Торгові неділі у Польщі в 2023 році

24 Листопада 2022
торгові неділі в польщі 2023

Не сім, а шість повних і одна скорочена - стільки торгових неділь чекає на покупців у Польщі в наступному році. Така ситуація наступить вперше, відколи польський уряд прийняв закон про заборону недільної торгівлі в країні. Як пише видання wiadomoscihandlowe.pl, законодавство передбачає навіть такі нетипові ситуації. 

Компанії, працівники та клієнти вже звикли до того, що протягом року торгівля у Польщі безперешкодно ведеться лише впродовж семи неділь. Однак через календар на 2023 рік ситуація дещо зміниться не на користь покупцям. Мова йде про Святвечір 24 грудня, який у 2023 році припадає на неділю. Це буде перший такий випадок з моменту ухвалення в Польщі закону про так звані “вільні неділі”.

Так, згідно з польським законодавством, заборона торгівлі не стосується таких неділь: остання у січні, квітні, червні та серпні, а також неділя перед Великоднем та дві неділі поспіль перед Різдвом. У 2023 році торговими будуть такі неділі:

  • 29 січня
  • 2 квітня
  • 30 квітня
  • 25 червня
  • 27 серпня
  • 17 грудня 
  • 24 грудня

закупи в польщі в супермаркетах ціниlottonet.pl

Остання у цьому переліку неділя відрізнятиметься від решти, оскільки в цей день відбувається Святвечір, а отже торгівля можлива лише до 14:00

“Якщо 24 грудня припадає на неділю, то ми застосовуємо всі ті ж правила, які діють 24 грудня, коли цей день не є неділею. Тому після 14:00 торгівля буде заборонена. Відтак, у 2023 році ми матимемо шість повних торгових неділь, а сьома буде такою лише наполовину. Цей принцип безпосередньо випливає з положень Закону про обмеження торгівлі в неділю, він сформульований досить чітко і не викликає сумнівів щодо тлумачення”, - стверджує Марта Мізерська, юрисконсульт компанії Penteris.

Для власників торговельних мереж календар на наступний рік буде досить невдалим. Одну з небагатьох торгових неділь буде скорочено, а на «компенсацію» у вигляді додаткового торговельного дня годі сподіватись.

Це вперше бізнес у Польщі зіштовхнеться з такою ситуацією. Після 2023 року Святвечір припадатиме на неділю лише у 2028 році, а потім у 2034 році. Важко передбачити, скільки разів за цей час зміняться положення закону. 

Нагадаємо, найближча торгова неділя у Польщі буде вже невдовзі - 11 грудня. 

⇒ Читайте також:

Покупці очікують великих знижок на продукти під час Чорної п'ятниці у Польщі

Чорна п'ятниця-2022 та інфляція: яких знижок варто очікувати під час розпродажів у Польщі

Які премії та бонуси для працівників підготували польські мережі напередодні Різдва 2022-2023 рр.

Головне фото: poradnikprzedsiebiorcy.pl

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах