Скільки становитиме мінімальна зарплата в Польщі в 2021 році

30 Липня 2020
мінімальна зарплата в польщі 2020

Наприкінці 2019 року, коли про неминуче настання коронакризи ніхто і не підозрював, польський уряд оголосив про наміри підняти до 2021 року мінімальну заробітну плату в країні до 3000 злотих брутто. У порівнянні із актуальним 2020 роком вона зросла б аж на 400 злотих. Та економічний спад, спричинений суворими карантинними обмеженнями, вніс свої корективи у плани Ради Міністрів Польщі. 

Попри це, уряд країни налаштований оптимістично і бачить потенціал для поступово зростання “мінімалки” в країні. Якими будуть мінімальні заробітні виплати у наступному році в Польщі та що про це думають самі роботодавці і представники профсоюзів читайте далі у нашому матеріалі. 

зарплата в польщі 2020

Мінімальна зарплата в Польщі у 2020 і 2021 році

Рада Міністрів Польщі пропонує збільшити мінімальну зарплату в країні у 2021 році до 2800 злотих брутто. Таким чином, польський уряд хоче підняти мінімальні виплати на 200 злотих (або на 7,7%), адже зараз ця сума становить 2600 злотих

Ріст мінімальної заробітної плати означатиме також підвищення мінімальної погодинної ставки для цивільно-правових договорів. Згідно з пропозицією Ради Міністрів, ця ставка у новому році зросла б на 1,30 зл - з 17 зл до 18,30. 

Якщо ці суми і справді затвердять, то у 2021 році мінімальна зарплата в Польщі становитиме 53,2% від середнього рівня заробітків поляків. Так, за економічними прогнозами, у 2021 році середня зарплата в Польщі затримається на рівні 5 259 злотих з урахуванням податків. 

Пропозиція такої мінімальної зарплати виникла після врахування всіх макро- та мікроекономічних чинників, а також загальної економічної ситуації в країні, на яку серйозно вплинула епідемія коронавіруса. Про це в розмові з журналістами розповіла Міністр сім'ї, праці та соціальної політики Польщі Марлена Малонг. 

“Якщо б ми хотіли розрахувати мінімальну зарплату на 2021 рік, то згідно з положеннями законодавства, підвищення мало б становити 4,5%. Тобто мінімальна зарплата мала б складати 2716,10 зл. Ми прийняли найбільш оптимальне на цей час рішення. Мінімальна оплата праці становитиме 2800 злотих, а це означає ріст на 7,7% у порівнянні з 2020 роком”, - зазначила польська міністерка. 

робота в польщі 2020 вакансії

Експерти, роботодавці та самі працівники вже висловлюють абсолютно різні погляди на ситуацію. Так, керівник однієї з найбільших організацій польських роботодавців Business Centre Club Марек Голішевський вважає, що таке значне підвищення “мінімалки” вдарить по кишенях, перш за все, власників малих фірм.

“Зараз ми маємо кризу коронавіруса, з якого країна, за підрахунками Єврокомісії та Національного банку Польщі, вийде аж в 2022 році. Штучне підняття витрат для підприємців у такий період, коли вони будуть намагатись взагалі вижити і втриматись на ринку, є на мою думку безвідповідальним”, - наголосив Марек Голішевський. 

З другого боку, представники профспілок вимагають від уряду підняття рівня мінімальної зарплати в країні аж до 3100 злотих брутто. 

“Ми розуміємо, що висока мінімалка буде тягарем для мікропідприємців, але про це має також подумати уряд - нехай він підвищить квоту, вільну від податку, нехай реформує податкову систему на більш прогресивну. Нехай полегшить людям життя. Це працівників є більше, ніж підприємців і це вони забезпечують попит на товари та послуги. Великою мірою - це завдяки їм розвивається наша економіка”, - вважає Лукаш Мицка із Загальнопольського альянсу профспілок. 

Варто наголосити, що на офіційному рівні мінімальну зарплату на 2021 рік в Польщі ще не затвердили - відповідну пропозицію лише направили до Ради Суспільного Діалогу.

⇒ Читайте також:

Українські заробітчани готові повертатись на роботу в Польщу. Дослідження

Майже третина поляків побоюється втратити роботу через пандемію

Дефіцитні професії в Польщі в 2020 році та регіони, де шукають працівників

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах