Коронавірус у Польщі: уряд закриває всі школи, ВНЗ, кінотеатри і музеї

11 Березня 2020
навчання в польщі 2020 рік

Станом на 11 березня, у Польщі офіційно підтвердили 25 випадків захворювання на коронавірус COVID-19. Один з них був днями зафіксований у Підкарпатському воєводстві, що поблизу з українським кордоном. Аби уникнути поширення нового небезпечного вірусу по всій Польщі, а також за її межами, уряд країни діє на випередження і приймає доволі радикальні рішення.

Так, вчора, 10 березня, прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький під час прес-конференції оголосив, що на кордоні Польщі з іншими державами запроваджується обов’язковий санітарний контроль. Також уряд прийняв рішення скасувати на невизначений час усі масові заходи, як спортивні, так і культурні, участь в яких бере понад 1000 осіб під відкритим небом або 500 осіб у приміщенні.

⇒ Польща запроваджує санітарний контроль на кордоні і скасовує масові заходи

А сьогодні, 11 березня, прем’єр-міністр Моравецький виступив з черговою заявою про запровадження двотижневого карантину в усіх польських державних та приватних дитячих садках, початкових і середніх школах, а також закладах вищої освіти. Окрім цього, віце-прем’єр Пйотр Ґлінські повідомив, що невдовзі в Польщі також закриють для відвідувачів будинки культури, театри, кінотеатри та музеї. Детальніше про те, як найближчим часом функціонуватимуть польські заклади освіти та культури - далі у нашій статті.

Польща призупиняє навчальний процес на два тижні через коронавірус

Матеуш Моравецький повідомив про закриття освітніх навчальних закладів та вищих шкіл в Польщі на щонайменше два тижні, починаючи з понеділка, 16 березня. Однак, навчальний процес у польських школах має призупинитись вже відзавтра, 12 березня. Батькам учнів дають час на те, щоб організувати процес опіки над наймолодшими дітьми у свій робочий час. 

“Ми прийняли рішення про закриття всіх шкіл та університетів з понеділка на два тижні, до 25 березня. Вже відзавтра у цих закладах не відбуватиметься навчальний процес. Та з огляду на те, що деяким батькам буде важко організувати опіку над наймолодшими дітьми так швидко, то ще завтра і у п’ятницю школи будуть відкритими - вчителі наглядатимуть за дітьми, поки батьки займатимуться логістикою”, - пояснив Моравецький. 

коронавірус в польщі новини

Міністр національної освіти Даріуш Піонтковський додав, що рішення уряду не вплине на термін закінчення навчального року чи проведення цьогорічних випускних іспитів у середніх школах. Він також підтвердив, що дитячі садочки та початкові школи залишатимуться відкритими, аби забезпечити опікою наймолодших учнів, однак уроки в них не відбуватимуться. Міністр наголосив, що згідно з польським Кодексом праці, вчителі отримають оплату за час, коли залишатимуться готовими до роботи. 

⇒ Шкільна освіта в Польщі

Тим часом, міністр у справах сім'ї, праці та соціальної політики Польщі Марлена Малонґ нагадала, що під час карантину батьки дітей зможуть або скористатись можливістю віддаленої роботи, або подати заявку на додаткову фінансову допомогу (призначається на термін до 14 днів). 

Окрім цього, міністр науки та вищої освіти Ярослав Ґовін заявив, що заняття також призупиняться у всіх польських вищих навчальних закладах, але самі інститути не будуть закритими. Так, продовжуватиме свою роботу адміністрація кожного ВНЗ, а також наукові співробітники, які проводять свої дослідження. Таке рішення стосується і художніх, військових та медичних університетів. 

коронавірус кількість хворих в європі

На додачу, невдовзі через коронавірус припинять приймати відвідувачів польські культурні центри, театри, опери, а також кінотеатри та музеї. 

“Найкращим виходом для наших дітей буде залишитись вдома, оскільки діти несвідомо можуть заражати інших осіб. Так, можуть передати захворювання дідусеві чи бабусі, що для старших людей є дуже небезпечним. Діти зазвичай переносять коронавірус значно легше, але також часто стають його переносниками”, - пояснив прем’єр-міністр Польщі. 

Варто додати, що кілька польських міст та регіонів, не чекаючи на рішення уряду, ще раніше повідомили про закриття шкіл через спалах коронавірусу. Так, відповідне рішення вчора ухвалили у Познані, а сьогодні у Любліні та на території Крапковіцького повіту Опольського воєводства. Заняття відмінили також кілька ВУЗів, зокрема Варшавський Університет, Медичний університет у Варшаві та Сілезький університет в Катовіцах. На додачу, ряд державних університетів Польщі скасував дні відкритих дверей, а також інші публічні заходи та святкування аж до квітня. 

⇒ Читайте також:

Топ-10 найбільших і найкрасивіших бібліотек Польщі

Найпопулярніші напрямки навчання в польських університетах

Робота для студентів в Польщі: важливі аспекти

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах