Українці зможуть не обмінювати водійські права на території Євросоюзу

08 Липня 2022
українські водійські права міжнародного зразка

Українці, які через війну були вимушені шукати тимчасового захисту в країнах Євросоюзу, можуть не змінювати свої водійські права на аналогічні посвідчення країн ЄС. Таке рішення прийняли Євродепутати, після того як отримали відповідну пропозицію від Європейської Комісії. Як повідомляє видання zaxid.net, це рішення ще має офіційно затвердити Рада ЄС. 

За те, аби українські біженці могли продовжувати користуватися своїми водійськими правами, не обмінюючи їх на права ЄС, проголосував 561 євродепутат, 6 були проти, ще 5 утрималися. Якщо Рада ЄС його підтримає, то нововведення набуде чинності через п’ять днів після публікації в Офіційному журналі ЄС.

Рішення Європарламенту також передбачає, що у випадку втрати або викрадення українських прав, країни ЄС зможуть видати водію нові права європейського зразка. Для цього потерпіла особа має пройти перевірку в українських органах. Окрім того, водій має надати довідку, що підтверджує його розумову та фізичну придатність керувати транспортним засобом.

обміняти українські права водія на європейські

На додачу, біженці з України, які працювали водіями автобусів чи вантажівок, матимуть змогу підтвердити видані в Україні сертифікати професійної придатності в ЄС. Для цього необхідно буде пройти короткий курс навчання та скласти іспит. Це дозволить їм працювати в ЄС на період тимчасового захисту та полегшить експорт українських товарів.

Як відомо, зараз певні країни Євросоюзу вимагають від українських водіїв офіційний переклад водійських прав разом із міжнародними правами. Крім цього, через півроку такі особи змушені обмінювати посвідчення на водійські права ЄС. Проте єдиної європейської системи обміну поки що не існує.

⇒ Читайте також:

Електронні водійські права в Польщі: хто і як може користуватись

Зміни для водіїв у Польщі: обов’язковий реєстратор швидкості та підвищення штрафів

Автострахування в Польщі подорожчає у кілька разів для водіїв-порушників ПДР

Головне фото: zn.ua

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах