Зелені папуги звили гнізда у Польщі. Екологи б’ють на сполох

21 Травня 2018
Зелені папуги в Польщі

Лише уявіть: ви гуляте парком у Польщі, милуєтеся природою, спостерігаєте за птахами - сойки, горобці, голуби, ворони, папуги… “-Стоп! - кажете ви. - Папуги? В Польщі?!”. І це справді так. В Польщі оселилися зелені папуги. Їх зафіксовано вже в декількох містах.

Ще минулого року подекуди у парках Вроцлава та Ниси стали помічати гнізда зелених папуг. А цьогоріч їх стало ще більше. І незважаючи на досить екзотичний та привабливий вигляд цих птахів, екологи попереджають: тішитися з цього приводу не варто.

Зелені папуги в Польщі

Поширення екзотичних птахів у Польщі

Яскраво-зелені папуги, які тепер оселилися у багатьох парках Польщі - це вид Папуги Крамера (Psittacula krameri) - названі так на честь німецького натураліста Вільгельма Крамера. Зазвичай середовищем їх проживання є Південна Азія і Африка. Однак останні роки ці папуги вже встигли поширитися у ряді країн Європи. Мешкають вони переважно поблизу людини, у тому числі у великих містах. Тримаються великими групами або колоніями і вирізняються галасливою і непосидючою поведінкою. 

У деяких країнах Європи з м'яким кліматом, США і низці інших країн, як не дивно, утворилися стійкі популяції папуг цього виду. Зазвичай папуги Крамера в Європі проживають компактно, здебільшого, тримаючись в населених пунктах (насамперед у великих містах) або поблизу них, переважно у парках, де птахи знаходять достатню кормову базу. В Європі найбільші популяції цих папуг мешкають в Лондоні і Брюсселі.

Зелені папуги в Польщі

Крім того, ці екзотичні птахи вже встигли заселитися в Нідерландах, Чехії та на півдні Німеччини. Все частіше їх стали помічати також в деяких містах Польщі, зокрема у Вроцлаві, Кракові та Гданську. Скоріш за все, папуги прилетіли у Польщі з сусідніх Європейських країн. Вони адаптувалися до польських кліматичних умов, в тому числі і до холодних зим. Сьогодні папуги Крамера зустрічаються в Польщі майже скрізь, крім східного поясу країни, де температура повітря є найнижчою.

Чому занепокоєні екологи?

Поки відвідувачі парків можуть милуватися екзотичними птахами, екологи починають бити на сполох. Річ у тім, що такі папуги є зовсім нетиповими для польської екологічної системи. Їхня поява може призвести до серйозного дисбалансу. 

По-перше, папуги Крамера ніколи не в’ють власних гнізд. Зазвичай вони поселяються у вже готових гніздах та дуплах дерев, тим самим виживаючи звідки інших птахів - дятлів, шпаків тощо. Слід зауважити, що ці папуги є значно сильнішими за звичних для екосиситеми наших широт птахів, тож, фактично, вони силою виганяють їх із домівок.

Зелені папуги в Польщі

По-друге, часто ці птахи в якості домівки займають вентиляційні отвори або ж роблять дупла у стінах будинків, що може створити додаткові проблеми для домовласників.

Ще однією причиною, через яку варто хвилюватися, є раціон папуг. Вони їдять різноманітні плоди, горіхи, зерна, ягоди, квіти, бруньки і зелені частини рослин, п'ють квітковий нектар. В майбутньому великі популяції цих папуг зможуть серйозно зашкодити сільському господарству. До прикладу, практично в усій Азії, де мешкає цей папуга, він завдає відчутної шкоди сільському господарству, знищуючи зернові та плодові культури.

Зелені папуги в Польщі

Варто також додати, що розмножуються папуги досить швидко. За сприятливих погодніх умов самки можуть відкладати яйця навіть двічі на рік, а сам період висиджування триває 22-24 дні.

Крім того, цей вид папуг дуже галасливий. Шум від них так само може створювати дискомфорт у мешканців міст.

Що робити з папугами?

Як боротися із цими птахами наразі точно не відомо. Наразі поляки будуть користуватися досвідом інших європейських країн, де популяція папуг Крамера вже встигла набрати обертів. До прикладу, в Амстердамі навіть створена асоціація по боротьбі із папугами, а міська влада запровадила штраф у розмірі 70 євро за підгодовування цих екзотичних птахів.

Зелені папуги в Польщі

У багатьох містах також створюють спеціальні бетонні ящики з гніздами, де папуги можуть оселитися, тим самим не витісняючи інших місцевих птахів. 

Читайте також:

Найбільше польське кладовище для домашніх улюбленців: тисячі собак та котів, кролики і навіть один вуж

Топ-10 цікавих музеїв у Польщі, про які ви, ймовірно, не знали

Як поляки проводять вільний час. Інфографіка

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах