Нові посвідчення особи в Польщі: замінити документи мусить понад 100 тисяч громадян

08 Листопада 2021
як отримати id-картку в польщі 2021

Від сьогодні, 8 листопада, громадяни Польщі можуть подавати заявки на отримання нових посвідчень особи (dowody osobiste). Окрім фотографії, посвідчення також міститиме два відбитки пальців та підпис свого власника. Зміниться також загальний вигляд польської ID-картки. До кінця 2021 року близько 100 тис. осіб мають замінити старі паспорти, а ще понад 17 тисяч - подати заявку на виготовлення посвідчення через досягнення повноліття. 

Як пише видання businessinsider.com.pl, 8 листопада – це перший день, коли можна подавати заявки на нову ID-картку у Польщі. Документ для дітей віком до 12 років, без відбитків пальців і підпису, уже також можна замовляти онлайн.

“Запровадження нових ID-карток – багатоетапний процес. Сьогодні він дійшов до фіналу – ми запустили нову версію Системи державних реєстрів”, – повідомив міністр Януш Цешинський, секретар з питань цифризації у канцелярії прем’єр-міністра Польщі.

як отримати посвідчення особи в польщі 2021MSWiA

Нові посвідчення особи будуть мати два відбитки пальців і рукописний підпис власника. Ці дані вноситимуть до паспортів, власникам яких виповнилось щонайменше 12 років (крім осіб, для яких зняття відбитків пальців або підпис неможливі).

Зміниться і зовнішній вигляд самого документа. На лицьовій стороні, у верхньому правому куті, буде позначення країни (PL) на фоні прапора Європейського Союзу. Через це перенесуть позначку про те, що в документі є чіп. У нижній частині документа буде поле для підпису власника. А на звороті напис “Номер посвідчення” замінять на напис “Серія та номер документа”.

Оскільки і відбитки пальців, і підпис потрібно особисто залишити у відповідних державних інституціях, електронні заяви на ID-картку у Польщі не приймають. Ця опція доступна лише для виготовлення посвідчення особи, якій ще не виповнилось 12 років.

“З початку запровадження нових ідентифікаційних карток нашим пріоритетом була безпека даних поляків та надання їм найкращих послуг при подачі заявок на нові документи. Повторивши процедуру закупівлі, ми можемо бути впевненими, що обладнання – сканери, які будуть використовуватися для збору відбитків пальців – відповідає вимогам безпеки”, – сказав міністр Януш Цешинський.

Заявки на виготовлення посвідчення особи у Польщі можна подавати до управління гміни. Громадяни, які не можуть звернутись до установи самостійно, можуть скористатися мобільною станцією для зняття відбитків пальців. Такі є у кожному повіті. 

⇒ З 2022 року зміняться умови виплати фінансової допомоги сім’ям у Польщі Rodzina 500+

громадянство в польщі необхідні документи

MSWiA

ID-картки, видані особам віком від 12-ти років, будуть дійсні протягом 10 років, а молодшим громадянам - 5 років. Документи тих осіб, для яких зняття відбитків пальців було тимчасово неможливим, матимуть термін дії 12 місяців.

Посвідчення громадянина Польщі змінились через те, що документ необхідно було адаптувати до законодавства ЄС. Якщо у вас вже є дійсний паспорт, вам не обов’язково змінювати його на новий - попередні версії ID-карток залишаються актуальними аж доки не мине період, на який вони були видані. 

За даними офісу прем’єр-міністра Польщі, з 8 листопада і до кінця 2021 року близько 100 тисяч громадян Польщі повинні поміняти старі паспорти з огляду на втрату їхньої актуальності, а ще 17 тисяч осіб подати заяву на виготовлення ID-картки через досягнення повноліття. У 2022 році та ж процедура стосуватиметься близько 1 725 300 дорослих поляків і ще близько 151 200 осіб, яким нещодавно виповнилось 18 років. 

⇒ Читайте також:

У Польщі є понад 120 тисяч вакансій для професійних водіїв

Невакцинованих працівників не зможуть примусово відправляти в неоплачувану відпустку, - МОЗ Польщі

Дозвіл на роботу в Польщі хочуть видавати на 2 роки

Головне фото: bankier.pl

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах