В Польщі маркуватимуть продукти, що не містять ГМО

09 Травня 2017
закупи в польщі, шопінг в польщі

Міністерство сільського господарства та розвитку села Польщі приготувало законопроект, згідно з яким всі продукти, що продаються на полицях польських магазинів і не містять генетично модифікованих організмів (ГМО), матимуть відповідні позначки. Як вказано в описі до законопроекту, таких змін вимагають самі польські споживачі, які хотіли б знати чи конкретний продукт виготовлений без використання ГМО, пише tvn24bis.pl

Після прийняття цього законопроекту, маркування з'явиться на таких товарах:

  • продукти рослинного походження, які не були генетично модифіковані, а містять аналоги ГМО, дозволені на європейському ринку (кукурудза, канола, соя);
  • продукти, отримані від тварин, яких годували кормом без вмісту ГМО (м'ясо, молоко, яйця, сир);
  • мед;
  • органічні продукти.

Законопроект не передбачає створення єдиного знаку, яким в Польщі позначали б продукти харчування без вмісту ГМО - кожне виробництво може вирішити це питання самостійно, користуючись вказівками, наведеними в законі. Водночас, виробник продуктів, що не містять генетично модифікованих організмів, не матиме права використовувати маркування з рекламною метою, пояснюючи високу якість продукту відсутністю ГМО. На етапі виробництва, переробки та дистрибуції продукту, що не містить ГМО, виробник зобов'язується забезпечувати доступ контролюючих органів до продукту, а також його складників чи сировини, яка використовується під час його створення. Впродовж року виробник також повинен могти надати докази, що підтверджують відсутність застосування в даному товарі ГМО.

Контролювати якість харчових продуктів з позначкою "Без ГМО" в Польщі буде спеціальна інспекція. На її діяльність виділять кошти з польського бюджету. За прогнозами аналітиків, впродовж 10 роки після того, як закон набуде чинності, витрати на його реалізацію складуть 295 млн злотих, тобто близько 30 млн злотих на рік. Поки що законопроект перебуває на етапі громадського обговорення, що триватиме до 28 травня.  

Маркування продуктів з вмістом ГМО в Європі

В Європі вже давно існує закон, який зобов'язує виробників маркувати продукти, що містять ГМО. Так, близько 10 років обов'язок маркування діє в Німеччині, Австрії, Франції, Італії та Словенії. Від 2016 року схожий закон намагаються запровадити в Угорщині.

Згідно з законодавством ЄС, генетично модифікованим вважається продукт, що містить від 0,9% домішків ГМО. Якщо присутність ГМО є випадковою або технічно неминучою, але залишається на рівні менш ніж 0,9%, то на таких продуктах не потрібно нічого вказувати. В Європі також не вимагають позначати наклейками "Містить ГМО" продукти, одержані від тварин, яких годували генетично модифікованим кормом, але тільки у випадку якщо наукові дослідження підтвердять відсутність впливу ГМО на організм тварини.

Якщо законопроект Міністерства сільського господарства та розвитку села Польщі таки запровадять, Польща приєднається до грона тих країн Європи, де за якістю продуктів харчування слідкують дуже ретельно. До слова, у підвищені якості товарів, які можна придбати в польських магазинах та супермаркетах, зацікавлені не лише самі поляки, але й українці, які часто їздять на закупи до Польщі. Таких людей, за останніми підрахунками, є чимало - у 2016 році українці опинились на 2 місці по кількості витрат на закупи в Польщі. Якщо ви також належить до тих, хто надає перевагу шопінгу в сусідній країні, радимо вам регулярно переглядати газетки зі знижками та акціями польських супермаркетів. Таким чином, ви зможете не лише придбати всі необхідні товари, але й зекономити чималу суму грошей.

Окрім цього, перед поїздкою до Польщі вам варто переглянути ВЕБ-КАМЕРИ НА КОРДОНІ з Польщею, адже останнім часом ситуація з чергами там значно погіршилась. Якщо ж ви не впевнені, який пункт перетину кордону краще обрати, ознайомтесь із нашою публікацією про митні переходи.

Читайте також:

Громадяни країн Східної Європи скаржаться на низьку якість товарів, що продаються в локальних магазинах

Польський уряд підтримує заборону недільної торгівлі

Бедронок в Польщі стане ще більше

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах