Хто має право на позачерговий пропуск через державний кордон України

06 Серпня 2021

Людям з інвалідністю надали пріоритет під час перетину державного кордону України, а також позачерговий доступ до низки інших державних об’єктів. Відповідний Закон України, що посилює соціальний захист таких людей, набув чинності 5 серпня. Про це йдеться у повідомленні на офіційному веб-сайті Держприкордонслужби

За інформацією ДПСУ, право на першочерговий перетин державного кордону через усі КПП, а також через контрольні пункти в'їзду/виїзду на тимчасово окуповані території (не частіше, ніж один раз на тиждень в одну сторону) отримали:

  • люди з інвалідністю, які їдуть на лікування та мають відповідні документи;
  • особи з інвалідністю І групи, діти з інвалідністю та особи, що їх супроводжують.

хто може перетнути український кордон без черги

dpsu.gov.ua

Закон також передбачає те, що людину з інвалідністю може супроводжувати не більше двох осіб. Якщо ж в автомобілі з такою особою перебуває троє і більше людей (не враховуючи родичів першої лінії спорідненості), то такий транспортний засіб не будуть обслуговувати поза чергою. 

“У пунктах пропуску через державний кордон України для автомобільного сполучення та контрольних пунктах в’їзду-виїзду на тимчасово окуповані території пріоритет може надаватися при слідуванні в пішому порядку або на легковому автомобілі, за умови відсутності в транспортному засобі, в якому прямують зазначені особи, інших (крім визначених цією статтею) осіб", - йдеться в документі.

Варто додати, що право на позачерговий перетин державного кордону також мають батьки та опікуни, які подорожують із дітьми віком до двох років. В залежності від ситуації, остаточне рішення про пропуск людей без черги приймають прикордонні службовці.

Нагадаємо, з 5 серпня в Україні почали діяти нові, більш суворі правила перетину кордону як для громадян, так для іноземців. Посилення вимог пов’язане зі стрімким поширенням штаму коронавірусу Дельта, що вважається більш небезпечним та заразливим. 

Про актуальні правила в’їзду на територію України також можна дізнатись ТУТ

актуальні правила перетину українського кордону 2021

visitukraine.today

⇒ Читайте також:

Перед КПП Шегині-Медика облаштують окрему сервісну зону для автомобілів

В МЗС пояснили рішення Ради ЄС про відкриття кордонів для українців

Польща висунула нові вимоги щодо перетину своїх кордонів для авіапасажирів

Головне фото: life.pravda.com.ua

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах