Żabka відкрила у Польщі перший супермаркет без кас і продавців

15 Червня 2021
покупки в польських магазинах 2021

Мережа магазинів Żabka відкрила у Польщі свій перший супермаркет без кас та персоналу - купити продукти в ньому можна цілодобово, використовуючи мобільний додаток Żappka. Інноваційна Żappka Store офіційно запрацювала 14 червня на Міжнародному познанському ярмарку. Наступна така торгова точка має невдовзі відкритись у Варшаві, передає businessinsider.com.pl

Як відомо, Żappka Store - це новий формат стаціонарних супермаркетів. За планом, такі торгові точки мають запрацювати у місцях, де немає можливості відкрити звичайний магазин із касирами. 

“Żappka Store - це поєднання світів офлайн та онлайн, що дає клієнтам абсолютно новий досвід під час шопінгу. Покупці можуть зробити швидкі закупи навіть за декілька секунд, вибравши товари та просто вийшовши з магазину, без необхідності розрахунку на місці. Клієнти не мусять задумуватись про те, чи мають достатньо готівки, чи не забули кредитну картку, чи не доведеться їм стояти в черзі до каси та де взагалі зробити закупи в 5 ранку. Це нова цінність на ринку та доповнення до нашої поточної пропозиції”, - стверджує керівник Żabka Future Томаш Бліхарський. 

цілодобові магазини zabka в польщі

Концепція такого магазину була розроблена у технологічній лабораторії групи Żabka. В її рамках виготовляють, тестують, а потім реалізовують нові цифрові рішення у сфері торгівлі. Жабка планувала створити свою мережу магазинів самообслуговування ще у 2018 році. Першими інноваційну технологію Żappka Store могли випробувати працівники мережі. Зараз прийшов час і для звичайних покупців. 

⇒ В Польщі запрацював новий продуктовий онлайн-магазин Barbora.pl

Як зробити закупи в магазині самообслуговування Żabka у Польщі

Представники мережі запевняють, що купувати продукти у Żappka Store дуже просто. Достатньо встановити на смартфон додаток Żappka та активувати послугу Żappka Pay. Перед входом до магазину застосунок згенерує одноразовий QR-код, який слід сканувати за допомогою сканера на дверях. Після сканування коду двері автоматично відкриються. Тоді покупець зможе вибрати необхідні товари з полиці магазину та просто вийти назовні. 

Встановлені у Żappka Store системи камер на базі платформи AiFi OASIS (Orchestrated Autonomous Store Infrastructure & Services) використовують складні алгоритми штучного інтелекту. Вони розпізнають товари, які клієнт забрав з полиці, порахують їхню вартість і автоматично стягнуть кошти з картки, яку покупець попередньо під’єднає до Żappka Pay. У мережі запевняють, що система не ідентифікує клієнтів та не запам’ятовує їхніх облич, що гарантує повну приватність та безпеку. 

“Żabka зацікавилася нашою технологією, оскільки хотіла створити для своїх клієнтів можливість зручних покупок. Рішення, які ми застосували, - це майбутнє роздрібної торгівлі. Ми раді, що маємо шанс запровадити цю технологію і на інших локаціях по всій Польщі у партнерстві з Żabka”, - вважає Стів Гу, співзасновник та генеральний директор AiFi.

закупи в польщі 2021

На полицях Żappka Store покупці знайдуть понад 300 різних продуктів, зокрема кондитерські вироби, готові страви, перекуси, напої. Тут також можна придбати каву з автомата. Під час карантину в такому магазині зможе перебувати лише одна особа. 
 
У найближчих планах Жабки - відкриття наступних Żappka Store у найбільших містах Польщі. Другий такий пункт самообслуговування запрацює у Варшаві. 
Нагадаємо, мережі супермаркетів Żabka належить 7,2 тисяч стаціонарних магазинів по всій Польщі. Ними керує понад 6 тисяч франчайзіатів. 

Варто наголосити, що на польському ринку Жабка не є першою мережею, яка вирішила відкрити магазин самообслуговування. З 2019 році таке рішення тестує на місцевому ринку фірма Surge Cloud - перші торгові точки Take & GO запрацювали також у Познані. Крім цього, два магазини без кас та продавців у Варшаві має й Carrefour - вони повністю складаються із торговельних автоматів. 

Одним з першопрохідців у цій сфері став Amazon - його перший магазин Amazon GO був відкритий для покупців у 2018 році в Сіетлі, США.

⇒ Читайте також:

Покупки з інтернет-магазину Lidl в Польщі відтепер можна забрати з пачкоматів InPost

Kaufland відкриває у своїх супермаркетах в Польщі поштові відділення

Кожен другий польський магазин вводить покупців в оману щодо вартості товару. Дослідження

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах