Центр науки у Жешуві та парк розваг на узбережжі Балтійського моря: нові розважальні об’єкти у Польщі

06 Жовтня 2020
відпочинок в польщі з дітьми

У Польщі активно заохочують та розвивають місцевий туризм. Особливо актуальним це питання стало під час пандемії коронавіруса, коли більшість європейських країн закрили свої кордони для іноземців. За ініціативи уряду і президента Польщі навіть розробили туристичний ваучер (bon turystyczny), який можна використати лише на туристичні послуги в межах країни. 

Однак на цьому інвестиції у цей бізнес не завершились. Так, в країні активно підтримують різноманітні культурні, наукові та розважальні ініціативи, аби сім’ї могли проводити дозвілля не лише весело, але й з користю. Подекуди, масштаби цих ініціатив і справді вражають. Так, невдовзі в околицях Жешува з'явиться величезний науково-розважальний об’єкт, що діятиме за концепцією Варшавського центру науки “Коперник”. А на півночі Польщі планують збудувати ще одну Енерджиландію - найбільший в регіоні парк розваг. Детальніше - далі у нашому матеріалі. 

відпочинок з дітьми у польщі 2020

В Жешуві буде свій Центр науки, як у Варшаві

Ще влітку поблизу аеропорту Жешув-Ясьонка розпочалось будівництво Підкарпатського центру науки. Проект, розроблений органами самоврядування воєводства і реалізований Воєводським будинком культури, отримав фінансування від Євросоюзу. Будівництво коштуватиме майже 50 млн злотих, а реалізація цілого проекту - понад 90 млн злотих. 

Основна мета майбутнього Підкарпатського центру науки - це популяризація природничих наук через гру та дослідження. Певною мірою його концепція нагадуватиме вже існуючі в Польщі наукові музеї, зокрема і Варшавський центр науки “Коперник”. Однак, музей науки у Жешуві матиме і свій неповторний характер, а також виняткові експонати і виставки. Головною цільовою аудиторією Центру будуть школярі та молоді люди. Для них тут проводитимуть різноманітні тематичні лекції та екскурсії. Проте, як обіцяють організатори, навіть старші люди і особи пенсійного віку знайдуть для себе цікаві та пізнавальні заняття в музеї. Таким чином, Підкарпатський центр науки стане ще однією цікавою локацією для сімейного дозвілля у Польщі.

Цікаво, що про будівництво в Жешуві подібної інституції йшла мова вже давно. Ідея постійно змінювалась і доповнювалась все новими концепціями. Організатори сперечались про те, яку форму краще обрати для Центру, які сфери науки презентувати там і де взагалі його збудувати. Проте, найбільшою перешкодою була, звісно ж, нестача фінансів. Реалізація проекту стала можливою лише тоді, коли Євросоюз виділив на це спеціальний грант. Загальну вартість проекту оцінюють у 90 млн злотих, з них 72 млн - це, власне, кошти Європейського Союзу. Решту суми виділять з бюджету воєводства. 

цікаві музеї в польщі для дітей

Зведення самої будівлі коштуватиме близько 50 млн злотих. Ще 40 млн спрямують на закупівлю спеціалізованого обладнання для центру, зокрема понад 200 інтерактивних експонатів, а також технічного забезпечення для трьох навчальних лабораторій і двох майстерень. 

Цікаво, що під час розробки проекту будівлі архітектори надихались формами дирижабля, спіралі ДНК та орбіти. Центр матиме аж чотири поверхи, один з яких буде під землею. Загальна площа об’єкта - понад 6,5 тисяч кв м, майже половину з яких займуть інтерактивні виставки. Будівництво триватиме до 2022 року. Потім розпочнеться підготовка виставок та лабораторій. За планом, Центр зможе прийняти перших відвідувачів аж наприкінці 2022 року. 

На півночі Польщі збудують величезний парк розваг в стилі Енерджиландії

Влада курортного міста Дарлово, що на березі Балтійського моря, планує збудувати найбільший на півночі Польщі парк розваг. За приклад взяли тематичний парк Енержиландія, розташований у мальовничій місцевості Затор поблизу Кракова. До реалізації амбітного проекту хочуть залучити місцевих підприємців, власників готелів та бізнесменів, які добре знаються на індустрії розваг.

Парк вже отримав робочу назву: Дарландія (DarLandia). За планом, його збудують на кількадесяти гектарах землі поблизу узбережжя Балтійського моря. Кошторис проекту поки що невідомий, однак, за словами бурмістра Аркадіуша Климовича, тільки перший етап реалізації коштуватиме десятки мільйонів злотих. 

парк розваг для дітей польща

Багато польських підприємців вже зголосилися підтримати проект Дарландії. Декларацію про намір збудувати на півночі Польщі парк розваг підписала не лише місцева влада, але й власник місцевої мережі готелів та представник фірми-забудовника, яка створила два аеродинамічні тунелі під Варшавою та в Катовіцах, а також найглибшого басейну на світі, який ще перебуває на фінальному етапі будівництва в Мщонові (поблизу Варшави). 

Поки що саме Енержиландія гордо носить звання найбільшого парку розваг в Польщі. Парк поділений на 5 тематичних зон, що загалом пропонують відвідувачам близько 80 атракціонів. З 2016 року до складу комплексу також входить і аквапарк. 

⇒ Читайте також:

Поблизу Варшави відкрили найбільший в Європі аквапарк

Топ-10 найбільших і найкрасивіших бібліотек Польщі

Відпочинок в Сопоті: море, піщані пляжі та неймовірна архітектура

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах