Вихідні на Великодні і травневі свята в Польщі 2019

08 Квітня 2019
Вихідні на Великодні і травневі свята в Польщі 2019

Свята та вихідні в Польщі - це завжди особливі дні, і не лише тим, що вони святкові, а й тим, наскільки в цей день змінюється повсякденний ритм життя мешканців країни. Особливо якщо мова йде про Великдень - одне з найбільших свят у році.

Для Польщі, яка визнана найрелігійнішою країною Європи, Великдень (Wielkanoc) має особливе значення. Оскільки переважна більшість поляків сповідує католицизм, то Воскресіння Христове святкують тут згідно з Григоріанським календарем. Цьогоріч католицький, або, як часто кажуть українці, “польський” Великдень випадає на 21 квітня.

Вихідні в Польщі на Великдень в 2019 році

Традиційно в Польщі на Великдень роблять два вихідних – у неділю та понеділок. У ці святкові дні для більшості населення Польщі є можливість відпочивати довше – так званий довгий вікенд (Długi weekend) триває цілих три дні - від суботи до понеділка включно. У 2019 році поляки відпочиватимуть з нагоди Великодніх свят з 20 по 22 квітня.

Вихідні в Польщі на Великдень 2019

Відтак, вже починаючи з п’ятниці можна очікувати і черг на кордоні, адже більшість українців, які працюють чи навчаються в Польщі, поїдуть додому, в Україну. Тож усім, хто планує на католицький Великдень вирушати в дорогу, рекомендуємо слідкувати за станом черг на сторінці камери на кордоні онлайн.

В свою чергу з України люди часто на вихідні вирушають в Польщу з метою туризму, особливо в переддень такого великого свята - зазвичай тоді в Польщі проходять цікаві культурні заходи, тож знайдеться багато охочих іноземних туристів, аби їх відвідати.

Самі поляки Великодні свята намагаються провести зі своєю ріднею, а тому часто на дорогах Польщі можуть виникати затори.

   ⇒ Читайте також: Привітання з Великодніми святами польською мовою

Графік роботи магазинів на Великодні свята 2019 в Польщі

Відповідно до Закону про заборону торгівлі в неділю та святкові дні, який діє в Польщі вже понад рік, під час Великодніх свят, а саме в неділю (21 квітня) та в понеділок (22 квітня) усі магазини, супермаркети та торгові центри будуть зачиненими

Крім того, відповідно до того ж таки закону, напередодні Пасхи усі магазини повинні працювати неповний робочий день, а отже у Велику суботу (Wielką Sobotę) покупки можна буде зробити виключно до 14:00 год. Зате у п’ятницю напередодні Великодня усі торгові заклади працюватимуть у звичайному режимі.

Графік роботи магазинів на Великодні свята 2019 в Польщі

Зверніть увагу! Неділя напередодні Великодня, тобто 14 квітня, відповідно до закону про заборону торгівлі, залишатиметься робочою - аби всі встигли зробити закупи до свят.

   ⇒ Читайте також: Графік роботи супермаркетів у Польщі під час Великодніх свят 2019

Вихідні в Україні на Великдень 2019

“Український”, а точніше кажучи, православний та греко-католицький Великдень у 2019 випадає рівно за тиждень після католицького - 28 квітня. В Україні цього року починаючи з 28 квітня буде 5 вихідних поспіль. 28 (неділя) та 29 (понеділок) квітня українці святкуватимуть Великдень, 30 квітня (вівторок) теж буде неробочим днем, оскільки вже 1 травня (середа) маємо ще один державний вихідний - День Праці.

Відтак, починаючи з суботи 27 квітня українці зможуть відпочивати аж до середи, 1 травня, а це, в свою чергу, означає, що й ті українці, які працюють в Польщі, ймовірно, візьмуть для себе додаткові вихідні і приїдуть додому, тим паче, що 1 та 3 травня в Польщі так само вихідні. А отже в наших земляків буде чудова нагода побути вдома цілий тиждень.

Вихідні в Україні на Великдень 2019

Отож, вже починаючи з п’ятниці 26 квітня слід очікувати і черг на кордоні, слідкувати за якими можна завдяки камерам на кордоні онлайн.

Вихідні на травневі свята в Польщі 2019

1 травня - державний вихідний не тільки в Україні, а й в Польщі. Останній місяць весни традиційно розпочнеться із цього державного свята - Дня праці, яке у 2019 році випадає на середу

Крім того, в п’ятницю, 3 травня, в Польщі буде ще один офіційний вихідний в честь Дня Конституції Польщі, тож якщо взяти додатковий вихідний в четвер, то можна буде відпочивати півтижня - від середи до неділі. А якщо взяти вихідні ще й на “український” (православний) Великдень, то в Україну можна поїхати на цілий тиждень.

Вихідні на травневі свята в Польщі 2019

Така міні-відпустка неабияк потішить українських заробітчан в Польщі, які матимуть змогу на цілий тиждень приїхати додому та провести час з рідними та друзями. Рекомендуємо вам, однак, слідкувати за ситуацією на кордоні за допомогою встановлених камер он-лайн, оскільки перед вихідними та після них можуть бути черги на кордоні.

Зверніть увагу, що згідно з законом про заборону торгівлі в неділю та свята, зробити покупки в Польщі в травні буде неможливо в наступні дні:

  • 1 травня (Ср, День Праці)
  • 3 травня (Пт, День Конституції Польщі)
  • 5 травня (Нд)
  • 12 травня (Нд)
  • 19 травня (Нд)

Команда vsetutpl бажає Вам

веселих свят та вдалих вихідних!

Читайте також:

14 квітня стане новим державним святом Польщі

Офіційні вихідні, свята і дні заборони торгівлі в Польщі у 2019 році

Привітання, побажання та компліменти польською мовою

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах