Перший в Україні автобан вестиме до кордону з Польщею

11 Жовтня 2021
ремонт прикордонних доріг на львівщині 2021

У 2022 році український уряд планує взятись за будівництво першої повноцінної автомагістралі за прикладом німецьких автобанів. Маршрут пролягатиме від селища Краковець, що на кордоні з Польщею, через Броди до Рівного. Для реалізації проекту вже провели дослідження, вивчили трафік та знайшли потенційних проектантів.  

Про це під час виступу на Київському міжнародному економічному форумі сказав прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, передає Укрінформ.

Глава Кабміну пояснив, що інвестори зацікавлені у 5-ти проектах будівництва автобанів в Україні. Їх планують реалізовувати у форматі державно-приватного партнерства. Перший проект - це власне автомагістраль Краковець-Броди-Рівне. 

“Ми маємо вже 5 наступних проектів будівництва автобанів, в яких зацікавлені інвестори”, - сказав Денис Шмигаль.

⇒ Дороги Польщі

перша платна дорога до кордону з польщеюNick Fewings\Unsplash

Ще у липні 2021 року міністр інфраструктури Олександр Кубраков наголошував, що в Україні немає жодної дороги загального користування, збудованої за кошти приватних інвесторів. Тоді, за його словами, уряд розробляв потенційні концесійні проекти з будівництва доріг Стрий-Мукачево та Краковець-Броди-Рівне.

Нагадаємо, першою платною автомобільною дорогою мала стати траса Краковець-Львів. Наприкінці 2020 року Кабмін навіть встановив вартість проїзду майбутнім автобаном: разовий проїзд для легкових авто мав коштувати 80 копійок за кілометр, а для вантажних - 4,6 грн/кілометр. Загальна протяжність цієї дороги мала становити 84,4 км.

Паралельно із платною автомагістраллю мав існувати альтернативний варіант - безкоштовна дорога Львів-Краковець, яка також підлягає реконструкції.

⇒ Читайте також:

З жовтня подорожчає проїзд автострадою А4 у Польщі

Швидкісна колія Київ-Львів-Держкордон може коштувати навіть 5 млрд доларів

Ремонт прикордонної дороги Рава-Руська – Червоноград призупинили через нестачу грошей

Головне фото: Florian Steciuk\Unsplash

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах