Вісім польських університетів потрапили до рейтингу найкращих ВНЗ світу в 2020 році

18 Серпня 2020
Рейтинг найкращих університетів Польщі у 2020 році

У багатьох польських вищих навчальних закладах все ще триває вступна кампанія. Цьогоріч через коронакризу та складну епідеміологічну ситуацію процес вступу та подачі документів проходить у дещо нетрадиційному форматі. Однак, навіть такі обмеження не стоять на заваді українським абітурієнтам, які мріють навчатись у Польщі. 

Про те, як проходитиме навчання в Польщі в умовах епідемії коронавірусу ми вже писали у попередній публікації. А сьогодні пропонуємо вам ознайомитись із рейтингом найкращих університетів Польщі у 2020 році, куди вступникам варто подавати свої документи у першу чергу. 

⇒ Польща і Україна знову змінюють правила карантину для приїжджих

Рейтинг найкращих університетів Польщі у 2020 році

Серед тисячі найкращих університетів світу опинилось аж вісім польських ВНЗ. Варшавський університет посів почесне місце у четвертій сотні і таким чином випередив найстаріший заклад вищої освіти в Польщі - Ягеллонський університет. Останній, своєю чергою, цього року був включений до п’ятої сотні найкращих вузів світу. Такі дані виникають із опублікованого в середині серпня Шанхайського списку університетів (Academic Ranking of World Universities). 

Цей рейтинг вперше був складений у 2003 році. Відтепер його щороку публікує Шанхайский університет Джао Тонг. Цього року передові місця посіли ті ж заклади вищої освіти, що і у минулих роках. Найкращим університетом світу традиційно є американський Гарвард. Одразу за ним йде Стенфорд, а на третьому місці - британський Кембридж. Цікаво, що конкретні місця в рейтингу посідає лише перша сотня університетів світу. Решта закладів входять у групи, що налічують 50 або 100 університетів, і не мають конкретних місць. 

варшавський університет вступ 2020

У 2020 році найкращим польським ВНЗ, згідно з Шанхайським рейтингом, став Варшавський університет. Цього року він опинився у діапазоні від 301 до 400 місць. Зауважимо, що у 2019 році цей заклад посідав своє місце у п’ятій сотні університетів. Однак тепер він балансує на межі між четвертою та п’ятою сотнями. Ягеллонський університету у Кракові, натомість, опустився в рейтингу з четвертої сотні на п’яту. Таким чином, Ягеллонка стала другим найкращим ВНЗ в Польщі, згідно з Шанхайським рейтингом. Минулого року Університету у Кракові посідав перше місце.

До рейтингу увійшов ще один заклад вищої освіти у Кракові - Гірничо-металургійна академія (Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie). Цьогоріч він з сьомої сотні опустився на восьму. У дев’яту сотню потрапили Університет ім. Адама Міцкевича у Познані, Гданська Політехніка (вперше включена до рейтингу) і Варшавська Політехніка. А до останньої, десятої сотні рейтингу увійшли Медичний університет Сілезії в Катовіцах та Варшавський медичний університет. 

⇒ Скільки становитиме мінімальна зарплата в Польщі в 2021 році

Отож, рейтинг найкращих університетів Польщі у 2020 році, згідно з Шанхайским університетом Джао Тонг, виглядає так:

  • Варшавський університет
  • Ягеллонський університету у Кракові
  • Гірничо-металургійна академія (Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie)
  • Університет ім. Адама Міцкевича у Познані; Гданська Політехніка; Варшавська Політехніка
  • Медичний університет Сілезії в Катовіцах; Варшавський медичний університет

навчання в польщі в 2020 році

Крім цього, у 2020 році з рейтингу випали два польські вузи - Університет Миколи Коперника в Торуні і Вроцлавська Політехніка (минулоріч вони посідали свої місця у діапазоні 901-1000 місць). 

Варто зауважити, що Шанхайський рейтинг університетів складають на основі одразу кількох показників. Перш за все, до уваги беруть кількість випускників та працівників, які отримали Нобелівську премію чи Медаль Філдса, а також публікації у виданнях „Nature” чи „Science”, кількість найчастіше цитованих науковців (Highly Cited Researchers) та статей (Science Citation Index – Expanded oraz Social Sciences Citation Index). Також автори рейтингу оцінюють масштабність досягнень університетів у співвідношенні до їхнього величини. 

⇒ Читайте також:

Новий прямий рейс FlixBus Київ-Варшава і розклад зимових польотів Ryanair в Польщі

В 19 повітах Польщі посилюють карантинні обмеження

Невдовзі у Польщі відкриється перший магазин марки Primark

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах