15 Березня 2022
Майже 60% польських підприємців побоюються негативного впливу війни в Україні на діяльність своїх компаній. Найбільшу тривогу у власників бізнесу викликає ймовірне зростання витрат. Разом з тим, більшість із них поки не спостерігає відтоку працівників з України. Про це свідчать результати опитування, проведеного серед компаній, що входять до Конфедерації Левіатан.
На запитання, чи очікуєте ви, що війна Росії проти України негативно вплине на діяльність вашої компанії в найближчі три місяці, 59,3% польських підприємців відповіло ствердно. Натомість, 40,7% вважають, що наслідки війни не будуть надто серйозними, пише businessinsider.com.pl.
Зараз польські фірми найбільше стурбовані зростанням витрат на ведення своєї діяльності - так вважають 72,1% опитаних підприємців. Це може бути наслідком підвищення цін на сировину, енергію, компоненти або паливо.
Основною формою підтримки українців, яку сьогодні пропонують компанії, є допомога у пошуку роботи (43,6%) та фінансова допомога (53,8%).
Marek Bazak / East News
Згідно з дослідженням Конфедерації Левіатан, масового відтоку працівників з України у Польщі поки немає, але компанії все ж цього побоюються. 77,9% підприємців відповіли, що істотних змін у кількості кадрів не спостерігають.
Разом з тим, масштаби відтоку працівників з України можуть залежати від галузі. Так, наприклад, у сфері перевезень у Польщі працювало близько 110 тисяч українських водіїв. За даними Національної асоціації роботодавців транспорту, після вторгнення Росії на територію України повернулось більше 30% водіїв - всі вони прагнуть захищати Батьківщину.
Крім цього, за даними експертів, війна в Україні матиме негативний вплив на польську будівельну галузь, а невизначена ситуація в Європі може призвести до того, що клієнти будуть утримуватись від контрактів. Також постійно зростають ціни на будівельні товари, а тривала війна тільки погіршить ситуацію.
Загалом наприкінці четвертого кварталу 2021 року половина вакансій на польському ринку стосувалась працевлаштування в галузях, де надають перевагу чоловікам. Йдеться про будівництво, логістику та промисловість.
⇒ Читайте також:
Дуда підписав закон про допомогу біженцям з України: які поправки було внесено
Як українським біженцям легалізувати своє перебування у Польщі та отримати державну допомогу
Українцям у Польщі дозволили пересилати кошти та знімати готівку без комісії
Головне фото: Scott Blake on Unsplash
Коментарі