Приєднуйтесь до нас у Facebook та будьте в курсі всіх оновлень.
Мені вже подобається VseTutPlПереглядаючи наш сайт, ви погоджуєтеся на використання cookie-файлів. Ми застосовуємо їх, щоб покращити якість сторінок, вони допомагають нам оцінити ваші потреби (допомагають в зборі статистики), а також допомагають нашим партнерам розміщувати правильний контент для вас з використанням нашого сервісу. Щоб дізнатися більше про Cookies, будь ласка, натисніть тут.
ПогоджуюсьЩодня польсько-український кордон перетинають сотні людей - більшість на власному авто чи автобусом. Люди мандрують в Польщу на роботу, навчання, до родичів чи на відпочинок, або ж просто з метою шопінгу. Як наслідок, практично кожного дня має довжелезні та виснажливі черги на кордоні, в яких водіям та пасажирам доводиться годинами очікувати перетину кордону.
В кінцевому результаті поїздка до Польщі може перетворитися на цілодобове просиджування в автомобілі чи автобусі: настрій на нулі, усі на нервах, а сил зовсім немає.
Всім стає зрозуміло: перед фахівцями, чиновниками та митною службою стоїть завдання наведення порядку на кордоні та пошуку можливих варіантів для зменшення черг та можливості пришвидшення перетину кордону. То які кроки робляться в цьому напрямку?
Нещодавно Громадська рада при ДФС у Львівській області звернула увагу на неналежному функціонуванні так званого "реверсивного руху" перед пунктами пропуску.
З метою вирішення цього питання в приміщенні Львівської ОДА було організовано круглий стіл на тему: "Актуальні питання функціонування реверсивного руху в пунктах пропуску на українсько-польському кордоні" із залученням до обговорення та консультацій представників громадськості, представників ЛОДА, фахівців Львівської митниці ДФС, ДП «Львівський облавтодор», Західного регіонального управління Державної прикордонної служби України, ГУ Національної поліції у Львівській області.
Під час обговорення, висвітлилися такі питання як можливість реорганізації руху на кордоні з Польщею, ефективність реверсивного руху на кордоні в сучасних умовах та шляхи до пришвидшення перетину кордону.
Декілька тез про те, як організувати ефективний рух на кордоні з Польщею, що дозволить подорожуючим, які не здійснюють регулярного перетину кордону (не "човники" і не особи, що їдуть на пересічку) більш швидко перетнути кордон, висловив Начальник Львівської митниці ДФС Левко Прокіпчук для видання Zaxid.net
Отож, зараз рух транспорту на польсько-українському кордоні здійснюється наступним чином: перед пунктом пропуску на дорозі стоїть знак, який розмежовує смуги:
Однак, як зазначає п. Прокіпчук, таке розмежування на даний час фактично втратило свою доцільність через те, що:
1. Реверсний рух організовувався в грудні 2016 року - ще до запровадження безвізового режиму України з ЄС. На даний час, майже всі власники карток МПР мають біометричні паспорти, що надає їм можливість, залежно від того, в якій смузі черга менша, таку й обирати для перетину кордону.
2. Фактично неможливо без перевірки документів, що надають право на перетин кордону, визначити чи вірну смугу обрано водієм (а така перевірка як правило здійснюється вже перед самим заїздом у пункт пропуску).
3. Як правило, третя смуга руху (для рейсових автобусів та власників дипломатичних паспортів) є вільною, що дозволяє місцевим (і не тільки) жителям об'їжджати чергу та вклинюватись перед знайомими, родичами, сусідами чи особами, що запропонували таку послугу за винагороду.
Представники ДФС вже неодноразово звертались до органів поліції про необхідність реакції на випадки «вклинювання» в чергу. Однак, в поліції пояснили, що, на жаль, в даному випадку немає порушень ні правил дорожнього руху, ні іншого адмінправопорушення, що в свою чергу унеможливлює реакцію зі сторони поліції на такі випадки.
То як же тоді змінити реальний на сьогодні стан речей і домогтися кращої організації руху транспорту на кордоні?
В ході обговорення фахівців митниці, чиновників та представників громадськості було розглянуто можливі варіанти впровадження змін в організації руху на кордоні з Польщею. Зокрема, Начальник Львівської митниці ДФС запропонував:
1. Змінити наявне позначення смуг на кордоні на наступне:
2. Відмежувати ці смуги парапетами, поєднаними тросами, а у разі відсутності фінансування - суцільною дорожньою розміткою.
Такі нововведення дадуть можливість чітко будь-кому визначити, в яку смугу потрібно заїжджати та чи дотримуються інші учасники руху вимоги розмежування транспортних засобів.
Крім того, це мінімалізує шанси «вклинювання» в чергу (оскільки, як правило, місцеві жителі є власниками авто на іноземній (польській) реєстрації).
Єдиним недоліком запропонованої схеми є те, що громадяни ЄС, які перетинатимуть кордон на власних авто з української сторони будуть очікувати в черзі з «човниками» та пересічниками.
Хоча, слід зазначити, що з польської сторони, такі подорожуючі перетинатимуть кордон швидше, оскільки для громадян ЄС виділено окремі смуги.
Слід пам'ятати, що черговості заїзду транспортних засобів у пункти пропуску через державний кордон України регулюється Інструкцією, затвердженою наказом МВС від 16.02.17 №128. Знання цих положень дозволить Вам більш ефективно захищати свої права у разі намагань об’їхати Вас поза чергою.
Нагадуємо, що для того, аби зменшити можливість довгого простоювання в чергах на кордоні, перед поїздкою в Польщу краще переглянути камери на кордоні онлайн та обрати той пункт пропуску, де черги є найменшими.
Читайте також:
Нові митні правила України з 1 січня 2018
ЄС виділив кошти на будівництво автомагістралі від українського кордону до Варшави
У 2022 році іноземні громадяни перетинали кордони Польщі з третіми країнами, а також з державами-членами Євросоюзу на 40% частіше, ніж впродовж попереднього року. Ще швидшими темпами росла грошова сума, яку вони залишали в Польщі - за минулий рік вона сяг
На початку квітня запрацюють три нові міжнародні маршрути автобусного перевізника FlixBus з Києва до міст Польщі. Йдеться про прямі автобусні рейси Київ-Варшава, Київ-Познань та Київ-Гдиня.
Державна міграційна служба змінила своє рішення про анулювання українських закордонних паспортів, у яких відрізняється транслітерація. Ці документи можна знову використовувати, доки в них не закінчиться термін дії.
Польська залізнична компанія PKP Intercity пропонує мережам магазинів, кіосків та автозаправних станцій співпрацю та можливість продавати квитки на поїзди через свої точки.
Після тривалої перерви на Львівщині відновили ремонтно-будівельні роботи на прикордонній автодорозі Т-14-04, яка веде від Червонограда до Рави-Руської.
Вже 9 березня з 6 ранку в Польщі подорожчає проїзд платними ділянками автостради А2 між Новим Томишлем та Коніном майже для всіх категорій транспортних засобів.
Коментарі