Деякі продукти в Польщі подешевшають вже до кінця місяця

04 Квітня 2018
Продукти в Польщі подешевшають

Дуже багато українців перетинають кордон до Польщі з метою закупів. Шопінг у Польщі вельми популярний серед наших співвітчизників, оскільки багато продуктів коштують значно дешевше, ніж в Україні, а їхня якість відповідає високим стандартам ЄС.

Однак протягом усього минулого року ми спостерігали за досить сумною картиною: ціни на деякі продукти в Польщі різко дорожчали. До прикладу, яйця у 2017 році подорожчали в Польщі на 25% і за одну штуку поляки змушені були платити 40,5 грош. Рекордно збільшилась ціна і на молочні продукти. Ціна масла зросла за 2017 рік аж на 70%, подорожчали також сир та молоко.

продукти в Польщі подешевшають

Однак сьогодні експерти дають вельми втішні прогнози: дорожчання продуктів зупиниться і вже до кінця квітня можна очікувати на спад цін.

Таку доповідь із аналізом цін на польські продукти зробили аналітики з банків BGŻ BNP Paribas, BZ WBK, Credit Agricole, PKO BP та Alior Bank спеціально для польського видання Rzeczpospolita.

За допомогою спеціальних алгоритмів, досвіду та новин із ринку, вони намагалися спрогнозувати, якими будуть ціни в Польщі на найпоширеніші продукти (молоко, яйця, м'ясо, крупи, цукор) протягом наступного місяця, кварталу та цілого року загалом. І здебільшого, прогнози аналітиків досить хороші. Найбільше падіння цін очікують на яйця (вони стануть дешевшими на 21%) та молоко (на 8%).

Читайте також: Ціни на популярні продукти харчування в Польщі у 2018 році

Ціна на яйця в Польщі у 2018 році

Ціна на яйця в Польщі у 2018 році

Минулого року по всій Європі спостерігався дефіцит яєць на споживчому ринку, який виник  внаслідок масового виявлення на фермах Німеччини, Бельгії та Нідерландів слідів фіпронілу в курей несучих порід – отруйного хімічного засобу для боротьби з комахами. Через це експорт яєць з Європи до Польщі різко знизився і, як наслідок, ціни почали рости вгору.

Однак цього року ситуація значно покращиться. Польща підписала контракт про імпорт яєць з України з українською ТМ "Ясенсвіт". До того ж, відновиться постачання цього продукту з країн Західної Європи.

У зв'язку з цим ми очікуємо подальшого падіння цін на яйця, - каже Лукаш Чех, аналітик з BGŻ BNP Paribas.

Аналітики прогнозують зниження цін на яйця вже до кінця квітня - в середньому на 17%. Наразі ціна за 100 шт становить близьк 39,1 злотий, однак до кінця цього місяця очікують, що за 100 яєць необхідно буде заплатити від 30,6 до 34 злотих.

До кінця червня очікується зниження ціна до 21% порівняно з лютим 2018 року. Ціна за 100 шт. буде коливатися від 23,9 до 29,45 злотих. Для порівняння, наприкінці жовтня минулого року за 100 яєць слід було заплатити  50 злотих.

Ціни на молочні продукти в Польщі у 2018 році

Ціни на молочні продукти в Польщі у 2018 році

Ще у грудні 2017 року ціни на молоко трималися в межах 152 злотих за гектолітр, однак вже до лютого вони знизилися до 135 злотих. Аналітики прогнозують подальше зниження цін: в кінці квітня ціна молоко може опуститися нижче рівня 130 злотих.

Якуп Оліпра з банку "Credit Agricole" заявляє, що найбільше падіння цін на молоко слід очікувати наприкінця червня цього року. За його прогнозами, вже за три місяці молоко може коштувати 116,1 злотих за гектолітр.

- Ціни на більшість молочних продуктів вже сьогодні є нижчими у порівнянні з попереднім роком, що може вплинути і на подальше зниження закупівельної ціни молока у Польщі, - зазначає Маріуш Дзивульскі з PKO BP.

Ціни на м'ясо  в Польщі у 2018 році

Ціни на м'ясо  в Польщі у 2018 році

На відміну від молочних продуктів та яєць, ціни на м'ясо, за оцінками експертів, навпаки зростуть.

Як зазначає експерт з PKO BP Маріуш Дзивульскі, у четвертому кварталі 2018 року можна очікувати на обмеження виробництва свинини в ЄС, що може призвести до невеликого подорожчання цін на цей продукт наприкінці року.

Ціни на птицю також дещо зростуть. Аналітики припускають, що до червня м'ясо  птиці подорожчає в середньому на 3%.

В той же час економіст Alior Bank Пшемислав Окнінскі має хороші новини для любителів яловичини. Як він сам припускає, в другому півріччі 2018 можна очікувати на зниження цін на цей вид м’яса.

Ціни на м'ясо  в Польщі у 2018 році

Джерело: Rzeczpospolita

Отож, маємо приємну новину для наших гаманців - вже до кінця місяця можна очікувати на зниження цін на деякі продукти в Польщі. Нагадаємо, що ціни на вибрані продукти, а також акції, знижки та цікаві пропозиції ви можете знайти у промогазетках польських супермаркетів на нашій сторінці.

Також звертаємо увагу, що від березня в Польщі почав діяти Закон про заборону торгівлі в неділю, тож якщо ви плануєте їхати в Польщу за покупками, рекомендуємо вам заглянути у календар вільних від торгівлі днів у Польщі.

Читайте також:

Ціни на популярні продукти харчування в Польщі у 2018 році

Способи повернення податку Tax Free: що, де і як?

Нові митні правила України з 1 січня 2018

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах