Американські боровики витісняють з польських лісів інші гриби

20 Вересня 2018
гриби в Польщі

Екологія часом змінюється: під впливом людини та інших чинників ми можемо іноді спостерігати незвичні для нас явища довкола. Зникають чи появляються нові представники флори та фауни, поширюються невластиві для тутешньої місцевості рослини, птахи і звірі, змінюється клімат…

В Польщі останні декілька років екологам додалось чимало роботи: то зелені папуги в’ють гнізда у польських парках, то американські гриби “витісняють” у лісах рідні польські.

Звісно, для когось це не видасться надзвичайною новиною, та все ж, поляки вже не перший рік спостерігають за відчутними змінами в екосистемі. І дуже ймовірно, що такі ж зміни чекають і на нас - українців. 

То що робиться зараз в лісах Польщі? І чому питання про гриби сколихнуло екологів?

Американські боровики в польських лісах: причини та наслідки

Гриби боровики належать до родини Болетових та налічують безліч видів. Вони дещо відрізняються між собою за зовнішнім виглядом, ароматом, смаковими якостями та іншими властивостями. Так, до прикладу, американські боровики зовсім інші, ніж звичні для нас європейські.

Американські боровики (Боровик стрункий), як випливає із назви, мають рівну струнку ніжку та оранжеву шапку з характерним "обідком" на краю. Однією з переваг цього гриба є те, що його рідко поїдають хробаки. А ще він має міцний приємний аромат, м’ясистий і дуже смачний. Зазвичай боровики стрункі ростуть під соснами, у хвойних та мішаних лісах.

На думку деяких польських вчених, швидке поширення в польських лісах американських видів грибів може витіснити рідні для Польщі види

Американські боровики

Але звідки взялися в польських лісах гриби з далекої Америки? Екологи припускають, що із США ці гриби спочатку привезли до Литви, звідки він швидко поширився на Північну Польщу, Латвію, Скандинавію чи Німеччину. 

А поки науковці ламають голову над тим, чи може витіснити американський боровик рідні гриби, польські грибники “пожинають плоди” екологічних змін та з радістю вирушають до лісу за новими боровиками. Ці гриби майже ніколи не є хробачливими і, як стверджують самі поляки, які вже мали нагоду познайомитися з американським боровиком, вони мають чудовий смак та аромат.

Читайте також:

Зелені папуги звили гнізда у Польщі. Екологи б’ють на сполох

Як поляки проводять вільний час. Інфографіка

Найбільше польське кладовище для домашніх улюбленців: тисячі собак та котів, кролики і навіть один вуж

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах