.
Нижче ви зможете ознайомитися зі штрафами:
3 000 злотих - штраф за не сплату за проїзд по платній ділянці;
1 500 злотих - штраф за внесення оплати не в повному розмірі;
3 000 злотих - штраф за проїзд по платній ділянці дороги з вимкненим пристроєм;
1 500 злотих - штраф за введення при реєстрації невірних даних про транспортний засіб;
• 3 000 злотих - штраф за експлуатацію пристрою viaBox не за призначенням.

Як повернути гроші з особового рахунку системи viaTOLL

Повернути гроші з особового рахунку можна тільки у разі розірвання договору. Всі кошти будуть повернені тим же способом, яким вони були внесені в систему viaTOLL. Якщо, з тих чи інших причин, повернути кошти тим же способом неможливо, то їх можна перевести на інший вказаний вами банківський рахунок.
Максимальна сума, яку вам видадуть готівкою не більше 1000 злотих. Решту коштів перерахують на банківську карту, яку ви вкажете.


Необхідні документи для реєстрації в системі viaTOLL

Для того щоб зареєструватися в системі viaTOLL, ви повинні надати в пункті дистрибуції наступні документи та інформацію:

 • Для власників транспортного засобу: ПІБ, адреса реєстрації, адреса електронної пошти та контактний телефон;
 • Для транспортного засобу чиїм власником є ​​юридична фірма: назва фірми, юридична адреса фірми, юридична форма фірми, серія та номер паспорта довіреної особи, яка представляє інтереси фірми, ідентифікаційний податковий номер, а також реєстраційні документи на фірму;
 • Копія або оригінал паспорта транспортного засобу;
 • Закордонний паспорт або посвідчення особи;
 • Копія документа, що свідчить про відповідність екологічного класу викидів ЄВРО
 • Якщо договір підписує третя особа, потрібна довіреність на право підпису.
 • Інформація про відповідний спосіб оплати.

Після реєстрації підписується договір між оператором системи viaTOLL і власником транспортного засобу.

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах