У Польщі викрили групу злочинців, які підробляли запрошення на роботу для українців

10 Серпня 2020
запрошення на роботу в польщу 2020

Завдяки безвізовому режиму з Євросоюзом, українські громадяни-власники біометричного паспорта мають право працювати в Польщі без робочої візи. Для цього їм необхідно отримати заяву від роботодавця про намір працевлаштувати іноземця (Oświadczeniе о zamiarze powierzenia pracy cudzoziemcowi) з прописаними умовами праці, терміном та зарплатою.

Такі правила діють в Польщі вже кілька років поспіль. Наші співгромадяни охоче користуються послугами офіційних міжнародних агенції з працевлаштування у Польщі, які співпрацюють безпосередньо з місцевими роботодавцями. Такі агенції допомагають шукачам роботи в Польщі правильно і легально оформити всі необхідні документи. Однак, часто під такі фірми маскуються шахраї, які видають трудовим мігрантам з України фальшиві свідоцтва. Польська прикордонна служба викрила діяльність однієї з таких шахрайських груп і цими днями передала справу на розгляд суду. 

⇒ Майже третина поляків побоюється втратити роботу через пандемію

запрошення на роботу в польщі 2020

У Польщі викрили групу "załatwiaczy", які видали іноземцям 14,5 тисяч фіктивних запрошень

У Польщі відкрили судову справу проти організованої злочинної групи із 9-ти осіб, які протиправно займались переправою іноземців, зокрема й українців, через польський кордон. Їхню незаконну діяльність розкрили службовці прикордонного відділу у Зеленій Гурі-Бабімості під наглядом окружної прокуратури. 

Про це йдеться у повідомленні на офіційному веб-сайті Польської прикордонної служби, передає vsetutpl.com

Як інформує прес-служба польських прикордонників, слідство у цій справі тривало понад рік. ЇЇ фігурантами є четверо поляків та п’ятеро українців, а керівником - громадянин Польщі. Шахраї спільно контролювали 42 фірми з офісами на території Любуського, Західнопоморського, Нижньосілезького, Свентокшиського, Сілезького та Великопольського воєводств.

Серед цих фірм були і новостворені, і такі, які вже мали ринкову історію, але зловмисники перейняли над ними управління. Вони функціонували лише з однією метою - реєстрація в Повітових бюро фіктивних свідоцтв про доручення виконання робіт іноземцю (Oświadczenie o powierzeniu wykonywania pracy cudzoziemcowi). Нагадаємо - це основний документ, на підставі якого іноземні громадяни, в тому числі й українці, можуть легально працевлаштуватись у Польщі, а отже і в’їхати на територію Євросоюзу. 

перетин кордону з польщею 2020

Злочинна діяльність цієї групи призвела до того, що впродовж 2018-2019 років у Повітових управліннях праці було зареєстровано понад 14,5 тисяч фіктивних свідоцтв. Згідно з цими документами, виконання роботи у Польщі нібито доручалось громадянам України, Молдови, Білорусі, Росії та Грузії. За час своєї нелегальної діяльності злочинці встигли виручити близько півмільйона злотих.  

Застерігаємо наших читачів від співпраці із неперевіреними та ненадійними фірмами, які обіцяють працевлаштування в Польщі за певну винагороду. Аби не натрапити на шахраїв та уникнути неприємних ситуацій, радимо ознайомитись із нашим циклом статей про працевлаштування в Польщі, про документи, які необхідні для цього, а також про те, як самостійно знайти роботу в Польщі. Також інформуємо, що перевірити всі дані будь-якої польської фірми можна ТУТ, а також ТУТ

⇒ Читайте також:

Скільки становитиме мінімальна зарплата в Польщі в 2021 році

Дефіцитні професії в Польщі в 2020 році та регіони, де шукають працівників

Польща розробляє нову міграційну політику: як вона торкнеться українців

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах