Приєднуйтесь до нас у Facebook та будьте в курсі всіх оновлень.
Мені вже подобається VseTutPlПереглядаючи наш сайт, ви погоджуєтеся на використання cookie-файлів. Ми застосовуємо їх, щоб покращити якість сторінок, вони допомагають нам оцінити ваші потреби (допомагають в зборі статистики), а також допомагають нашим партнерам розміщувати правильний контент для вас з використанням нашого сервісу. Щоб дізнатися більше про Cookies, будь ласка, натисніть тут.
ПогоджуюсьРішенням уряду України з 12 березня 2020 року в Україні оголошено тритижневий карантин у зв’язку із пандемією небезпечного коронавірусу. Відтак, всі навчальні заклади країни будуть закритими щонайменше до 3 квітня. Також Кабмін розпорядився суттєво обмежити проведення масових заходів, де запланована участь 200 і більше осіб.
Окрім цього, сьогодні зранку стало відомо про те, що в Україні планують закрити автомобільні та пішохідні пункти перетину кордону з країнами Євросоюзу, в тому числі й з Польщею, а також залізничні контрольні пункти на Львівщині, Закарпатті та Волині. Спільне рішення про закриття українського кордону прийняли на нараді Міністерства охорони здоров'я та Державної прикордонної служби. Про це з посиланням на власні джерела в уряді інформує онлайн-видання ZAXID.NET, передає vsetutpl.com.
Таке рішення було обумовлене загальним занепокоєнням щодо стрімкого поширення у світі китайського коронавірусу, а також запровадженням в усіх областях України карантину.
За інформацією ZAXID.NET, пункти пропуску на кордоні з Польщею закриють близько 22:00 у четвер, 12 березня. На Львівщині у першу чергу можуть закрити такі популярні серед мандрівників КПП на кордоні з Польщею, як “Шегині-Медика”, та “Рава-Руська-Гребенне”, а також “Смільниця-Кросценко”. За попередньою інформацією, контрольно-пропускні пункти не працюватимуть аж до закінчення карантину, тобто до 3 квітня.
Як повідомив виданню ZAXID.NET Начальник відділу комунікацій із ЗМІ Державної прикордонної служби Андрій Демченко, офіційне оголошення про ймовірне закриття пунктів пропуску з’явиться після відповідного рішення, яке має прийняти уряд на основі пропозицій ДПСУ та інших зацікавлених державних відомств.
Раніше Кабмін на чолі з прем’єр-міністром Денисом Шмигалем попереджав про те, що з 12 березня на кордонах України чинними залишаться лише 49 найбільших КПП (де є обладнані приміщення для карантину) з 219. Всі інші будуть закритими для пропуску громадян та автотранспорту. Водночас прем’єр-міністр не уточнював, які саме КПП закриють, запевнивши, що детальні списки з'являться згодом на інформаційних ресурсах Кабміну.
Денис Шмигаль також повідомив, що наразі Україна скасовує всі авіасполучення з Італією, де спалах коронавірусу є найбільш серйозним серед усіх країн Європи, а також розглядає можливість обмеження авіасполучення з Німеччиною і Францією. Для того, аби наші співвітчизники могли повернутись з Італії, авіаперевізник МАУ повинен найближчими днями здійснити останні рейси до Мілана і Риму, аби вивезти пасажирів.
Окрім цього, Міністерство закордонних справ України пообіцяло всебічну підтримку українцям, які не зможуть вчасно повернутись додому і протермінують своє перебування за кордоном через коронавірус. Про це на брифінгу повідомив глава МЗС України Дмитро Кулеба.
"Ми розуміємо, що через обмежувальні заходи урядів можуть виникнути проблеми з документами, з часом вашого перебування, коли ви, наприклад, протермінували можливість для перебування за кордоном, але не можете виїхати через обмеження", - сказав міністр.
Кулеба закликав українських громадян, які не можуть повернутись на територію своєї держави, звертатися до українських консульських установ. Міністр також запевнив, що МЗС працюватиме з урядами відповідних країн, аби наші співвітчизники могли уникнути штрафів чи інших санкцій через протермінування свого перебування. Нагадаємо, в умовах безвізу громадяни України мають право перебувати у зоні Шенген лише 90 днів впродовж шести місяців.
Станом на 12 березня, в сусідній Польщі зареєстрували вже 47 випадків коронавірусу. Вчора, 11 березня, польський уряд також розпорядився закрити всі навчальні заклади, музеї та театри на двотижневий карантин. Ще раніше Польща оголосила про введення обов’язкового санітарного контролю на всіх своїх кордонах з іншими країнами, в тому числі й з Україною.
За інформацією ТСН, пункти пропуску на кордоні з Польщею поки що працюють у штатному режимі - прикордонники очікують на відповідні вказівки “згори”. Ситуація з чергами на польсько-українському кордоні не є критичною, однак спостерігається дещо інтенсивніше, ніж зазвичай, скупчення автомобілів на виїзді з України.
"Спостерігаємо незначне накопичення транспортних засобів. Зазвичай за годину ми оформляємо близько 50-60 транспортних засобів на виїзд з України. Зараз ця цифра складає близько 30 транспортних засобів", - розповіла ТСН речниця Мостиського прикордонного загону Маргарита Вершиніна.
За її словами, це пов’язано саме із обов’язковим санітарним контролем, який у вівторок запровадила польська сторона. Окрім того, що всі мандрівникам на в’їзді до Польщі перевіряють температуру тіла, водії та пасажири зобов’язані заповнити спеціальну карту подорожнього. Найбільше часу займає оформлення пасажирських автобусів, адже таку анкету мусить заповнити кожна особа.
Якщо пункти перетину кордону з Польщею таки не закриють, автомобільні та автобусні черги на в’їзд в Україну можуть суттєво збільшитися. Це буде пов’язано із тим, що в Польщі навчається багато українських студентів, які на час карантину можуть повертатись додому в Україну.
Нагадаємо, в Україні на офіційному рівні підтвердили поки що один випадок зараження коронавірусом. Попри це, український уряд рішуче виступив за запровадження карантину по всій країні, аби запобігти спалаху небезпечного захворювання в Україні та поширення його за межами держави.
Ми слідкуватимемо за подальшим перебігом подій в Україні та сусідній Польщі, а також оперативно інформуватимемо про будь-які важливі нововведення.
⇒ Читайте також:
Перетин кордону до Польщі: що можна, а що заборонено перевозити. Інфографіка
Коли і за скільки збудують євроколію зі Львова до польського кордону
Рада ЄС та Європейський парламент погодили правила онлайн-подання заявок на шенгенські візи та використання цифрових віз замість паспортних вклейок.
Міністерство цифровізації Польщі запровадило рішення, що дозволить українським біженцям підтвердити особу та статус своїх дітей у Польщі за допомогою цифрового документа Diia.pl.
Страхування цивільної відповідальності в Польщі довго опиралося інфляції, однак ця тенденція змінюється. Компанії, що пропонують польським водіям поліси автострахування, помітно підвищують ціни.
У Львові презентували концепцію розвитку місцевого залізничного хабу, що допоможе інтегруватися країні в європейську транспортну інфраструктуру. Це, своєю чергою, покращить безпеку, швидкість та комфорт пасажирських перевезень.
Укртрансбезпека спільно з Державною митною службою змінюють правила використання сервісу єЧерга. Відтепер через внесення неправдивих даних запис у черзі на перетин кордону буде скасовано.
Управління залізничного транспорту Польщі видало залізничній компанії Stowarzyszenie Kolejowych Przewozów Lokalnych дозвіл на запуск міжнародних поїздів сполученням Варшава – Гребенне – Рава-Руська.
Коментарі