Україна та Польща домовились спростити перетин спільних кордонів

23 Травня 2022
спрощена процедура перетину кордону польщі для українців

Володимир Зеленський та Анджей Дуда домовились найближчим часом укласти двосторонню угоду щодо спільного прикордонно-митного контролю, що має спростити процедуру перетину кордону між Україною та Польщею. Про це Президент України сказав під час свого виступу у Верховній Раді, на якому також був присутній глава Польської Держави, передає Європейська правда.

Володимир Зеленський наголосив, що зараз українські та польські міста стали побратимами, так само як побратимами стали обидва народи, а посестрами - обидві країни. Відтак, Президент України підписав указ про присвоєння польському місту Жешув звання "Місто-рятівник". 

"​​Ми рідні. І між нами немає бути кордонів чи барʼєрів. Український і польський народи ментально вони давно не розділяють. Тож, ми дійшли згоди найближчим часом втілити це і у відповідній двосторонній угоді. Спершу щодо спільного прикордонно-митного контролю, а згодом і єдиного умовного кордону, коли Україна буде членом Європейського Союзу. ​І я впевнений, що усі необхідні рішення спочатку для статусу кандидата для України, а потім і для повноправного членства неодмінно будуть ухвалені. Зокрема, завдяки багатолітньому захисту Польщею українських інтересів на європейському континенті", - сказав Володимир Зеленський.

Також глава держави анонсував внесення на розгляд Верховної Ради законопроєкту про розширені можливості для громадян Польщі в Україні. Таким чином, українці хочуть висловити полякам вдячність за те, як вони прийняли біженців. Так, Володимир Зеленський подякував польській стороні за прийняття закону про допомогу громадянам України і зазначив, що це безпрецедентне рішення, яке надає українцям у Польщі майже такі ж права і можливості, як у поляків.

"Це великий крок і жест великої душі, на які здатен тільки великий друг України. І цей крок не залишиться одностороннім. Ближчим часом я подам до Верховної Ради України аналогічний – дзеркальний – проект. Дай Боже аби польским громадянам ніколи у житті не знадобились всі ці переваги за таких умов, за умов війни. Але ці закони мають велике символічне значення, які показують, що українці і поляки – рідні та рівні. І я впевнений, що депутатський корпус України підтримає цей закон – швидко і явною більшістю голосів", - вважає Зеленський.

Разом з тим, глава держави поки що не повідомив деталей цього законопроєкту.

⇒ Польща дозволяє українцям перетнути кордон за внутрішнім паспортом лише раз

анджей дуда у верховній раді україни

Президент Польщі Анджей Дуда зі свого боку закликав організувати швидкісне залізничне сполучення між столицями обох країн та покращити автомобільні шляхи у прикордонній зоні Польщі та України.

"Історичний момент наново формує наші відносини… Зараз настав час для нового польсько-українського договору про добросусідство - який врахує все те, що ми побудували у наших відносинах за останні місяці. Нинішня війна показала також, що між нашими країнами - не найкраща мережа доріг. Час надолужити це запізнення, польсько-український кордон має об’єднувати, а не роз’єднувати, це має бути наша велика мета", - наголосив Анджей Дуда.

Президент Польщі також наголосив, що реалії повномасштабної війни створили шанс на те, що Україна і Польща назавжди стануть добрими сусідами. Володимир Зеленський підтвердив це і наголосив, що, розпочавши війну, Росія мимоволі змусила Україну та Польщу забути суперечки щодо спільного минулого.

⇒ Читайте також:

Польський Лад 2.0: доходи поляків можуть зрости навіть на 4,5 тис. злотих на рік

500+ для дітей з України: скільки заявок отримав польський ZUS

Скільки польських фірм підтримує українських біженців та яку допомогу пропонують

Фото: Jakub Szymczuk / Twitter Kancelaria Prezydenta

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах