Доступний роумінг для українців у ЄС продовжили ще на 6 місяців

03 Лютого 2023
умови використання роумінгу в польщі 2023

Домовленості між українськими та європейськими операторами зв’язку про доступний роумінг для громадян України, які через війну росії опинилися в Європі, продовжили ще на пів року. Про це йдеться у відповідній заяві-меморандумі, яку цими днями підписали обидві сторони.

Новину повідомила Нацкомісія, яка здійснює держрегулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв'язку (НКЕК), передає видання Європейська правда

Як відомо, заяву-меморандум підтримало 20 європейських операторів мобільного та фіксованого зв’язку і сім українських, зокрема:

  • Kyivstar 
  • Vodafone
  • lifecell
  • Укртелеком
  • Data Group
  • Vega Telecom
  • 3Mob

Умови договору було узгоджено завдяки Єврокомісії, НКЕК та Органові європейських регуляторів електронних комунікацій (BEREC).

Нова заява-меморандум фактично є продовженням тих домовленостей, які були досягнуті у рамках попередньої Спільної заяви, укладеної 8 квітня 2022 року. Вона діятиме впродовж наступних шести місяців і дозволить продовжити добровільні заходи щодо надання українцям у Європі доступних або безкоштовних послуг міжнародного роумінгу.

Такий підхід до встановлення тарифів на послуги роумінгу та міжнародних дзвінків в Україну дозволяє європейським і вітчизняним мобільним операторам мінімізувати додаткові витрати. Це також означає відсутність  додаткових доплат для абонентів.

Варто зазначити, що на початку 2022 року звичайна кількість "роумерів" мобільних операторів України становила близько 2 млн абонентів на місяць. У березні 2022 року цей показник зріс і досягнув пікового значення - 5 мільйонів абонентів. У червні-грудні їхня кількість коливалася в межах від 3,9 до 4,4 млн людей на місяць.

Завдяки домовленостям з європейськими операторами українські компанії змогли запропонувати своїм клієнтам доступні послуги роумінгу в 25 державах-членах ЄС, а також охопити країни Європи, які не входять до складу Євросоюзу.

⇒ Читайте також:

Київ та Харків отримають нове залізничне сполучення з Польщею

Центри польських міст закриють для старих авто

Дуда підписав новелізацію Спецзакону: що зміниться для українських біженців у Польщі

Головне фото: bruce mars on Unsplash

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах