Приєднуйтесь до нас у Facebook та будьте в курсі всіх оновлень.
Мені вже подобається VseTutPlПереглядаючи наш сайт, ви погоджуєтеся на використання cookie-файлів. Ми застосовуємо їх, щоб покращити якість сторінок, вони допомагають нам оцінити ваші потреби (допомагають в зборі статистики), а також допомагають нашим партнерам розміщувати правильний контент для вас з використанням нашого сервісу. Щоб дізнатися більше про Cookies, будь ласка, натисніть тут.
ПогоджуюсьЛіто - гаряча пора канікул та відпусток. Мрії про сонячні пляжі, шум хвиль та солоне повітря нарешті стають реальністю, а всі щоденні клопоти та турботи відходять на другий план...
Якщо ви ще не визначилися, куди саме плануєте поїхати у відпустку цього літа, але однозначно вважаєте, що це має бути море (бо що ж це за літо без пляжів та хвиль?!), тоді ця стаття - для вас. Польська Балтика ідеальне місце відпочинку для тих, хто не переносить літньої спеки і бажає сховатися від неї і в той же час не уявляє своєї відпустки без моря та лежання на сонечку.
Місто Сопот розташоване на півночі Польщі, на березі Гданської затоки і є частиною міської агломерації разом з Гдинею і Гданськом. Сопот по праву називають одним з найкращих та найпопулярніших морських курортів Польщі.
Відпочиваючи в Сопоті слід пам’ятати, що це північне місто, тож справжньої літньої спеки тут очікувати не варто. Середня температура влітку - +25°C. Середня температура Балтіського моря в липні-серпні - до +15-17°C.
Особливістю Балтійського узбережжя є й те, що майже всі пляжі знаходяться в оточенні соснових лісів, тож якщо вам набридне засмагати, ви завжди зможете вибратись на прогулянку чи пікнік до лісу.
Комфортний клімат, чисті пляжі та море, різноманітні готелі (як п'ятизіркові, так і більш бюджетні варіанти), неймовірна архітектура, музеї, історичні пам'ятки, недоторкана природа та місцева польська кухня - тут усе створено для того, аби ваш відпочинок був незабутнім.
Безсумнівно, одним з найвизначніших місць Сопота є його пляж і море. Пляж тут дуже чистий і широкий, протяжністю більше чотирьох кілометрів, з дрібним білим пісочком. Всі чотири кілометри пляжу облаштовані пляжними кабінками, лежаками, парасольками і оглядовими вежами.
Крім того, тут обладнано безліч майданчиків для пляжного волейболу. До речі, пляжі Сопота вже кілька років вважаються найбільш організованими і безпечними приморськими курортами в поморському воєводстві.
У розпал туристичного сезону уздовж лінії пляжу розставляють водні гірки, пункти прокату водно-спортивного та пляжного інвентарю, працюють душі, а також бари і кафе. За додаткову плату на пляжі завжди можна орендувати парасольки і шезлонги.
На пляжі щорічно організовуються різні спортивно-розважальні заходи, зокрема турніри з пляжного волейболу та футболу, естрадні виступи, крос по пляжу.
Ще одною визначною пам’яткою Сопота є його дерев’яний пірс - до речі, найдовший в Європі. Його довжина - 515, 5 м. Пірс складається із двох частин - наземної і тої, що знаходиться в морі. На наземніій частині пірсу розташований скверик, де можна погуляти, придбати сувеніри чи посидіти на лавочці з кавою у руках… Крім того, часто вуличні музиканти влаштовують тут концерти.
Морська частина пірсу - це дерев’яний міст, що перетинає пісчаний пляж і виходить далеко в море. Вхід на пірс платний - за повний квиток доведеться заплатити 7,50 злотих, за пільговий - 4 злотих.
В центрі міста знаходить фонтан та безліч крамничок і кафе. Будучи в Сопоті варто також відвідати місцеву “архітектурну знаменитість” - танцюючий, або кривий будинок, який розташувався на пішохідній вулиці Монтяк. Будинок є одним з найнезвичніших будинків планети. Він привертає увагу всіх без винятку перехожих.
Кривий будинок був побудований в 2004 році за проектом архітекторів Шотінскіх і Залевського. На створення диво будинку архітекторів надихнули малюнки художників Яна Марціна Шанцера (Jan Marcin Szancer) і Пера Оскара Дальберга (Per Oscar Dahlberg).Кривий будинок став символом міста, який гармонійно поєднує в собі бізнес, розваги, культуру і мистецтво.
Будівля є частиною торгового центру «Резидент». На першому поверсі тут розташовані торговельні приміщення, ресторан і салон гральних автоматів. На другому поверсі знаходяться студії двох основних радіостанцій «Radio RMF FM» і «Radio RMF МАXXX».
У будинку є навіть своя алея слави - на одній з внутрішніх стін будівлі залишають свої автографи знаменитості і відомі люди, що побували в танцюючому будиночку.
Сопот - це курортне містечко, тому тут розташовано безліч готелів, хостелів та санаторіїв як поблизу побережжя, так і у віддалених від моря районах. Ціни тут різні - є і економ-варіанти, і п’ятизіркові готелі.
Наприклад ціни за номер в п’ятизірковому готелі Sofitel Grand Sopot з видом на море стартують від 650 злотих/добу. Є й більш бюджетні варіанти в інших готелях - номери за 80 злотих/добу.
Квиток за проїзд у громадському транспорті коштує приблизно 4 злотих.
Що стосується харчування, то у Сопоті є безліч кафе та ресторанчиків з місцевою та європейською кухнею. В середньому пообідати тут можна за 30-50 злотих, а вечеря в вишуканому ресторані обійдеться в середньому від 150 злотих. Крім того, у місті є супермаркети та магазини, тож за можливості можна готувати їжу самостійно.
Сопот - місто на півночі Польщі. Відстань від Варшави - 430 км, а від українського кордону - приблизно 670 км. Відстань від Києва до Сопота складає аж 1 200 км. Дорога немаленька, однак, на щастя, існує декілька варіантів, як можна добратися до цього курортного містечка з України.
Відстань від українського кордону до м. Сопот у Польщі складає приблизно 670 км, тож якщо ви збираєтесь у подорож на власному авто, їхати доведеться близько 9 годин. Найвигідніше їхати від пропускного пункту Шегині трасою A1 (771 км).
Найзручніший і один з найкомфортніших варіантів як доїхати до Сопота - це залізничний транспорт. Зі Львова щодня відправляється поїзд №051Л Львів - Гдиня. Відправлення о 16:49, прибуття на станцію у м. Сопот о 10:12 (за місцевим часом). Час у дорозі - 17 год. 23 хв.
Ще один варіант мандрівки поїздом - їхати до Перемишля на одному з поїздів Інтерсіті, які курсують щоденно:
Детальний розклад цих поїздів з усіма зупинками ви можете знайти ТУТ.
Далі в Перемишлі можна буде пересісти на інший потяг або автобус та з пересадками доїхати до Гданська, а вже звідки - громадським транспортом до Сопота. Однак врахуйте, що така дорога з пересадками займе багато часу та сил, а витрати на транспорт становитимуть близько 100 злотих/особу.
Найкращий варіант, який забере мінімум часу та сил, а по ціні мало відрізнятиметься від мандрівки поїздом чи автобусом - це скористатися авіапасажирськими перевезеннями. З України, а точніше зі Львова двічі на тиждень (у понеділок та п’ятницю) до Гданська відправляються літаки лоукост-компанії Wizz Air.
Відправлення зі Львова відбувається о 13:30, прибуття в аеропорт Гданська - о 13:55 за місцевим часом. У зворотному напрямку з Гданська літак здійснює виліт о 10:35 та прибуває у Львів о 13:00. Вартість квитка в обидві сторони - від 131 євро.
Нагадуємо, що оскільки ще з минулого року для України діє безвізовий режим, то тепер для того, аби поїхати на відпочинок до Польщі, більше не потрібно виробляти візу - достатньо мати біометричний паспорт. Що потрібно для вироблення біометричного паспорта як собі, так і дітям, ви знайде у статтях:
Біометричний закордонний паспорт
Дитячий закордонний паспорт. Документи та особливості оформлення
Плануючи свою подорож, Вам також корисно буде ознайомитися з інформацією про те, скільки грошей треба мати при перетині кордону до Польщі. А про ситуацію на українсько-польському кордоні та стан черг на пропускних пунктах ви можете дізнатися за допомогою камер на кордоні онлайн.
Читайте також:
Літній відпочинок в Польщі: куди поїхати та на що подивитись
Кращі морські курорти Польщі. Польська Балтика курорти. Кращі курорти Балтійського моря в Польщі. Куди поїхати на море в Польщі. Польське море курорти. Морський відпочинок в Польщі. На море в Польщі літом 2019. Кращі курорти на морі в Польщі.
Найбільший польський туроператор Itaka пропонуватиме своїм клієнтам страхування від дощу. Воно гарантуватиме грошову компенсацію за кожен дощовий день відпочинку.
Виключення зробили лише для барів та ресторанів. Таке рішення прийняли після публічних обговорень, на яких зʼясувалося, що 55% мешканців міста прагне обмеження продажу спиртних напоїв вночі.
Наприкінці 2022 року міська влада польської столиці Варшави нічого не запропонує своїм мешканцям з нагоди початку нового року. На жаль, у місті це стає уже прикрою традицією.
Кінець календарного року для багатьох компаній та працівників у Польщі традиційно означає можливість скласти план відпусток на наступний рік. У 2023 році календар офіційних свят у Польщі буде особливо корисним для працівників, які хотіли б об’єднати відпу
Польща залишається одним із найдешевших місць для відпочинку в Європі. Разом з тим, сусідня країна вже шість років поспіль наближається до середнього цінового показника серед країн ЄС.
Коментарі