02 Грудня 2020
З 1 грудня 2020 року всі іноземні громадяни, які перебувають в Польщі на підставі так званих “гуманітарних” віз чи віз з позначкою „Poland. Business Harbour”, зможуть легально працювати в країні. Цим особам не потрібно буде додатково отримувати дозвіл на працевлаштування в Польщі.
Крім цього, з грудня іноземним громадянам, які хочуть отримати національну польську візу, доведеться оформлювати страховий поліс, що буде дійсний впродовж всього терміну перебування в країні.
Детальніше про всі законодавчі зміни, які стосуються іноземних громадян в Польщі, дізнаєтесь далі у нашому матеріалі.
Josue Isai Ramos Figueroa/Unsplash
З грудня 2020 року в Польщі змінюється законодавство щодо іноземних працівників
Новелізація Закону “Про іноземних громадян” у Польщі, яку було прийнято ще 28 жовтня 2020 року, розширює перелік ситуацій, в яких іноземець може легально працювати в країні. Про це йдеться на офіційному веб-сайті Управління до справ іноземців у Польщі.
Це, зокрема, стосується мігрантів, які перебувають в Польщі на підставі шенгенських та національних віз, виданих з гуманітарних причин, а також віз з приміткою „Poland. Business Harbour”. Законодавчі зміни також поширюються на іноземних лікарів, стоматологів, медсестер, акушерок та фельдшерів, які мають право виконувати медичну практику. Цим категоріям іноземців також не потрібно отримувати дозвіл на працевлаштування в Польщі.
Ще одна законодавча зміна, що набуває чинності з грудня 2020 року, - це обов’язкове оформлення страхового полісу, що буде дійсний впродовж всього терміну перебування іноземця в Польщі, з мінімальним покриттям на суму 30 тисяч євро. Ця норма стосується осіб, які хочуть отримати національну польську візу з метою роботи та планують свій приїзд до Польщі, але не сплачують в цій країні внески на обов’язкове медичне страхування. Перелік відповідних установ, які видаватимуть такі страхові поліси, має опублікувати польське МЗС.
⇒ Візові центри, Консульства Польщі в Україні та Консульства України в Польщі
ThisisEngineering RAEng/Unsplash
Як відомо, зміни до польського законодавства у справах іноземців були внесені внаслідок зобов’язань, які держава взяла на себе, приєднавшись до програми безвізового режиму зі Сполученими Штатами Америки. Новелізація закону також спрямована на адаптацію польської правової системи до змін у Візовому кодексі ЄС.
Пристосованим до вимог законодавства ЄС, зокрема, став бланк запрошення, порядок видачі національних віз та оплата за їх видачу. Так, рішення про відмову у видачі національної польської візи відтепер видаватимуть на оновленому бланку. З іншого боку, заявка на отримання національної візи матиме додаткові розділи, що має впорядкувати процес прийняття рішень щодо видачі віз іноземцям, які прагнуть навчатись чи працювати в Польщі.
⇒ Читайте також:
Фінансовий щит 2.0: на яку державну допомогу можуть розраховувати підприємці в Польщі
Європейська мінімальна зарплата в Польщі. Що про це думають польські підприємці
Кількість українських мігрантів в Польщі невдовзі буде більшою, ніж до пандемії
Коментарі