У Польщі знизилась кількість вакансій. Кого фірми найбільше потребують зараз

12 Грудня 2022
робота в польщі для біженців з україни

Польський ринок праці опирається уповільненню економіки в країні. Згідно зі свіжими даними Головного статистичного управління, працевлаштування чекає на понад 100 тисяч осіб. Водночас кількість вакантних місць є помітно меншою, ніж була минулого року. Найбільш затребуваними є працівники зі сфери промисловості, а найбільше відкритих вакансій мають компанії на заході Польщі. Про це пише видання businessinsider.com.pl.

Станом на кінець третього кварталу 2022 року в Польщі було 135,5 тисяч вільних робочих місць - повідомляє GUS. Згідно з актуальним звітом статистичного управління, це на 11,7% менше, ніж за аналогічний період минулого року. Зокрема, у порівнянні з кінцем 2021 року на 9,1% знизилась кількість новостворених робочих місць, зате на 24% зросла кількість ліквідованих.

вакансії в польщі для українокbusinessinsider.com.pl

Вільні робочі місця у третьому кварталі цього року мали 5,9% роботодавців серед 641,7 тис. Майже 82% з них становили приватні фірми. Працівників шукали за посередництвом, зокрема, управлінь праці - у ці заклади надіслали 12,7% від загальної кількості вакансій. 

Станом на кінець вересня, найбільше вільних робочих місць нараховувалось на промислових підприємствах (27,9 тисяч). Значну кількість вакансій також мали фірми зі сектора торгівлі та ремонту транспортних засобів - 21,1 тисяч, а також будівництва - 15,4 тисячі. 

Найбільше зростання кількості вакансій порівняно з відповідним періодом минулого року зафіксовано у сфері освіти (на 40,2% до 7 тис.), а також виробництва та постачання електроенергії (на 29,1% до 0,7 тис.).

робота в польщі які є вакансії

businessinsider.com.pl

Найбільш помітно кількість вакансій знизилась у таких сферах економіки, як сільське та лісове господарство, мисливство і рибальство (на 41,1%. до 0,4 тис.), готельний та ресторанний бізнес (на 39,7% до 3 7 тис.), а також будівництво (на 31,5% до 15,4 тис.).

Крім цього відомо, що у третьому кварталі 2022 року найбільша кількість вакансій була представлена саме у Західнопоморському регіоні. Чимало вільних робочих місць також пропонували у таких воєводствах, як Нижньосілезьке та Мазовецьке. Натомість найнижча кількість вакансій була у прикордонному з Україною Підкарпатському воєводстві. 

⇒ Читайте також:

На польському ринку праці нарахували більше жінок, ніж чоловіків з України

Для українців, які рятуються від війни в ЄС, діє платформа пошуку роботи

Реальна зарплата знижується: скільки в середньому заробляють поляки у III кварталі 2022 року

Головне фото: przemysl.naszemiasto.pl

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах