Скільки можна заробити на нерухомості в Польщі та в інших країнах Європи

02 Серпня 2017
нерухомість в польщі

Як ми вже писали раніше, українці стали лідерами серед іноземців, які найбільш активно купують житло в Польщі. І це абсолютно не означає, що всі наші громадяни, які купують нерухомість в Польщі, переїжджають туди на постійне проживання. Річ у тому,  що купівля нерухомості в Польщі  - дуже вигідне капіталовкладення. Придбати житло в цій країні українець (і кожен іноземець) може без зайвих проблем та бюрократичної тяганини, ціни на житло в Польщі – одні з найнижчих в ЄС і не надто відрізняються від цін в Україні, і при цьому на нерухомості в Польщі можна заробляти непогані гроші, просто здаючи її в оренду.

Прибуток від оренди житла в Польщі та Європі

Можливість хорошого пасивного доходу від здачі житла в Польщі підтверджує  не лише особистий досвід багатьох українців, а й звіт "Property Index. Overview of European Residential Markets" міжнародної консалтингової компанії Deloitte. Компанія Deloitte у своєму звіті проаналізувала ситуацію на ринку нерухомості найбільших міст в 19 країнах Європи: Австрії, Бельгії, Чехії, Данії, Естонії, Франції, Голландії, Ірландії, Німеччині, Італії, Польщі, Португалії, Іспанії, Словенії, Великобританії, Угорщині, Литві, Латвії та в Ізраїлі, пише tvn24bis.pl.

Цей звіт має на меті показати, де саме в Європі здавати житло в оренду найбільш прибутково. Прибуток розраховується як відношення річного доходу від оренди, з вирахуванням необхідних витрат на експлуатацію, до сукупної вартості придбання та пристосування і обладнання квартири.

Експерти Deloitte підрахували, що на найбільший середній річний дохід за оренду квартири, можуть розраховувати власники нерухомості у данському місті Оденсе - це 8,9%. На другому місці опинився Будапешт, де середній дохід від оренди житла становить 7,9 % в рік. На третьому - угорське місто Дьйор.

Польські міста теж є у рейтингу і до того ж займають там доволі  високі позиції. Заробіток від оренди нерухомості у Вроцлаві – 7,4% в рік, і це шоста сходинка серед найбільших міст Європи. Щодо столиці Польщі, то тут чистий прибуток від оренди житла в середньому 6%, у Кракові це 6,6%, а в Лодзі – 7,2%. Показники хороші, адже, якщо порівнювати, наприклад, із Лондоном, то там прибуток за оренду складає всього 2%.

купити нерухомість в Польщі

Ціни на житло в Польщі та Європі

У звіті Deloitte також подана статистика, яка демонструє, де в Європі купувати житло найвигідніше. Отож, в аналізованих країнах найдорожче купівля житла обійдеться в центральній частині Лондона (16,5 тис. євро за кв. м), центральних районах Парижа (12,4 тис. євро за кв. м) та в Тель-Авіві (8,2 тис. євро за кв. м).

Для порівняння, за результатами дослідження у Варшаві м2  нерухомості коштує майже в 10 разів дешевше, ніж у центрі Лондона – 1,7 тис. євро. У Кракові та Вроцлаві – в середньому 1,4 тис. євро за кв. м, в Лодзі ще дешевше – 1,1 тис. євро за кв. м.

У свою чергу, найдешевші квартири можна купити в двох угорських містах: Дебрецені (883 євро за кв. м) і Дьйорі (947 євро за кв. м). Зі столиць в регіоні Центральної та Східної Європи найдешевший Будапешт (біля 1,5 тис. євро за кв. м). У Празі ця вартість зростає вже до 2,4 тис. євро за кв. м.

Особливості оренди нерухомості в Польщі та Європі

Компанія Deloitte встановила також, що найбільшу частку квартир для оренди відносно загальної кількості житлових будинків має Німеччина (54,3 відсотка), найменшу - Словенія та Угорщина (2,4 і 3,9 відсотка відповідно).У Польщі цей показник становить 15,3 відсотка.

оренда житла в Польщі

Цікаво також, що серед усіх аналізованих країн, найменше квартир на 1000 жителів в Ізраїлі – 295, що і формує високу ціну оренди в країні. На другому місці опинилася Польща, де цей показник становить 372 квартир на 1000 жителів. На всій території Європейського Союзу мешканці мають у своєму розпорядженні 245,6 млн квартир, з яких 14,3 млн припадає на Польщу. Для порівняння, в кілька разів менша Чехія має 4,9 млн квартир, а найбільші ресурси житла має Португалія.

Якщо проаналізувати середні зарплати в Польщі та Європі, то можна зробити висновок, що найшвидше відкласти на власну квартиру можуть дозволити собі голландці, які (за приблизними підрахунками) вже за 4 роки і 4 місяці роботи можуть купити квартиру на 70м2. Жителям Чехії для купівлі аналогічної квартири потрібно відкладати майже 11 років, ну а Польщі – в середньому вісім років.

Дізнатись про те, яке саме житло в Польщі купувати найбільш вигідно, ви можете у нашому матеріалі Як відрізняються ціни на вторинному і первинному ринку житла у Польщі, а всю необхідну інформацію про польську нерухомість шукайте у статті Нерухомість в Польщі. Ціни.

Якщо вас цікавить вигідне придбання житла в Польщі, ви можете звернутися до нашого центру нерухомості, спеціалісти якого надають повний комплекс послуг, а саме:

  • пошук найкращих варіантів житла в Польщі
  • організація ремонтів
  • професійне управління нерухомістю (залучення орендарів, гарантування оплати за оренду)

Сконтактуватись з нами можна, написавши на електронну скриньку realty.vsetutpl@gmail.com

Читайте також:

Мінімальна та середня зарплата в Польщі в 2017 році

Скільки коштує місяць проживання в Польщі

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах