Як проходитиме навчання в Польщі під час пандемії коронавіруса на прикладі Ягеллонського університету

02 Липня 2020
вступна кампанія в польщі 2020 рік

Літо для абітурієнтів шкіл - це гаряча і напружена пора випускних екзаменів та вступних кампаній до вищих навчальних закладів. Однак, для цьогорічних випускників як з України, так і з Польщі початок університетського життя буде особливо хвилюючим. 

Коронавірус продовжує вносити серйозні корективи у нашу рутину - змінився підхід до роботи та відпочинку, а отже зміниться і підхід до навчального процесу. Як воно буде у вересні чи жовтні достеменно невідомо - далекоглядні прогнози розвитку епідемічної ситуації не береться робити ніхто, адже вона змінюється доволі динамічно то в кращу, то в гіршу сторону. 

Однак вже зараз можна розробляти стратегію нормального функціонування в нових умовах життя. Тим паче, що у багатьох ВНЗ от-от розпочнеться прийом документів на навчання. Так, вчора, 1 липня, стартувала вступна кампанія у найстарішому закладі вищої освіти Польщі - в Ягеллонському університеті в Кракові. Детальніше про вступ, нові перспективи для майбутніх студентів “Ягеллонки”, а також про те, як ймовірно проходитиме навчання в Польщі під час пандемії коронавіруса читайте далі у нашому огляді.

⇒ Польща відновила авіасполучення з Україною і скасувала карантин для пасажирів літаків

навчання в польщі 2020

Вступна кампанія-2020 в Польщі: як новий навчальний процес бачать в Ягеллонці

Перед офіційним початком вступної кампанії-2020 ректор Ягеллонського університету у Кракові (UJ) Яцек Попєль виступив онлайн із прес-конференцією. Він одразу ж наголосив, що цьогоріч на результати рекрутації доведеться чекати довше, ніж зазвичай, оскільки випускні екзамени у школах також відбулися пізніше. У зв’язку з цим, керівник закладу поспівчував майбутнім студентам, адже ті довгий час змушені перебувати у напруженому стані через невідомість. Яцек Попєль також розповів, що університет готовий навіть створити спеціальний фонд для тих студентів, які через коронавірусну кризу опинились у скрутному фінансовому становищі. 

Щодо самого навчального процесу, то в Ягеллонському університеті його планують проводити таким чином: всі лекції відбуватимуться лише онлайн, а практичні заняття проводитимуть і онлайн, і безпосередньо в навчальних корпусах. На думку професора Попєля, першокурсники повинні мати можливість відвідувати традиційні університетські заняття, щоб краще влитись у навчальний процес. Однак, як наголосив ректор, остаточні рішення прийматимуть лише на основі актуальних статистик щодо рівня захворюваності на Covid-19 в країні, а також зважаючи на розпорядження польського уряду. Він також зауважив, що не уявляє ситуації, аби 1 жовтня всі 35 тисяч студентів UJ одночасно прийшли на лекції.

“Ми повинні гарантувати безпеку нашим студентам та науковим працівникам”, - наголосив Яцек Попєль. 

Власне питанням безпеки в університеті, а також в студентських гуртожитках повинен зайнятись спеціальний кризовий штаб. Разом з тим, деякі факультети, як от медичний, матимуть право приймати автономні рішення щодо власного функціонування, оскільки студентам-медикам буде важко навчатись без безпосереднього контакту з пацієнтами. 

⇒ Польща - одна з найдешевших країн Євросоюзу, - Євростат

вступна кампанія в польщі 2020

Рекрутація до Ягеллонського університету в Кракові 2020

Як ми вже наголошували, вступна кампанія до одного з найбільш популярних в Польщі закладів вищої освіти розпочалась 1 липня і триватиме до 23 серпня. Документи прийматимуть лише онлайн, а за кожну реєстрацію доведеться заплатити 85 злотих. Результати вступу будуть відомі 31 серпня. Загалом у новому навчальному році Ягеллонка буде готова прийняти 15 тисяч студентів на стаціонарну форму навчання та 2,7 тисячі осіб на заочну. 

Крім цього, навчальний рік 2020/2021 передбачає відкриття одразу шести нових навчальних напрямків: етика, фізика для фірм, російська мова та література, управління у сфері охорони здоров’я, управління соціальними змінами, а також передові матеріали та нанотехнології (навчання англійською мовою).

Разом з тим, частина напрямків зникне, зокрема заочна форма магістерської програми з журналістики і соціальної комунікації (хоча на стаціонарі цей напрямок є дуже популярний серед молоді), а також соціальна політика. 

освіта в польщі 2020

Зауважимо, що під час епідемії коронавіруса в Польщі загальноуніверситетським методом навчання, комунікації та співпраці між працівниками і студентами стала платформа Teams з пакету Office 365. Щодня нею користується близько 24 тисяч працівників та студентів, які організовують в середньому 2,8 тисяч онлайн-зустрічей. 

⇒ Читайте також:

Топ-10 найбільших і найкрасивіших бібліотек Польщі

Найпопулярніші напрямки навчання в польських університетах у 2019 році

Ссылка на гидру без тора и еще

Сертифікат з польської мови для іноземців: як, де і коли його отримати

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах