Польський бізнес терміново шукає сезонний працівників - ставки вищі, ніж до пандемії

04 Серпня 2021
сезонна робота в польщі 2021

Після скасування більшості суворих карантинних обмежень польський бізнес з полегшенням зітхнув і кинувся шукати нових працівників, аби збільшити робочі години, розширити штат та якомога швидше відпрацювати втрачені гроші. І хоча літній сезон вже пройшов свій екватор, сезонні робітники як ніколи потрібні польському ринку праці. До тимчасового працевлаштування людей заохочують різноманітними бонусами, а також вищими заробітками.

Які сфери бізнесу в Польщі потребують найбільше працівників зараз

Ринок тимчасового працевлаштування в Польщі ще ніколи не був таким орієнтованим на працівників, як після карантинних обмежень. Кандидати сміливо вимагають високі ставки за свою роботу, адже мають з чого вибрати. Зараз сезонних працівників активно шукають у сфері туризму, готельно-ресторанного бізнесу, будівництва, доставки, а також у торгівлі, пише businessinsider.com.pl

⇒ Середня зарплата в Польщі у перші місяці 2021 року

сезонні вакансії для українців у польщі 2021Unsplash

Роботодавці борються за працівників, пропонуючи все вищу оплату, намагаються "купити" персонал у конкурентів і навіть пропонують додаткові гроші за "переведення". Інформацією про те, що сезонні працівники в деяких сферах бізнесу зараз на вагу золота, діляться агенції з працевлаштування. За даними компанії Idea HR Group, гастрономія пропонує навіть до 10 тисяч вакансій. Крім цього, є тисячі пропозицій для працівників зі сфери обслуговування, кур’єрів, людей, готових працювати на будівництві, а також фахівців з туризму.

“Ми отримали інформацію про початок рекрутації в продуктових магазинах, особливо в тих, які працюють на прибережних територіях Польщі. Рух клієнтів в цих магазинах просто величезний, тому й працівників потребують багато. Крім цього, постійно не вистачає кадрів у сфері гастрономії. Вакансій є багато і всі вони дуже привабливі. Зараз сезонний працівник в Польщі може заробити більше, ніж до пандемії. Це дивує, адже сфери бізнесу, які сьогодні гарячково набирають на роботу, ще два місяці тому були закритими”, - стверджує Дорота Седжіневська-Бжежняк із Idea HR Group.

Цікаво, що вже згадані сфери підприємництва активно шукають людей на абсолютно різні вакансії - від адміністраторів рецепції чи кухарів і до менеджерів готелів та шеф-поварів. Компанії шукають і фахівців своєї справи, і малодосвідчених працівників, яких можна було б навчати. Та навіть останніх не так просто знайти:

“В туристичних регіонах навіть три чверті всіх вакансій пов’язані із роботою в готельно-ресторанному бізнесі, та багато працівників не вважають таке працевлаштування стабільним, тим паче у часи пандемії. Кандидати з великим досвідом роботи у цій сфері зараз схильні обирати роботу на виробництві, у логістиці або торгівлі, особливо продуктами харчування”, - наголошує речник агенції Randstad Polska.

Така ситуація на ринку праці у Польщі може бути особливо вигідною для українців, які шукають саме тимчасового працевлаштування в Польщі. У сфері туризму та готельно-ресторанного бізнесу працівнику з України, який знає польську, українську, російську чи англійську мови, можуть запропонувати дуже вигідні умови, адже такий кандидат зможе надати якісне обслуговування широкому колу клієнтів чи відвідувачів.

⇒ Кожен третій роботодавець у Польщі готовий платити українцям більше, ніж полякам. Дослідження

робота в супермаркетах у польщі 2021Unsplash

Звісно, у випадку тимчасової роботи важко говорити про стабільність. Таких робітників працевлаштовують переважно на підставі цивільно-правових договорів, а заохочують приємними бонусами та високими погодинними ставками. Чим більше працівнику пропонують, тим більша в нього мотивація навіть до нестабільної та важкої роботи. А в часи, коли конкуренція між бізнесами доволі висока і роботодавці готові боротись за кандидатів, сезонний працівник може розраховувати на вищу оплату, ніж до пандемії. 

“До нас доходить інформація про те, що ресторани та готелі навіть “крадуть” працівників. Дійшло до типового демпінгу, коли за годину роботи кандидату пропонують на один-два злотих більше, ніж у теперішнього роботодавця. Трапляється, що в готелях працівнику пропонують дуже конкурентну оплату і додатково 500 зл премії за “переведення”. Це підтверджує те, що роботодавці дуже рішуче налаштовані розширювати штати і обслуговувати цей літній сезон так добре, як тільки це можливо”, - вважає експертка Idea HR Group.

За словами Дороти Седжіневської-Бжежняк, нікого вже не дивують вакансії для кухарів, де за годину роботи пропонують навіть 30 злотих. Подекуди, такі суми пропонують навіть офіціантам. Експертка також додала, що на морських курортах Польщі переважають вакансії для працівників супермаркетів та дисконтів:

“Є дві причини: повернення торгівлі у неділю та великий рух туристів. Поляки залишилися в країні, приїхали до моря чи на озеро і часто вибираються саме дисконт-супермаркети для закупів. Тож кадрова підтримка в цих магазинах дуже потрібна зараз”. 

⇒ Читайте також:

В Польщі готують законодавчі зміни, що можуть вдарити по кишенях невакцинованих працівників

Після скасування стану епідемії 50 тисяч іноземців можуть втратити роботу в Польщі

Польща приваблює освічених мігрантів, але не використовує їхній потенціал. Дослідження

Головне фото: Unsplash

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах