Карантинні обмеження в Польщі знову посилюють

02 Жовтня 2020
карантин в польщі для українців 2020

В Польщі погіршується ситуація із захворюваністю на COVID-19. За даними МОЗ, за минулу добу позитивний результат тесту на коронавірус отримало 2292 особи. Це новий антирекорд за весь час тривання епідемії в Польщі. Крім цього, кількість нових хворих вперше перевищила показник у дві тисячі осіб. 

Минулої доби найбільше випадків захворювання на ковід підтвердили у таких воєводствах: Малопольське (282), Мазовецьке (246), Поморське (228), Підкарпатське (218) та Куявсько-Поморське (218). Натомість, найменша кількість заражень була зафіксована в Опольському (56), Свентокшиському (33) та Любуському (26).

⇒ Іноземцям дозволять в’їзд в Україну з 29 вересня

коронавірус в польщі останні новини

У зв’язку із погіршенням ситуації віце-міністр охорони здоров’я Польщі Вальдемар Краска наголосив, що відтепер за перебування у торгових центрах та магазинах без захисної маски будуть не просто робити попередження, а одразу виписувати штрафи. Крім цього, у Польщі планують запровадити ще більше карантинних обмежень у так званих “червоних” та “жовтих” зонах, де коронавірусна хвороба поширюється особливо стрімко. Детальніше про це читайте далі у нашому матеріалі.

У Польщі штрафуватимуть клієнтів ТЦ і магазинів без масок

Віце-міністр охорони здоров’я Вальдемар Краска повідомив, що відтепер у Польщі будуть штрафувати за перебування в торгових центрах та магазинах без маски. 

“Ми точно будемо посилювати контроль і більше не буде попереджень, а на жаль, буде покарання. Адже в цих місцях скупчується багато людей і поширюється вірус”, - сказав урядовець в інтерв’ю для Polskie Radio 24.

Тим часом, Омбудсмен Польщі Адам Боднар звертає увагу на те, що зараз обов’язок прикривання рота і носа захисною маскою в закритих публічних місцях, зокрема і магазинах, прописаний лише в розпорядженні, а не в законі. Представники торговельного бізнесу в Польщі давно вказують на цю проблему і закликають уряд країни ухвалити чіткі законодавчі положення щодо обов'язку носіння масок та права відмовити споживачам в обслуговуванні, якщо вони цього не роблять. Проблема виникає тому, що деякі клієнти вважають носіння масок рекомендацією, яка обмежує їх свободу. Свою відмову одягати маску в магазинах вони обґрунтовують саме відсутністю законних підстав карати за невиконання рекомендації.

Натомість, під час розмови з польськими журналістами віце-міністр наголосив, що чинних норм є достатньо. Це підтверджують і юристи МОЗу. Кілька разів в польському уряді обіцяли, що це питання вирішать таким чином, аби ні у кого не залишалось сумнівів. Ще на початку тижня міністр охорони здоров'я країни анонсував нову редакцію постанови, яка стане однозначною відповіддю на різні трактування. 

⇒ На яких товарах та продуктах можна найбільше заощадити в Польщі. Дослідження

карантин в польщі для українців

Жовті та червоні зони в Польщі. Які діють обмеження? 

В польському МОЗ також оголосили, що відзавтра, 3 жовтня, до так званої “червоної” зони карантину буде включено 16 повітів і туристичне місто Сопот, а до “жовтої” - 28 повітів, в тому числі міста Гданськ, Гдиня, Жешув, Кельце та Щецин. Крім цього, створили також перелік міст, які можуть невдовзі потрапити до однієї із карантинних зон - туди увійшла Варшава, Зелена Гура, Слупськ і Влоцлавек. 

З 15 жовтня також ймовірно зміняться карантинні обмеження, що діють в кожній із зон. Польський уряд хоче запровадити нові ліміти осіб, які можуть брати участь у масових заходах, зокрема і родинних святах. У зелених зонах діятиме ліміт до 100 осіб, у жовтих - до 75 осіб, а у червоних - до 50 учасників. Крім цього, у червоних зонах обмежать робочі години ресторанів та кафе до 22:00. В жовтих зонах додатково буде введено обов'язок закривати рот і ніс на відкритому повітрі - так, як це наразі є в червоних зонах.

Нагадаємо, рішення про включення того чи іншого повіту (або міста на правах повіту) до жовтої або червоної зон приймається на підставі епідеміологічних показників за останні 14 днів.

⇒ Читайте також:

У пошуках високооплачуваної роботи молоді поляки все частіше виїжджають закордон. Дослідження

Рейтинг найпопулярніших онлайн-магазинів Польщі

Ціни на продукти в Польщі-2020: найдешевші та найдорожчі супермаркети

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах