В яких аптеках у Польщі можна безкоштовно пройти тест на коронавірус. Карта

28 Січня 2022
тести на коронавірус в польщі

З 27 січня кожен охочий мешканець Польщі може безкоштовно пройти експрес-тест на антиген до Covid-19 в аптеці. Поки що по всій країні діє близько 100 таких аптечних пунктів, однак їхня кількість постійно збільшується. Щоб пройти тестування не потрібно мати жодного скерування від лікаря, передає businessinsider.com.pl.

Як відомо, вартість тестування покриває Національний фонд охорони здоров'я Польщі (NFZ), тож він буде повністю безкоштовним для пацієнтів. Оскільки це швидкий тест на антиген, то результат стане відомий вже через кілька хвилин. Він надійде через смс-повідомлення або через Інтернет-профіль Пацієнта (Internetowe Konto Pacjenta).  

Якщо результат буде позитивний, особу відправлять на домашній карантин. Якщо ж тест покаже негативний результат, але в пацієнта будуть симптоми коронавірусної хвороби, йому доведеться звернутись до сімейного лікаря за скеруванням на ПЛР-тест. 

Станом на 28 січня аптечних пунктів, де виконують безкоштовні експрес-тести на коронавірус у Польщі, налічується лише близько 100. Труднощі в реалізації проекту полягають у тому, що аптека повинна мати спеціально обладнане окреме приміщення для проведення тестування, а воно є далеко не в кожному пункті. Поки що карта, опублікована на веб-сайті pacjent.gov.pl, показує лише один пункт з тестуванням у Вроцлаві, хоч це і велике місто. Немає таких аптек у прикордонному Перемишлі чи Ряшеві. 

де зробити тест на коронавірус в польщі

Разом з тим, для мешканців Варшави та її околиць доступно 6 аптек з безкоштовними експрес-тестами, а для мешканців Кракова - 2 аптеки. За даними Головного статистичного управління Польщі, всього в країні налічується близько 12 тисяч аптечних пунктів. 

“На початку програми ми мали 64 аптеки, в яких можна виконати антиген-тест. Ще 19 надіслали свої заявки на участь в програмі. Запрошую переглянути сторінку про тестування у аптеках і карту таких пунктів, яка систематично оновлюється”, - написав на Твіттері міністр охорони здоров’я Польщі Адам Недзельський. 

За даними МОЗ Польщі, у вівторок та середу близько 5 тисяч фармацевтів у Польщі пройшли відповідну підготовку щодо правил тестування та взяття мазка у пацієнта. У відомстві також нагадали про обов’язок повідомляти всі результати діагностичних досліджень на коронавірус (позитивні, негативні, безрезультатні).

⇒ Читайте також:

Мінімальна зарплата в Польщі та Європі: чи вистачить на базовий продуктовий кошик

ППВА у Львові та двох інших містах тимчасово не приймають документи на польську візу

Ціни на нерухомість в Європі: Варшава майже така ж дорога, як Мадрид, Лісабон і Рим

Головне фото: nta.ua

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах