8 основних правил успішної оренди житла в Польщі

14 Серпня 2017
нерухомість в Польщі

Наближається новий навчальний рік, а отже, сезон оренди квартир в Польщі саме в розпалі. Тисячі новоспечених студентів (як поляків, так і іноземців) активно намагаються знайти для себе житло. Українці – найчисельніша група серед іноземців, що здобувають освіту в Польщі, тож проблема пошуку помешкання в цій країні перед початком навчання їм добре знайома.

Критерії пошуку житла для студентів в Польщі типові: доступна ціна, вигідна локація, зручне транспортне сполучення із навчальним закладом,  доступ до інтернету та ін., проте способи пошуку квартири відрізняються. Хтось вирішує зекономити і шукати житло самостійно, а хтось звертається по допомогу до спеціалістів – ріелторів або агентів з нерухомості, які підбирають житло згідно з вашими потребами та можливостями.

Яким способом ви б не скористались, ризик бути ошуканим присутній завжди. Шахраї радо користуються недосвідченістю молодих людей і здатні видурити у них кругленькі суми чи здати житло, яке далеко не відповідатиме попередньо обговореному варіанту . Пропонуємо вам скористатись кількома нехитрими порадами, які допоможуть не стати жертвою шахрайства та безпечно орендувати житло в Польщі.

1. Надійний посередник

Вибирайте надійного посередника – обов’язково перевіряйте потенційного ріелтора, дізнайтесь, чи справді він працює в тому агентстві нерухомості, про яке говорить. В ідеалі, звісно, поспілкуватись із його попередніми клієнтами. Таку інформацію можна пошукати в інтернет-мережі чи на спеціальних тематичних форумах, пише tvn24bis.pl.

2. Оплата послуг посередника

Хороший посередник не повинен вимагати будь-яку комісію чи заставу  за надання адреси квартири або контактів власника, а також за показ помешкання. Комісія за послуги агента повинна бути виплачена тільки після укладення угоди і підписання договору. У той же час, посередник має допомогти вам підготувати документи, прослідкувати за правильним виконанням усіх формальностей і т. д. Що ж до розміру оплати послуг посередника, то як правило,  це ціна місячної оренди обраного житла, проте не завжди, тому обов’язково торгуйтесь!

3. Правильно складений договір оренди

Метою підписання договору оренди є захист інтересів обох сторін. У документі повинні бути переліченими не лише пункти, що гарантують збереження майна власника та усі його вимоги до орендарів, але й те, що стосується ваших інтересів та безпеки. Добре структурована угода повинна визначати обов'язки і права обох сторін і точно вказувати на межу відповідальності за витрати на утримання нерухомості. Уважно перечитуйте договір оренди перед тим, як завірити його своїм підписом. Не соромтеся задавати питання чи обговорювати незрозумілі нюанси, можна також скористатись консультацією юриста.

4. Термін дії договору про  оренду

В договорі про оренду обов’язково вказується термін його дії, тобто період, на який ви, після підписання, отримаєте житло в оренду. Також бажано вказувати в договорі умови, за яких він може бути розірваний раніше, ці умови повинні бути узгоджені між орендодавцем та орендарем і завірені в документі. В будь-якому іншому випадку розривання договору раніше вказаного у документі терміну – незаконне. Термін на виселення після закінчення періоду оренди теж варто обговорити заздалегідь.

Студенти в Польщі, зазвичай, орендують житло на 9 місяців (на період навчання), на канікули їдуть додому, а вже з вересня знов шукають помешкання. Але якщо студент планує продовжувати оренду не один рік, то власник може піти йому назустріч і в період літніх канікул знизити вартість оренди, наприклад, на 50%.

5. Завдаток

Досить відомим є також той факт, що власнику нерухомості перед заселенням потрібно сплатити ще так звану заставу, тобто суму, яку він отримає, якщо ви покинете житло, не сплативши вартість оренди, чи завдасте йому збитків, наприклад, пошкодивши майно. У кінці обговореного терміну оренди власник повинен повернути вашу заставу у повному обсязі. Щоб із поверненням гарантовано не було проблем, радимо підписати акт приймання-передачі приміщення.

6. Акт приймання-передачі

Популярним додатком до договору оренди є акт приймання-передачі. Це документ, який докладно описує кількість майна у помешканні та його стан. Такий протокол захистить вас від безпідставних претензій власника, а самому власнику, якщо його претензії не будуть безпідставними, дозволить отримати від вас відшкодування та дасть право не віддавати застави. До акту

радимо додавати фото, що при потребі зможуть стати найкращими доказами.

7. Перевірка власника

Ретельно перевіряти потрібно не лише житло, яке ви збираєтесь орендувати, але і його власника. На ринку нерухомості достатньо шахраїв, які, не маючи жодного права на житло, видають себе за власників, ошукуючи вас на чималі суми грошей. Тому дуже важливо бути впевненим, що людина, яка представилася власником помешкання, саме ним і є. Немає нічого дивного у тому, що ви попросите власника показати вам паспорт та документи на квартиру, таким чином, ви будете певні, що ця людина має право здавати житло в оренду, і уникнете багатьох проблем.

8. Гуртом дешевше

Чим більша кількість людей проживає у квартирі, тим менша вартість оренди для кожного з них. Хто ж розуміє це краще, ніж студенти? Саме вони частіше всього готові ділити свій особистий простір із іншими, аби тільки оренда не била так сильно по кишені, і навіть орендувавши квартиру, серед навчального року можуть шукати людей на підселення. Такий крок досить логічний та зрозумілий, проте його слід обов’язково попередньо обговорити із власником квартири, а нових співмешканців вписати до договору про оренду.

Дотримуючись цих порад, ви вбережете себе від типових помилок при оренді, якими радо користуються шахраї, та зможе знайти справді вартісний варіант житла в Польщі.

Читайте також:

Нерухомість в Польщі.Ціни.

Скільки можна заробити на нерухомості в Польщі та в інших країнах Європи

Скільки і на що витрачають студенти у Польщі

Скільки коштує місяць проживання в Польщі

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах