Чи загрожує польському ринку праці масовий відтік українських мігрантів: дослідження

15 Березня 2022
робота в польщі для біженців з україни

Майже 60% польських підприємців побоюються негативного впливу війни в Україні на діяльність своїх компаній. Найбільшу тривогу у власників бізнесу викликає ймовірне зростання витрат. Разом з тим, більшість із них поки не спостерігає відтоку працівників з України. Про це свідчать результати опитування, проведеного серед компаній, що входять до Конфедерації Левіатан.

На запитання, чи очікуєте ви, що війна Росії проти України негативно вплине на діяльність вашої компанії в найближчі три місяці, 59,3% польських підприємців відповіло ствердно. Натомість, 40,7% вважають, що наслідки війни не будуть надто серйозними, пише businessinsider.com.pl.

Зараз польські фірми найбільше стурбовані зростанням витрат на ведення своєї діяльності - так вважають 72,1% опитаних підприємців. Це може бути наслідком підвищення цін на сировину, енергію, компоненти або паливо.

Основною формою підтримки українців, яку сьогодні пропонують компанії, є допомога у пошуку роботи (43,6%) та фінансова допомога (53,8%).

робота в польщі для українців 2022Marek Bazak / East News

Згідно з дослідженням Конфедерації Левіатан, масового відтоку працівників з України у Польщі поки немає, але компанії все ж цього побоюються. 77,9% підприємців відповіли, що істотних змін у кількості кадрів не спостерігають.

Разом з тим, масштаби відтоку працівників з України можуть залежати від галузі. Так, наприклад, у сфері перевезень у Польщі працювало близько 110 тисяч українських водіїв. За даними Національної асоціації роботодавців транспорту, після вторгнення Росії на територію України повернулось більше 30% водіїв - всі вони прагнуть захищати Батьківщину. 

Крім цього, за даними експертів, війна в Україні матиме негативний вплив на польську будівельну галузь, а невизначена ситуація в Європі може призвести до того, що клієнти будуть утримуватись від контрактів. Також постійно зростають ціни на будівельні товари, а тривала війна тільки погіршить ситуацію. 

Загалом наприкінці четвертого кварталу 2021 року половина вакансій на польському ринку стосувалась працевлаштування в галузях, де надають перевагу чоловікам. Йдеться про будівництво, логістику та промисловість.

⇒ Читайте також:

Дуда підписав закон про допомогу біженцям з України: які поправки було внесено

Як українським біженцям легалізувати своє перебування у Польщі та отримати державну допомогу

Українцям у Польщі дозволили пересилати кошти та знімати готівку без комісії

Головне фото: Scott Blake on Unsplash

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах