З травня українським біженцям в Польщі почнуть виплачувати державну допомогу 500+

19 Квітня 2022
соціальна допомога на дитину в польщі для українців

Завдяки спецзакону, українські біженці у Польщі отримали право на державну допомогу в межах програми Сім’я 500+, Сімейний капітал опіки, а також на дофінансування за послуги дитячого садка чи доглядальниці

Сьогодні стало відомо, що вже у травні українці отримають свої перші виплати від держави на виховання неповнолітніх дітей у Польщі саме в межах програми 500+. Про це пише видання biznes.interia.pl.

“Відколи на Платформі електронних послуг Управління соціального страхування (PUE ZUS) з’явилась можливість заповнювати заявки на участь у програмі 500+ українською мовою, на ній зареєстрували близько 318 тисяч заяв, що охоплюють 487 тисяч дітей”, - повідомив речник Управління Павел Жебровські.

Lukasz Gdak / East News

Оскільки заявки на 500+ потрібно подавати кожного року, а новий розрахунковий період програми розпочинається 1 червня 2022 року і триватиме до кінця травня 2023 року, наступного місяця українським біженцям виплачуватимуть кошти ще за попередній розрахунковий період. Водночас їхні заявки автоматично зарахуються і на новий період, тож двічі їх подавати не доведеться. 

Документи на одержання державної допомоги для виховання дітей можуть подавати громадяни України, які перетнули польсько-український кордон після 23 лютого 2022 року, отримали номер PESEL, відкрили банківський рахунок у Польщі та мають польський номер телефону. Крім того, вони повинні проживати в Польщі разом з дітьми, на яких хочуть оформити соціальну допомогу.

Щоб подати заявку, необхідно спершу зареєструватися та підтвердити свій профіль на Платформі електронних послуг Управління соціального страхування Польщі (ZUS). Співробітники стаціонарних відділень ZUS допомагають українцям подавати електронні заяви. Інформацію про програму 500+ можна отримати в будь-якому відділені ZUS, на гарячій лінії 22 444 02 55 (понеділок-п’ятниця з 8.00 до 18.00), а також на веб-сайті ZUS.

⇒ Читайте також:

Як українським біженцям легалізувати своє перебування у Польщі та отримати державну допомогу

Українські біженці в Польщі можуть отримати до 3100 злотих допомоги від ООН

Спеціальні пропозиції польських банків для біженців з України

Головне фото: RADOVAN STOKLASA / / Reuters

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах