Робота для українців у Польщі: які фірми готові працевлаштувати біженців уже зараз

07 Березня 2022
робота в польщі для українських біженців

Все нові і нові польські компаній готові надавати фінансову та гуманітарну допомогу біженцям з України, пропонуючи суттєві знижки на свої товари, безкоштовні послуги або фінансову підтримку гуманітарних організацій. Ця допомога необхідна вже зараз, коли українсько-польський кордон щодня перетинає більше сотні тисяч осіб. Разом з тим, у довгостроковій перспективі для допомоги українським громадянам у Польщі більш важливими та необхідними будуть робочі місця. Перші компанії вже заявляють про готовність працевлаштувати біженців з України, пише businessinsider.com.pl.

Як ми вже писали, зараз польський уряд активно працює над максимальним спрощенням процедури працевлаштування українців на польських підприємствах. Затвердити необхідні зміни до законодавства обіцяють найближчими днями. 

Досі громадянин України міг легально працювати в Польщі на підставі робочої візи, яку можна було отримати в польському дипломатичному представництві на території України. Через воєнні дії зараз це зробити неможливо. Крім того, багато людей, які потрапили на територію Польщі після 24 лютого 2022 року, не мають при собі навіть біометричних закордонних паспортів. 

За обіцянкою міністерки соцполітики Польщі Марлени Малонг, вже скоро для працевлаштування українців у Польщі достатньо буде, аби роботодавець просто повідомив повітове управління праці про те, що приймає на роботу особу з України. Подробиці рішення поки невідомі, але вже зараз діє т. зв “процедура декларування” (procedura oświadczeniowa), яка дозволяє швидко та легко працевлаштувати громадянина України на термін до 24 місяців.

робота в польщі для українцівLewis Parsons on Unsplash

Також Марлена Малонг нагадала, що українські громадяни можуть шукати роботу через урядовий портал oferty.praca.gov.pl - тут є база вакансій українською мовою. Крім цього, бази фірм, які готові надати роботу українцям у Польщі, створюють на рівні місцевих органів самоврядування. 

Організації, які об’єднують представників бізнесу, також долучилися до допомоги біженцям у пошуку роботи. Федерація польських підприємців повідомляє, що вже має 250 робочих місць для громадян України. Профспілка також запустила спеціальну гарячу лінію, на яку можна зателефонувати в пошуках роботи. 

Робота для біженців з України: які компанії вже пообіцяли працевлаштувати в Польщі

За неофіційними даними, у найближчі місяці лише у сфері торгівлі в країні можуть знайти роботу понад десяток тисяч людей. Однією з компаній цієї галузі, яка заявила про бажання працевлаштувати біженців, є Biedronka. У мережі вже працює понад 1,8 тис. громадян України по всій Польщі. Представники компанії стверджують, що готові спростити процедури працевлаштування українців у своїх магазинах і центрах дистрибуції, водночас заявивши про особливу допомогу сім’ям нинішніх працівників компанії.

Про створення робочих місць для громадян України повідомив також президент торговельної компанії PSS Społem Януш Кулеша в ефірі Польського радіо Білосток. На роботу в торгівлі та гастрономії в місті можуть розраховувати від кількох десятків до кількох сотень людей.

Багато польських медичних компаній також готові надати роботу громадянам України. Мережа Lux Med заявляє, що створює робочі місця у своїх закладах як для лікарів, медсестер та іншого медичного персоналу, так і для адміністративних працівників з України. Роботу для медичного персоналу та допомогу у визнанні дипломів пропонує мережа медичних центрів Даміан (Centrum Medyczne Damiana). Як йдеться у повідомленні на сайті компанії, тут також потребують психологів, ІТ-спеціалістів, працівників рецепції та колл-центру.

Університетська клінічна лікарня у Білостоці оголосила, що працевлаштує лікарів та медсестер з України, яким можуть запропонувати проживання в кімнатах для персоналу, інформує Радіо Білосток. Вроцлавська фармацевтична компанія Hasco-Lek на своєму сайті заявляє, що допоможе біженцям знайти роботу та отримати відповідні дозволи.

Біженцям з України також хочуть надати роботу в компанії Grupa Arche, що спеціалізується на будівництві та готельному бізнесі. Президент фірми Владислав Гроховський відомий у Польщі активною соціальною позицією. Ще під час міграційної кризи на кордоні з Білоруссю у 2021 році він заявляв, що прийме щонайменше 100 сімей біженців, надасть їм житло та роботу, а також допоможе із освітою для дітей. Нещодавно в інтерв’ю виданню Gazeta Wyborcza Гроховський розповів про 3 тисячі українських біженців, яким він запропонував притулок у своїх готелях. 

“За кілька місяців ми зможемо організувати роботу для близько 1000 людей - в основному для жінок, тому що це вони приїжджають до Польщі зараз”, – розповідає Гроховський в інтерв’ю. 

робота для жінок в польщіs-trojmiasto.pl

Також ще один представник галузі - мережа готелів Dobry Hotel - пропонує працевлаштування біженців у своїх закладах по всій країні. Тут є вакансії для адміністраторок рецепції, косметологинь, прибиральниць, кухарок та супервізорок.

Нові робочі місця також створює магнат польської косметичної промисловості - бренд Inglot. Як пише портал press.pl, люди, які приїжджають з України та хочуть працювати в Inglot, візьмуть участь у "максимально скороченому процесі набору". Компанія також гарантувала оплату житла протягом першого місяця після прийняття на роботу нових працівників.

Poczta Polska оголосила про готовність працевлаштувати біженців з України на посади, які не потребують знання польської мови. MPK Wrocław також пропонує роботу для українських водіїв та механіків, які знають основи польської мови. Для решти людей комунальний перевізник організовує курси спеціалістів та мовні курси.

Крім великих компаній, про бажання працевлаштувати біженців з України повідомляють і малі польські підприємства. На olx.pl можна знайти багато оголошень та вакансій, часто навіть українською мовою. Також дуже активно працює фейсбук-спільнота Робота для українців і білорусів (Praca dla Ukraińców i Białorusinów), створена ще до російського вторгнення. Там часто розміщують вакансії для будівельників, мулярів, токарів, сантехніків, слюсарів, але також є пропозиції, орієнтовані безпосередньо на жінок.

Нижче наведено список компаній, де можна шукати роботу у Польщі станом на 7 березня:

 • Biedronka
 • Centrum Medyczne Damiana
 • Dobry Hotel
 • Grupa Arche
 • Hasco-Lek
 • Inglot
 • Kombinat Konopny
 • Lux Med
 • Poczta Polska
 • PSS Społem Białystok
 • Śląski Holding Przemysłowy 
 • Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Białymstoku
 • Znany Lekarz

⇒ Читайте також:

Волонтери запустили сервіс, де щогодини подають інформацію про черги на кордонах України

Польська залізниця тимчасово дозволила українським переселенцям безкоштовно їздити поїздами

Польща скасовує більшість карантинних обмежень

Головне фото: Christin Hume on Unsplash

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах