Група українців використала підроблені запрошення на навчання, щоб перетнути кордон до Польщі

28 Жовтня 2020
перетин кордону з польщею під час карантину

Через пандемію коронавіруса громадяни України вже восьмий місяць не мають можливості вільно подорожувати до країн Євросоюзу. Зараз ніхто не береться прогнозувати, коли ситуація покращиться - європейські країни, навпаки, одна за одною посилюють карантинні обмеження. Через другу хвилю захворюваності на Covid-19 у сусідній Польщі навіть планують відкривати польові госпіталі. А популярні лоукост-авіакомпанії значно скорочують кількість рейсів на зимовий період. Виправдовують такі рішення тим, що попит на авіаперевезення як ніколи низький. Це стосується і сполучень між українськими та польськими містами.

Разом з тим, серед наших співгромадян є ті, кому в’їзд до Польщі все ще дозволений. Це стосується, перш за все, студентів та найманих працівників. “Лазівка” не дає спокою недобросовісним громадянам, які за будь-яку ціну хочуть виїхати закордон. Групу таких “студентів” із підробленими свідоцтвами про зарахування до польського закладу освіту нещодавно викрили на кордоні Україна-Польща. 

як перетнути кордон з польщею 2020

Молоді українці купили фальшиві запрошення, щоб обійти заборону на в’їзд до Польщі

Семеро українських громадян молодого віку спробували обійти тимчасову заборону на в’їзд до Польщі, представивши під час прикордонного контролю фальшиві свідоцтва про зарахування на навчання до польського закладу освіти. Про це йдеться у повідомленні на офіційному веб-сайті Польської прикордонної служби.

Як відомо, через несприятливу епідеміологічну ситуацію у всій Європі більшості громадян України тимчасово заборонено перетинати кордон з Польщею. Виняток зробили лише для тих, хто працює або навчається в Польщі, а також має Карту поляка чи право на тимчасове/постійне проживання в цій країні. Тож семеро молодих українців вирішили скористатись такою можливістю і на пункті пропуску “Грушів-Будомєж” під час перевірки документів представили підроблене запрошення на навчання. 

Детальна перевірка документів, яку польські прикордонні службовці здійснили за допомогою спеціального обладнання, показала, що запрошення на навчання були повністю підроблені. Однак “студенти” не здавались і продовжували вперто доводити прикордонникам, що є слухачами у польській школі і що їдуть до Польщі на навчання.

Відтак, службовці зателефонували до закладу освіти, чиї координати були вказані у запрошенні. Як з’ясувалося, ця школа не приймає на навчання іноземних громадян і молоді особи не були її слухачами. Тож групі молодиків довелось зізнатись, що представлені запрошення вони придбали в Україні через інтернет. За кожне свідоцтво заплатили по 200-300 злотих. Підроблені документи мали послужити підставою для в’їзду до Польщі, а потім допомогти уникнути обов’язкової самоізоляції. 

Сімох українців звинуватили у використанні несправжніх документів під час перетину польсько-українського кордону та повернули в Україну.

⇒ Читайте також:

У Польщі викрили групу злочинців, які підробляли запрошення на роботу для українців

FlixBus Україна запускає три нові міжнародні маршрути, два з яких до Польщі

Прикордонний рух у вересні 2020-го був більшим, ніж минулоріч. Дослідження

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах