У Польщі запрацювала нова система збору за проїзд платними дорогами e-TOLL

25 Червня 2021
система оплати за проїзд платними дорогами в польщі

24 червня у Польщі запрацювала нова система дорожніх зборів за проїзд платними національними автошляхами для вантажівок (вагою більше 3,5 тонни), а також платними ділянками автострад Конін-Стрикув (А2) і Вроцлав-Сосниця (А4) як для вантажних, так і для легкових автомобілів. Система отримала назву e-TOLL. До 30 вересня 2021 року вона працюватиме паралельно з актуальною зараз viaTOLL.

Для інтеграції нової системи у місці стягнення оплати за проїзд платними ділянками доріг А2 та А4 нанесли спеціальну розмітку. Для водіїв, які користуються системами e-TOLL та viaTOLL, виділили крайні праві смуги руху.

Запровадження системи e-TOLL стане початком ліквідації спеціальних воріт на платних дорогах Польщі, пише auto.wprost.pl.

проїзд платними дорогами в польщіradiozet.pl

Як працює система збору оплати за проїзд e-TOLL у Польщі

У Польщі змінюється система збору оплати за проїзд платними автрострадами. Зміна полягає в ліквідації ручного збору через спеціальні ворота, що провокує затори на автострадах та перешкоджає вільному руху автівок. Натомість, уряд запроваджує два нових способи оплати: за допомогою електронного дорожнього квитка або безкоштовного мобільного додатка. 

У першому випадку квиток можна заздалегідь придбати в інтернеті, кіоску або на АЗС. Це рішення буде зручним, зокрема, для іноземців, які лише зрідка користуються платними дорогами в Польщі. Квиток діятиме у визначений час та на певній ділянці автомагістралі, яку водій сам попередньо відмітить. 

система e-toll в польщі як працює

Другий спосіб - власне система e-TOLL. Це інноваційне цифрове рішення базується на технології супутникового позиціонування. Воно використовується для електронного збору оплати за проїзд окремими ділянками національних доріг Польщі. Система e-TOLL призначена для водіїв і вантажних, і легкових транспортних засобів. 

Для того, щоб нею скористатись, потрібно встановити мобільний додаток e-TOLL PL або ж бортовий пристрій On Board Unit чи зовнішню систему локалізації (Zewnętrzny System Lokalizacyjny). Важливо! Перед використанням системи e-TOLL потрібно створити профіль на сайті etoll.gov.pl. Під час реєстрації необхідно вказати номер свідоцтва про реєстрацію автомобіля та документ, що підтверджує клас викидів вихлопних газів. Також потрібно вибрати спосіб оплати.

платні дороги польщі

Крім цього, зареєструватись у системі можна у фірмових пунктах обслуговування клієнтів або в авторизованих партнерів. 

Після реєстрації та встановлення мобільного додатка чи спеціального GPS-пристрою в автомобілі, дорожній збір стягуватиметься автоматично на основі даних про геолокацію транспортного засобу. Таким чином, водію не доведеться затримуватись у спеціальному місці.

Варто наголосити, що зміна системи дорожніх зборів у Польщі поки що стосується лише тих пунктів, якими керує державний орган -  Головне управління національних доріг та автомагістралей Польщі (GDDKiA). Однак, закон передбачає можливість ліквідації таких пунктів і на тих ділянках платних доріг, якими керують приватні інвестори. Потрібне лише їхнє бажання та згода. 

Поки що ситуація на інших платних автодоріг Польщі залишається без змін. Так, на дорозі A1 можна скористатись традиційним способом оплати через “брамки” або автоматичним через додаток в межах пакету AmberGO. На A2 залишаються тільки ворота. Автоматичними способами оплати (videotolling чи пристрій, встановлений в авто) можна також скористатись на автостраді А4 Катовіце-Краків (можлива й традиційна оплата через “брамки”).

⇒ Читайте також:

У Польщі склали петицію про відновлення поїздів Інтерсіті з Перемишля в Україну

З 3 червня змінились правила перевезення готівки через кордон Євросоюзу

З 1 червня 2021 року в Польщі починають діяти нові правила дорожнього руху

 

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах