На який польських дорогах діють найдорожчі та найдешевші автозаправні станції

01 Листопада 2022

Де заправити свою автівку так, щоб не переплатити? Це запитання ставить собі чимало водіїв та водійок, які часто подорожують дорогами Польщі. Дані з мобільного застосунку PanParagon показують, що різниця у вартості пального на станціях може досягати навіть 36 грош за літр. Експерти фірми підказують, при яких дорогах діють найдешевші АЗС.

Досвідчені водії та водійки знають, що найдорожче паливо зазвичай пропонують автозаправні станції, розташовані поруч з автострадами. Разом з тим, кожна з них також відрізняється між собою ціновою політикою. Наприклад, подорожуючи дорогою А6 у Польщі, відносно дешево можуть заправити своє авто водії, які купують 95 бензин. Водночас, тут рекордно високою є ціна дизпалива. 

На противагу автострадам, найбільш дешевими у Польщі є АЗС при звичайних автомобільних дорогах загального користування (droga krajowa). Хоча навіть у цьому випадку є винятки - альтернативна до траси А2 дорога є відома своїми дорогими АЗС. 

“Найвищі ціни чекають на водіїв на заправках при автострадах. Залежно від виду пального, ціни тут вищі в середньому на близько 30 грош у порівнянні зі звичайними дорогами. Наприклад, заправляючись LPG на автостраді, ми заплатимо АЗС у середньому на 36 грош за літр більше. Найменшою, але все ж значною, для гаманця водія є різниця у вартості дизельного палива - тут ми заплатимо в середньому на 31 грош/літр більше, ніж на дорогах загального користування”, - йдеться у звіті експертів PanParagon.

дороги польщі

Серед автострад Польщі є також більш дорожчі та дешевші в плані вартості пального. Наприклад, А2. 

“Ця дорога відома рекордними цінами за проїзд повз брамки. Однак не лише в цьому питання траса б’є рекорди. Серед всіх польських автострад саме тут водії заплатять найвищу ціну за заправку авта 95 бензином (в середньому 7,05 зл/літр) та газом LPG (3,60 зл/літр). Цікаво, що у випадку з дизельним паливом найдорожчу пропозицію мають АЗС при автостраді А6 (7,91 зл/літр)”, - стверджують експерти PanParagon.

скільки коштує бензин в польщі

У випадку зі швидкісними дорогами (droga ekspresowa) найвищий цінник на 95 бензин мають АЗС при трасі S3 (6,94 зл/літр). За дизельне паливо найдорожче заплатимо на трасі S12 (7,91 зл/літр), а за газ - на S52 (3,51 зл/літр). Серед загальних доріг найдорожчими за ціною на паливо виявилися номери 23, 24 та 18.

“У деяких випадках ціни на пальне на загальних дорогах збігаються з цінами на автомагістралях. Така ситуація помітна на трасі номер 24, де за літр дизпалива ви заплатите в середньому стільки ж, скільки і на найдорожчій в цьому плані автостраді А6. Варто зазначити, що дорогу DK24 часто вибирають як альтернативний маршрут замість A2. Цим можна пояснити високі ціни на дизельне паливо на станціях неподалік від неї”, – каже Антоніна Гжеляк із додатка PanParagon.

штрафи за порушення пдр в польщі

А де заправка автомобіля в Польщі є найдешевшою? Що стосується дизельного палива та газу, то A1 є найвигіднішою серед автострад. Цікаво, що А6 увійшла до списку найдешевших автострад за вартістю 95 бензину.

Вигідні ціни на пальне знайдемо також при швидкісній дорозі S86 у випадку 95 бензину. Натомість, S52 пропонує хороші ціни на дизпаливо. А у випадку з газом LPG виграє траса S74. Доволі дешево можна заправитись також при дорогах номер 24, 47 i 88.

⇒ Читайте також:

Завдяки більш суворим штрафам знизилась кількість ДТП на дорогах Польщі

У Польщі Uber дозволив водійкам обирати чи перевозити пасажирів-чоловіків

Попри війну на Львівщині завершується ремонт прикордонної дороги Самбір – Нижанковичі

Головне фото: trendingus.com

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах