Українці можуть легально перебувати в Польщі до 18 місяців. Деталі нового закону

07 Березня 2022
скільки українські біженці можуть жити в польщі

Уряд ухвалив проект закону про допомогу громадянам України у зв'язку із війною, що точиться на території їхньої країни. Спеціальний закон гарантує матеріальну допомогу полякам, які приймають сім’ї з України – 40 злотих на день або 1200 злотих на місяць протягом двох місяців. Крім цього, українці можуть легально перебувати на території Польщі впродовж 18 місяців.

Про це сьогодні, 7 березня, повідомив прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький, передає businessinsider.com.pl.

Першою підтримкою для біженців з України стане одноразова виплата на суму 300 злотих. 

“Багато людей, які перетинають наш кордон з Україною, потребують першої допомоги. Надаємо їм можливість після належної реєстрації отримати одноразову допомогу в розмірі 300 злотих у Польщі”, - сказала під час конференції голова Міністерства праці та соціальної політики Марлена Малонг.

Крім цього, громадяни України зможуть скористатися урядовою підтримкою для того, аби змінити професію чи сферу зайнятості.

“Два тижні тому ми оголосили програму, яка дозволить громадянам України скористатися підтримкою під час зміни сфери діяльності. Це програма  під назвою “Разом ми можемо більше” (Razem Możemy Więcej) з бюджетом на суму 40 мільйонів злотих. Це та підтримка, яку отримають польські інституції, щоб передусім сприяти входженню громадян України на місцевий ринок праці”, - повідомила міністерка соцполітики. 

робота в польщі для українців 2022podroze.onet.pl

Своєю чергою Матеуш Моравецький наголосив, що цей закон насамперед має на меті запропонувати українським біженцям своєрідну заміну “нормального життя" у Польщі.

Також спеціальний закон гарантує підтримку полякам, які приймають українські сім’ї у своїх домівках – 40 злотих на день, тобто близько 1200 злотих на місяць. Кошти виплачуватимуть впродовж двох місяців. Гроші будуть надходити людям, які прийняли біженців з України за посередництвом органів місцевого самоврядування. 

“Органи місцевого самоврядування отримають фінансову підтримку, необхідну для виконання будь-яких додаткових завдань у сфері доступу, наприклад, до системи освіти чи в контексті охорони здоров’я, наприклад, дітей та підлітків з України”, - додав прем’єр.

Водночас Матеуш Моравецький спростував інформацію про пріоритетність доступу громадян України до державних послуг у Польщі.

Додамо, за актуальними даними Польської прикордонної служби, з України прибуло вже більше одного мільйона біженців.

⇒ Читайте також:

Робота для українців у Польщі: які фірми готові працевлаштувати біженців уже зараз

Волонтери запустили сервіс, де щогодини подають інформацію про черги на кордонах України

Допомога українським біженцям у Польщі: як реагує приватний бізнес

Головне фото: Straż Graniczna

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах