Реальна зарплата знижується: скільки в середньому заробляють поляки у III кварталі 2022 року

22 Листопада 2022
середня зарплата в польщі в 2022

У жовтні 2022 року середня заробітна плата у великих та середніх польських компаніях становила приблизно 6,7 тис. злотих брутто. Порівняно з відповідним періодом минулого року показник зріс на 13%, про що свідчать останні дані Головного управління статистики. Так, зарплати поляків зросли, однак це підвищення повністю поглинула інфляція, пише businessinsider.com.pl.

Середня зарплата у Польщі зросла майже до 6,7 тис. злотих брутто. «На руки» працівники польських компаній отримують близько 4,8 тис. злотих щомісяця. Масштаби підвищення зарплат в сусідній країні уповільнилися - навіть більше, ніж прогнозували економісти. Крім того, підвищення рівня оплати праці вже не встигає за інфляцією. У реальному вираженні заробітки поляків знизились майже на 5%. Позитивними залишаються лише дані про зайнятість, яка неочікувано зросла понад місяць тому. 

Середньостатистичний мешканець Польщі заробив у жовтні 2022 року приблизно на 770 злотих більше, ніж рік тому. Середня зарплата в секторі підприємств (у компаніях, де працює понад 9 осіб) зросла до 6 688 злотих брутто.

Тож за останні 12 місяців можна говорити про підвищення зарплат на рівні 13%. У вересневому звіті Головного статистичного управління Польщі зростання становило 14,5%. Таким чином, можемо говорити про уповільнення динаміки зростання заробітної плати, яке ще з лютого виражається двозначними цифрами.

⇒ Топ 10 короткотермінових підробітків у Польщі з найвищою оплатою

середня зарплата в польщі 2022rankomat.pl

Останні дані стали неприємною несподіванкою для економічних експертів, які прогнозували середній рівень зарплати за жовтень на рівні 14%.

Підвищення оплати праці на понад десяток відсотків – може звучати як хороша новина для працівників, які фактично його відчувають. Проте слід знати, що зарплати в реальному вираженні у Польщі зменшуються. Вони ростуть лише номінально, але повільніше, ніж зростають ціни. Так, у жовтні інфляція становила аж 17,9%.

Зараз інфляція у Польщі є найвищою з початку 1997 року. Найбільш стрімко дорожчає пальне та цукор, проте не відстають й інші категорії товарів та послуг в країні. Відтак, подорожчання життя відчувають всі без винятку.

Польські експерти занепокоєні поширенням такого небезпечного для економіки явища, як спіраль “ціна-зарплата”. Воно дуже ускладнює контроль над зростанням інфляції, оскільки чим більше ростуть ціни, тим більшу зарплату вимагають працівники, а це своєю чергою веде до зростання витрат для підприємців, а отже і подорожчання товарів. Крім того, на горизонті спостерігається сильне уповільнення економіки.

Та є і хороші новини. У жовтні 2022 року рівень працевлаштування в Польщі виявився вищим на 2,4% порівняно з аналогічним періодом минулого року. Тим часом економісти прогнозували зростання на 2,2-2,3%, як було у вересні.

Яку середню зарплату отримують працівники в Польщі “на руки”

Після відрахування із офіційної зарплати всіх необхідних страхових та податкових внесків, середньостатистичний польський працівник, найнятий за трудовим договором, отримує в середньому близько 4 800 злотих.

Слід також пам’ятати, що дані GUS включають лише великі та середні компанії у Польщі. Так, управління не бере до уваги діяльність фірм з менш ніж десятьма працівниками, а також тих, хто працює за цивільно-правовими договорами (umowa zlecenie czy o dzieło) . З їх урахуванням розмір середньої зарплати був би меншим.

⇒ Читайте також:

Через ріст цін поляки економлять на побутовій техніці та їжі, але купують одяг

Інфляція в Польщі поглинула 2,5 тисячі злотих зі середньої зарплати за 17 років

Додаткова та понаднормова робота чи прохання про підвищення: як поляки борються з інфляцією зарплат

Головне фото: Gettyimages

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах