Як отримати соціальну допомогу для українських біженців у Польщі

21 Березня 2022
соціальна допомога на дитину в польщі для українців

Вже близько тижня у Польщі діє закон про допомогу українським громадянам, які тікають від російської агресії. Документ передбачає низку нововведень, які стосуються інтеграції українських біженців у польське суспільство, легалізацію їхнього перебування, а також спрощення процедури працевлаштування таких осіб. Серед іншого, закон також передбачає виплату одноразової фінансової допомоги від держави на суму 300 злотих/особа. Як оформити цю допомогу та які документи потрібно надати в урядові відомства читайте далі у нашому матеріалі.

Матеріальна допомога біженцям з України у Польщі: як подати заявку

На одноразову фінансову допомогу від польської держави можуть розраховувати громадяни України, які прибули до Польщі після 24 лютого. Соціальну виплату на суму 300 злотих/особа можна призначити на оплату помешкання, купівлю одягу та взуття, продуктів чи засобів особистої гігієни у Польщі. 

Для отримання державної допомоги українцям слід подати відповідну заяву до відділу соціальних виплат органу місцевого самоврядування тої гміни, де вони тимчасово проживають. Якщо у вас виникнуть будь-які труднощі із подачею документів, допомогу нададуть вже на місці. 

Зверніть увагу, що на кожну особу доведеться написати окрему заяву про отримання державної допомоги. Текст заяви повинен містити таку інформацію:

  • ім'я та прізвище особи;
  • дата народження;
  • громадянство та стать;
  • дані документа, на підставі якого особа в'їхала до Польщі;
  • дата перетину кордону;
  • адреса тимчасового проживання;
  • контактний телефон та e-mail;
  • номер PESEL.

Ідентифікаційний номер PESEL українським громадянам у Польщі почали видавати з 16 березня. Він знадобиться не лише для отримання соціальної допомоги, але й при прийомі на роботу, одержанні медичних послуг тощо. Як оформити PESEL у Польщі читайте ТУТ

Державні програми фінансової допомоги сім’ям у Польщі

Українські біженці у Польщі також мають право на фінансову допомогу від держави на виховання своїх дітей, які перебувають разом з ними на території країни. Йдеться про програми 500+, Сімейний капітал опіки, Добрий старт (Dobry start), а також компенсацію витрат на дитячий садок чи няню.

Відсьогодні, 21 березня, в Польщі діє спеціальна інфолінія, де українською та польською мовами надають інформацію про можливість одержання соціальних виплат на виховання дітей для біженців з України, які вирішили залишитись у Польщі на тривалий час. 

Інфолінія буде доступна у робочі дні з 8:00 до 18:00 за номером 22 444 02 55. Запитання щодо цих програм також можна надсилати електронною поштою на адресу UA@zus.pl.

Консультанти гарячої лінії нададуть інформацію про види сімейних виплат, які надає Управління соціального страхування (ZUS), як заповнити та надіслати заяву, як зареєструвати профіль на порталі електронних послуг PUE ZUS та ін. Заявки можна подавати українською мовою, але тільки в електронному форматі. Для цього вам знадобиться PESEL, номер польського банківського рахунку та польський номер телефону.

⇒ Читайте також:

Польський уряд спростив процедуру працевлаштування українців. Де шукати роботу

У Польщі буде можливість обміняти готівку у гривнях на злоті

У Польщі подорожчають базові продукти харчування через війну в Україні

Головне фото: 1zoom.me

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах