Після скасування стану епідемії 50 тисяч іноземців можуть втратити роботу в Польщі

27 Липня 2021
як знайти роботу в польщі 2021

Польські роботодавці все частіше зіштовхуються з проблемою нестачі кваліфікованих робітників. Ймовірно, невдовзі ситуація тільки погіршиться, оскільки з польського ринку праці може відійти навіть кількадесят тисяч іноземців. Їм доведеться повернутись на територію України, оскільки завершиться термін їхнього легального перебування та працевлаштування в Польщі, пише biznes.interia.pl

Як відомо, в квітні 2020 року в межах пакету антикризових законів усім іноземним заробітчанам автоматично продовжили термін дозвільних документів на проживання та працевлаштування в Польщі доти, поки в країні триває стан епідемії та ще на 30 днів з моменту, коли цей стан скасують.

⇒ Середня зарплата в Польщі у перші місяці 2021 року

документи для дозволу на роботу в польщі

Поки що стан епідемії в Польщі триває. Однак, уряд країни невдовзі має прийняти рішення про те, чи є підстави для його скасування та коли це слід зробити. Серед аргументів “за” скасування - зниження рівня захворюваності на Covid-19 серед населення до показника менше 100 осіб за добу в масштабах країни. 

“Ми побоюємось, що за такий короткий час управлінці не зможуть розглянути близько 100 тисяч заявок, адже приблизно стільки іноземців користуються антикризовим щитом у Польщі. Варто врахувати, що навіть половина з них не отримає свої дозволи вчасно, а отже повернеться на батьківщину. Це стане серйозною проблемою не лише для власників невеликих фірм, але й для глобальних концернів, що працюють у Польщі”, - стверджує Едита Неборак, президент агенції з працевлаштування SPEK.

Зникнення з ринку близько 50 тисяч працівників може стати серйозною загрозою для економіки. Тим паче, що одна лише гастрономічна сфера зараз потребує до 200 тисяч робітників, а сфера готельного і туристичного бізнесу - близько 100 тисяч. 

робота в польщі для українців 2021superbiz.se.pl

Разом з тим, для українських спеціалістів, які не можу знайти свого місця на вітчизняному ринку праці, така ситуація може стати ідеальним шансом для пошуку роботи за кордоном. Зараз у Польщі активно шукають не лише сезонних працівників - компаніям все більше не вистачає висококваліфікованих робітників, зокрема інженерів, лікарів, IT-спеціалістів тощо. Мовний бар’єр також не повинен стати серйозною перешкодою на шляху до омріяної роботи - іноді для працевлаштування у польській компанії достатньо знати англійську мову, а вже після переїзду в цю країну вивчити й польську

“Мультикультуралізм, який є викликом для світового бізнесу, є невід’ємною частиною нашої діяльності, саме тому ми зосереджуємося на співробітниках не лише східного блоку, але й Азії та Африки. Кожен із найманих працівників розмовляє англійською мовою, що значно полегшує спілкування”, - додає Неборак.

Продовження терміну дії дозволів на роботу для іноземців є великим викликом для компаній та агентств з тимчасової зайнятості. Найкращим вирішенням цієї проблеми, як видається, є співпраця підприємців з державними органами, що сприятиме пришвидшенню видачі відповідних дозволів, вважає експертка.

⇒ Читайте також:

У Польщі нарікають на невеликий інтерес до вакцинації серед іноземних робітників

За місяць право на тимчасове перебування в Польщі отримало понад 12 тисяч українців

Кожен третій роботодавець у Польщі готовий платити українцям більше, ніж полякам. Дослідження

Головне фото: praca.pl

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах