Українські біженці в Польщі можуть отримати до 3100 злотих допомоги від ООН

04 Квітня 2022
допомога біженцям з україни у польщі

700 злотих на першу особу та по 600 злотих на чотирьох наступних членів родини можуть отримати українці в межах гуманітарної допомоги від Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (UNHCR).

Фінансову допомогу можуть отримати особи, які втекли з України через війну з росією та прибули до Польщі після 24 лютого 2022 року включно. Таку грошову підтримку виплачуватимуть раз на місяць впродовж щонайменше трьох місяців. Кошти можуть отримати не лише громадяни України, але й особи, які мають дозвіл на проживання на території цієї держави і можуть його документально підтвердити, пише businessinsider.com.pl

Для отримання фінансової допомоги від ООН потрібно зареєструватись на візит до спеціального центру UNHRC. Зараз такий центр діє у Варшаві за адресою ul. Grochowskiej 316/320. Реєстраційні пункти обіцяють відкрити також в інших містах Польщі. 

Перед візитом потрібно заповнити форму на веб-сайті. Для заповнення форми необхідно вказати польський номер телефону - один на кожну дорослу особу. 

грошова допомога для українців у польщіMartyna Niećko / Agencja Wyborcza.pl

Під час візиту до центру вам знадобиться закордонний паспорт, ID-картка чи інше посвідчення особи. Також потрібен документ, який підтверджує дату в’їзду до Польщі. На зустрічі особі доведеться здати відбитки пальців. Цього вимагають процедури фінансової безпеки. Також в Управлінні Верховного комісара ООН наголошують, що візит до центру не означає автоматичної реєстрації особи як біженця в Польщі. 

Після візиту зареєстрована особа отримає sms-повідомлення із унікальним номером польської платіжної системи BLIK та інформацією щодо розміру фінансової допомоги. Потім впродовж семи днів слід зняти отримані кошти в банкоматі, вибравши опцію “wypłata BLIK” (зняття BLIK). Для цього вам знадобиться пароль, який ви отримали під час реєстрації. Зверніть увагу, що потрібно відразу зняти всю суму, адже код BLIK одноразовий. Гроші можна зняти з більшості банкоматів у Польщі – Santander Bank, PKO BP, Millenium, BNP Paribas, mBank, ING, SGB, Euronet, Planet Cash.

Коли мине місяць, учасник програми фінансової допомоги від ООН отримає нове повідомлення з кодом BLIK, щоб зняти кошти за черговий місяць. Важливо, що зміна номера телефону, втрата BLIK-коду чи пароля означатиме необхідність повторного відвідування центру реєстрації UNHCR.

Зазначимо, з 24 лютого до Польщі в'їхало вже майже 2,5 млн українських біженців. Лише за суботу, 2 квітня, польські прикордонні службовці оформили 23,8 тис. мандрівників, що на 13% більше, ніж у п’ятницю (21,1 тис. осіб).

⇒ Читайте також:

Безкоштовний проїзд польською залізницею продовжили ще на місяць, однак змінили умови

Спеціальні пропозиції польських банків для біженців з України

Як отримати соціальну допомогу для українських біженців у Польщі

Головне фото:  PAP / Darek Delmanowicz

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах