03 Лютого 2020
Залізничний транспорт - один із найбільш поширених серед українських мандрівників способів потрапити в Польщу, а звідти продовжити свій маршрут до багатьох європейських міст. Особливою популярним цей вид транспорту став після запуску міжнародного сполучення Київ-Львів-Перемишль. Так, лише за 10 місяців 2019 року Укрзалізниця перевезла до країн Європи майже 479 тисяч пасажирів. А це на 55,6 тис. пасажирів більше, ніж за аналогічний період минулого року.
Зростання попиту на міжнародні залізничні маршрути спонукає вище керівництво країни розвивати цей напрямок. Одним із таких “кроків назустріч” Європі стало анонсування будівництва швидкісної колії європейського зразка зі Львова до польсько-українського кордону. Про те, на якої етапі перебуває проект та коли українські пасажири зможуть користуватись новими послугами Укрзалізниці читайте далі у нашому матеріалі.
Євроколія до кордону з Польщею. Вартість і терміни реалізації проекту
Нещодавно Кабінет міністрів оприлюднив “Інвестиційний атлас України” для потенційних інвесторів, які хотіли б вкласти гроші в реалізацію інфраструктурних проектів на території нашої держави. В атласі наведено перелік об’єктів, які потребують капіталовкладень, а також подано їхні характеристики. У списку серед багатьох проектів було згадано і про будівництво швидкісної колії європейського зразка зі Львова до кордону з Польщею.
Як зазначено в документі, орієнтовна вартість проекту становить 20,8 млн доларів, однак в реальності всі цифри можуть відрізнятись. За оцінками уряду, євроколію шириною 1435 мм із залізничної станції в Скнилові, що поблизу Львова, і до кордону з Польщею повинні прокласти до 2021 року.
В уряді очікують, що проект зацікавить потенційних інвесторів відкриттям доступу до залізничної мережі Укрзалізниці. Очевидною є вигода і для звичайних мешканців України та країн ЄС. Так, завдяки інтеграції української залізничної системи з європейською, скоротиться час проходження паспортного і митного контролю на кордоні з Польщею, а також пасажири зможуть значно швидше і простіше добиратись до багатьох європейських міст. Так, орієнтовний приріст пасажиропотоку Україна-ЄС-Україна після реалізації проекту - до 3 міжнародних сполучень на день та 634 тисячі пасажирів на рік.
Нагадаємо, раніше колишній керівник державного залізничного перевізника Укрзалізниця Євген Кравцов обіцяв, що євроколію збудують впродовж 2020 року і це коштуватиме 900 млн гривень. За планом, проект включає в себе будівництво 69,8 км суміщеної колії 1520/1435 мм та 3,1 км колії 1435 мм, а також реконструкцію 8 станцій та облаштування інфраструктури на вокзалі Скнилова.
Модернізації євроколії Ковель—Ягодин—Держкордон
Варто додати, що в інвестиційному атласі на 2020 рік також згадується про модернізацію залізничної колії 1435 мм на маршруті Ковель—Ягодин—Держкордон з подальшою її електрифікацією.
Цю колію було прокладено ще в 1884 році. Її загальна довжина складає 64,4 км. На маршруті зараз функціонує 4 станції - Ягодин, Мацеїв, Любомль та Ковель. Наразі колію використовують лише для вантажних перевезень. На деяких її ділянках поїзди рухаються зі швидкістю всього 25 км/год, та після реконструкції швидкість можна буде збільшити до 60 км/год.
В уряді сподіваються, що результатом реалізації цього проекту буде надійне залізничне сполучення Волинської області із Польщею, і не лише для вантажних, але й для пасажирських перевезень. Так, в атласі зазначається, що євроколія дозволить збільшити пасажиропотік у напрямку Польщі до 315 тис. пасажирів на рік за рахунок курсування двох поїздів щодня. Орієнтовна вартість проекту - 54,2 млн доларів. Колію сподіваються модернізувати до 2024 року.
Нагадаємо, з 2018 року в Україні розпочались розмови про будівництво євроколії від смт Брюховичі, що біля Львова, до кордону з Польщею. Маршрут мав об’єднати Львів, Київ та Одесу з європейськими містами. Окрім цього, євроколією також хотіли сполучити Львів із польськими містами Люблін та Варшава.
Додамо, наприкінці 2019 року в Укрзалізниці заявили, що з 1 березня по 31 грудня 2020 року вартість пасажирських перевезень в усіх категоріях вагонів, окрім 1-го класу поїздів Інтерсіті+, зростатиме на 2% щомісяця. Таким чином, наприкінці 2020 року квитки на поїзди Укрзалізниці подорожчають на 22%.
⇒ Читайте також:
Новий потяг Львів-Перемишль: розклад та ціни
RegioJet запустить поїзд Прага-Краків-Мостиська з червня 2020 року
Електронну чергу на Краковці обіцяють запустити до кінця року
Коментарі