Приєднуйтесь до нас у Facebook та будьте в курсі всіх оновлень.
Мені вже подобається VseTutPlПереглядаючи наш сайт, ви погоджуєтеся на використання cookie-файлів. Ми застосовуємо їх, щоб покращити якість сторінок, вони допомагають нам оцінити ваші потреби (допомагають в зборі статистики), а також допомагають нашим партнерам розміщувати правильний контент для вас з використанням нашого сервісу. Щоб дізнатися більше про Cookies, будь ласка, натисніть тут.
ПогоджуюсьУ зв’язку зі стрімким поширенням у Європі пандемії коронавіруса, безліч країн прийняли рішення про обмеження перетину або закриття своїх кордонів, а також про введення по всій своїй території карантину. На такі кроки минулого тижня пішла і Україна, і сусідня Польща.
Станом на 16 березня, в Україні офіційно підтверджено 5 випадків зараження коронавірусною інфекцією, тим часом як у Польщі вже є щонайменше 150 інфікованих. З огляду на це, уряди країн радять громадянам без необхідності не виходити з дому, купувати продукти онлайн, а також скасувати всі поїздки навіть в межах країни. Крім цього, аби максимально тримати ситуацію під контролем, і Україна, і Польща прийняли останніми днями низку обмежувальних заходів. Розглянемо їх детальніше у нашому матеріалі.
⇒ Коронавірус у Польщі: уряд закриває всі школи, ВНЗ, кінотеатри і музеї
Через загрозу поширення коронавірусу ще у п’ятницю, 13 березня, уряд Польщі на чолі з прем’єром Матеушем Моравецьким прийняв рішення про закриття польських кордонів, як зовнішніх, так і внутрішніх з країнами ЄС, для іноземних громадян. Обмеження діятиме щонайменше 10 днів з можливістю продовження до 20 днів, а потім ще на місяць.
Окрім цього, всі громадяни Польщі, які повертатимуться з-за кордону найближчими днями, відправлятимуться на обов’язковий 14-денний карантин. Правило не стосуватиметься мешканців прикордонних районів, які проживають у Польщі, але працюють у сусідній країні та щодня перетинають кордон.
Внаслідок введення відповідних обмежень, на територію Польщі найближчим часом матимуть право в'їхати лише її громадяни; іноземці, які є подружжям або дітьми громадян Польщі; власники Карти поляка; дипломати та члени їх родин; іноземці, які мають право на постійне або тимчасове проживання на території Польщі; а також іноземці, які мають право працювати на території Польщі.
З суботи, 14 березня, Польща також скасувала всі міжнародні авіарейси та залізничні сполучення. А з 15 березня на українсько-польському кордоні припинили роботу одразу п’ять пунктів пропуску:
За інформацією посольства України в Польщі, для повернення на територію України поки що працюють лише 3 автомобільні пункти пропуску: Ягодин-Дорогуськ, Рава-Руська-Гребенне і Краковець-Корчова.
Україна також обмежила в’їзд на свою територію для іноземних громадян. Заборона набула чинності сьогодні, 16 березня, і поки що триватиме до 3 квітня. А вже відзавтра, 17 березня, Україна тимчасово (до 3 квітня, тобто до закінчення карантину) обмежить міжнародне пасажирське авіасполучення. Як пояснив міністр інфраструктури Владислав Криклій, регулярні рейси не відбуватимуться, натомість курсуватимуть чартерні та спецрейси, що вивозитимуть іноземців чи ввозитимуть українців.
Усім, хто з об’єктивних причин не встигне повернутись з-за кордону до України літаком (неможливість придбати квитки на рейси, поважні особисті обставини тощо), МЗС рекомендує звернутися до українських консульств. Українцям за кордоном також слід зареєструватися в системі ДРУГ.
Для зручно громадян, Нова митниця також запустила інтерактивну карту, де відмічено усі пункти пропуску на кордоні з іноземними державами — закриті та відкриті.
Вслід за рішенням польського уряду про призупинення міжнародного пасажирського залізничного сполучення, з 17 березня і до закінчення карантину Укрзалізниця скасовує всі свої міжнародні сполучення.
Відтак, між Україною та Польщею тимчасово не курсуватиме два швидкісних поїзди №705/716 та 715/706 Київ – Перемишль, а також поїзди №67 Київ – Варшава, №51 Львів – Вроцлав, швидкий №36 Одеса – Перемишль та безпересадкові вагони Київ – Вроцлав. Поїзди Інтерсіті, що возили пасажирів до Перемишля, матимуть кінцеву зупинку у Львові.
Українська залізнична компанія обіцяє повертати пасажирам повну вартість квитків на скасовані міжнародні поїзди без стягнення додаткових зборів. Для цього потрібно звернутися у будь-яку залізничну касу. Повернути гроші за раніше придбані квитки також можна онлайн на сайті booking.uz.gov.ua або у додатку УЗ. Гроші будуть автоматично зараховані на картку, з якої сплачувався квиток, протягом 30 діб.
Нагадаємо, ще раніше Словаччина оголосила про закриття своїх кордонів з усіма іноземними державами, а також про скасування міжнародних залізничних та авіасполучень.
Внаслідок обмеження роботи більшості пунктів пропуску на польсько-українському кордоні, 15 березня на трьох дійсних КПП (Ягодин-Дорогуськ, Рава-Руська-Гребенне і Краковець-Корчова) спостерігались дуже великі автомобільні черги зі сторони Польщі. Особливо напружена ситуація склалась на КПП “Краковець-Корчова”. Подекуди водіям та пасажирам доводилось чекати понад 10 годин на перетин кордону з Україною.
Однак сьогодні, 16 березня, автомобільні та автобусні черги на в’їзді в Україну повністю відсутні. Про це можна судити із зображень, які показують онлайн-камери на кордоні з Польщею. Такі ж дані подає офіційний веб-портал Польської прикордонної служби. Схоже, така ситуація збережеться до кінця карантину.
⇒ Читайте також:
Коли і за скільки збудують євроколію зі Львова до польського кордону
Скільки грошей треба мати при перетині кордону до Польщі
Як дешево подорожувати з Ryanair: поради для мандрівників-початківців
З 4 липня компанія-концесіонер Stalexport піднімає оплату за проїзд автострадою A4 на ділянці від Кракова до Катовіце для всіх категорій транспортних засобів, крім мотоциклів. Про це фірма повідомила на своєму офіційному веб-сайті.
З 1 липня польська залізнична компанія PKP Intercity перевозитиме усіх громадян України на загальних умовах. Таким чином, українські біженці більше не зможуть отримувати безкоштовні квитки на поїзди навіть з та до міст, розташованих поблизу кордону з Укра
Від сьогодні, 19 червня, через пункту пропуску Краковець-Корчова тимчасово не пропускатимуть пасажирські автобуси на виїзд з території України. Для цього водіїв просять обирати інші дійсні КПП на кордоні з Польщею.
Впродовж наступних тижнів Україна та Польща спільно працюватимуть над тим, аби збільшити пропускну спроможність КПП Краковець-Корчова щонайменше на 50%.
Впродовж останніх тижнів українські громадяни стали масово повертатись на батьківщину, незважаючи на те, що повномасштабна війна все ще триває. З огляду на підвищений попит, Укрзалізниця вирішила призначити новий міжнародний поїзд № 32/31 сполученням Пере
До 2024 року на кордоні України та Польщі планують відкрити новий пункт пропуску Нижанковичі – Мальховіце. За планом, українські та польські службовці проводитимуть спільну перевірку подорожніх, як це відбувається зараз на пункті пропуску Грушів – Будомєж
Коментарі