В ПП Рава-Руська-Гребенне відкриють перехід для пішоходів та велосипедистів

21 Липня 2017
черги на кордоні

Скоро перетин  українсько-польського кордону пішки та велосипедом стане доступним  ще в одному прикордонному пункті між Україною та Польщею. Для цього зібралися розширити ПП Рава-Руська-Гребенне, який зараз призначений лише для автомобільного транспорту.

Перспектива розширення ПП Рава-Руська-Гребенне та створення усієї необхідної інфраструктури для комфортного та безпечного руху пішоходів та велосипедистів через кордон обговорювалась 20 липня чиновниками Люблінського воєводства, Прикордонної служби, Палати податкової адміністрації і дипломатичних відомств Польщі та Україні. В результаті, рішення прийняли і навіть визначились із фінансуванням. У ПП Рава-Руська-Гребенне інвестують 3 млн євро (12 млн злотих). Майже усі ці кошти (90%) надасть Європейський Союз, пише polradio.pl

Значний вплив на рішення про організацію пішого та велосипедного руху у ПП Рава-Руська-Гребенне має неабияка популярність такого способу перетину українсько-польського кордону у ПП Шегині-Медика та Угринів-Долгобичув. Нагадаємо, що в ПП Угринів-Долгобичів перетин кордону для пішоходів був організований у тестовому режимі ще у 2015 році, і цей експеримент мав тривати всього півроку. Проте зважаючи на те, що кількість бажаючих перетнути кордон пішки в цьому пункті пропуску тільки зростає, дію експерименту постійно продовжують і навіть збираються зробити Угринів-Долгобичів доступним для пішоходів та велосипедистів на постійній основі.

Потік мандрівників через ПП Рава-Руська-Гребенне теж стабільно росте. У 2016 році у пунктах пропуску в Люблінському воєводстві кордон перетнуло приблизно 15 млн осіб і це на 6,7% більше, ніж у 2015 році. Після введення безвізового режиму з ЄС кількість подорожуючих через кордон з Польщею зростає ще активніше, тож  розширення переходу заплановано на найближчі 2018-2019 роки. Маємо вже також й попередню інформацію про те, як виглядатиме організація пішого та велосипедного рухів через кордон в ПП Рава-Руська-Гребенне. Як заявив Здзіслав Швед, директор Люблінської служби управління прикордонного контролю: “…у Гребенному буде окрема будівля  і чотири смуги для пішого і велосипедного контролю, що значно зменшить час очікування перетину ними кордону”.

Організація пішохідного та велосипедного рухів через ПП Рава-Руська-Гребенне повинна сприяти також покращенню ситуації з чергами на кордоні. «Нам і українській стороні важливо не затримувати прикордонний рух, а зробити його більш рухливим, аби в’їзд був комфортним, хоча завжди він буде пов’язаний з проблемами, адже це зовнішній кордон ЄС і тут буде більш прискіпливий контроль. Однак ми хочемо, аби ці черги були якомога меншими», - сказав люблинський воєвода Пшемислав Чарнек.

Нагадаємо, що пішоходи та велосипедисти наразі можуть перетинати українсько-польський кордон лише в двох прикордонних пунктах : ПП Шегині-Медика та ПП Угринів-Долгобичів.

Про усі митні переходи, що діють на кордоні України з Польщею, ви можете прочитати ТУТ.

Читайте також:

Дитячий закордонний паспорт. Документи та особливості оформлення
ЄС планує відмінити штампи в закордонних паспортах
Скільки грошей треба мати при перетині кордону до Польщі

 

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах