Ситуація на польсько-українському кордоні станом на зараз. Правила перетину кордону в умовах війни

25 Лютого 2022
черги на кордоні з польщею станом на зараз

Через війну Росії проти України на польсько-українському кордоні впродовж доби утворились рекордні автомобільні черги. За даними Західного регіонального управління ДПСУ станом на 15:00 перед КПП з української сторони кордону скупчилось стільки транспортних засобів:

  • Ягодин-Дорогуськ - 2100
  • Рава-Руська-Гребенне - 900
  • Грушів-Будомєж - 700
  • Устилуг-Зосін - 1300
  • Угринів-Долгобичув - 1150
  • Смільниця-Кросценко - 1000
  • Шегині-Медика - 1400
  • Краковець-Корчова - 990

Також є чимало охочих потрапити на територію Польщі через пішохідний пункт пропуску у Шегинях. Нагадаємо, це єдиний такий ПП на польсько-українському кордоні.

На яких умовах українських громадян пропускають до Польщі під час воєнного стану 

За останню добу кордон України з Польщею перетнуло близько 29 тисяч осіб. Ще майже 10 тисяч осіб перетнуло кордон в напрямку України. Про це повідомив речник міністра координатора спеціальних служб Станіслав Жарин.

“Майже половина з них (з тих, хто прибуває до Польщі) - це особи, які поки що усно засвідчили, що тікають від війни і ми мусимо розглядати їх як воєнних біженців. Ці особи будуть прийняті в Польщі згідно зі всіма процедурами”, - сказав Станіслав Жарин.

Нагадаємо, у Польщі розгорнули 9 пунктів для прийому біженців - по кожному пункту поблизу КПП та один пункт на території залізничного вокзалу у Перемишлі. В останньому, зокрема, приймають осіб, які прибувають до Польщі пасажирськими поїздами Укрзалізниці Київ-Львів-Перемишль. 

Повідомляється, що перетнути кордон з Польщею можуть особи навіть без закордонного паспорта - достатньо показати будь-який український документ, що підтверджує особу. Дозволено також пропуск дітей на основі свідоцтва про народження. Крім цього, Польща скасувала вимогу ПЛР-тестів чи вакцинації для українських біженців. 

Оскільки 25 лютого в Україні оголошено про загальну мобілізацію населення, перетнути український кордон не можуть чоловіки віком від 18 до 60 років. 

ситуація на кордоні з польщею заразnewsweek.pl

Як виїхати до Польщі з домашніми тваринами без необхідних документів

Також діють особливі, спрощені правила перетину кордону з Польщею для українських біженців із домашніми тваринами. Польська влада фактично не вимагатиме від вимушених переселенців повний ветеринарний паспорт, а всі необхідні документи можна буде зробити вже на території Польщі. 

Для того, щоб тварину пропустили через кордон ЄС, їй необхідно мати щонайменше мікрочіп з інформацією про щеплення від сказу. Вакцинація має бути проведена не раніше, ніж за 12 місяців до дати виїзду.

Якщо тварина не має повного пакету необхідних для перетину кордону Польщі документів, власнику доведеться заповнити декларацію. Після цього тварина пройде огляд ветеринара.

Йдеться, зокрема, про такі документально підтверджені вимоги:

  • тварина правильно ідентифікована за допомогою мікрочіпа;
  • тварина вакцинована від сказу і щеплення ще діє;
  • тварина має поточний серологічний тест для визначення титру антитіл проти сказу;
  • тварина має дійсний паспорт, виданий в одній із країн ЄС або сертифікат здоров'я відповідно до формули, викладеної в законодавстві ЄС.

⇒ Читайте також:

Польща скасовує більшість карантинних обмежень

Головне фото: nowiny24.pl

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах