Відповідальність за нелегальне працевлаштування в Польщі повністю перекладуть на роботодавця

15 Жовтня 2021
покарання за нелегальну роботу в польщі 2021

Зарплати "нелегальних" працівників у Польщі звільнять від оподаткування, а всі можливі наслідки "чорної" роботи перекладуть на працедавця. Такі зміни польський уряд заклав у програмі Польський Лад. Відповідний законопроект вже підтримали депутати Сейму, пише видання rp.pl.

У матеріалі йдеться, що уряд Польщі прагне боротись проти нелегального працевлаштування і вже передбачив у Польському Ладі покарання для нечесних власників компаній та звільнення з податку для працівників. Цікаво, що податок не доведеться платити навіть за "зарплату в конверті", яку працівник отримав у минулому. Таким чином уряд хоче стимулювати нелегальних робітників виходити з тіні і повідомляти про порушення трудового законодавства. Зараз це робити не так вигідно, адже тоді працівник буде змушений заплатити податок зі своєї зарплати з відсотками.

"Схоже, що нелегальний працівник більше не мусить боятися фіскальну службу. Він не заплатить податку від зарплати в конверті. Ані після того, як почне діяти Польський Лад, ані за попередні роки", - стверджує податковий радник Марек Гадач.

легальне працевлаштування в польщіpixabay.com

Коли відповідні зміни почнуть діяти, недобросовісний роботодавець буде змушений додати до своїх прибутків з бізнесу зарплату працівника і, відповідно, заплатити за неї податок. Крім того, за кожен місяць нелегального працевлаштування підприємець повинен нарахувати собі прибуток на суму, що відповідає розміру мінімальної зарплати. І також заплатити за це податок. 

Ці зміни мають набути чинності 1 січня 2022 року. 

⇒ Читайте також:

Через пандемію поляки терпиміше ставляться до неофіційного працевлаштування

Польща хоче спростити процедуру працевлаштування іноземців та видачі карт побиту

Як живеться в Польщі на мінімальну зарплату. Дослідження

Головне фото: szybkagotowka.pl

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах