Карта доріг Польщі, де краще не перевищувати швидкість

06 Липня 2017

Усім відомо, що безпека дорожнього руху в Польщі є пріоритетною для влади і для простих жителів. Знання та дотримання поляками та іноземцями правил дорожнього руху в цій країні строго контролюється. Навіть найдрібніші порушення караються досить великими штрафами, а за серйозніші вас можуть позбавити водійських прав чи навіть притягнути до відповідальності. Суворі покарання та контроль з боку об’єктивної та некорумпованої польської дорожньої поліції відбивають бажання порушувати ПДР в межах Польщі. У своїй роботі дорожні поліцейські в Польщі використовують різні категорії сучасної техніки: у їх арсеналі 400 фоторадарів для фіксації порушень швидкості, 20 фотореєстраторів для фіксації проїзду на червоне світло, оснащені камерами та вимірювачами автомобілі. Але це не все. У 30 локаціях на польських дорогах віднедавна діють спеціальні прилади для відрізкового вимірювання швидкості. Що це таке і як воно працює, пояснюємо далі.

Оdcinkowy pomiar prędkości - це вимірювання швидкості автомобіля на певному відрізку дороги чи шляху за принципом розрахунку середньої швидкості. Тобто коли автомобіль в’їжджає на відрізок (на якому діє певне обмеження швидкості), то камера, встановлена на в'їзних воротах, записує дані транспортного засобу (реєстраційний номер, тип, марку) і час в'їзду на вимірювальну ділянку. У свою чергу камера, розташована на виїзді, реєструє час виїзду з ділянки і на його основі обчислює середню швидкість руху автомобіля. Якщо допустиму швидкість руху на цьому відрізку перевищено, водій отримує штраф, а запис про правопорушення надійде в CANARD-у, тобто Центр Автоматичного Контролю за Дорожнім Рухом, що обслуговується Головною Інспекцією Дорожнього Транспорту Польщі, пише tvn24bis.pl.

Вперше система відрізкового контролю швидкості запрацювала в Нідерландах в 90-ті роки. З тих пір багато інших країн Європи (зокрема Польща) активно переймає таку ініціативу і впроваджує цю систему автоматичного контролю швидкості на своїх теренах.

В Польщі перші відрізки, де таким чином вимірюють середню швидкість рузху автомобіля і виявляють порушників, з’явились ще у 2015 році, їх було лише 4, а саме:

  • Łosiów, 2,15 км траси №94
  • Łuszczów, траса №82 - 2,9 км
  • Karniewo, дорога №60 - 1,79 км
  • Zwierki-Zabłudów, 3,88 км траси №19

Тепер ж на польських дорогах таких відрізків аж 30, і діють вони в межах 14 воєводств. Точне розташування кожного з відрізків вимірювання середньої швидкості, а також допустимі показники спідометра на тому чи іншому відрізку можна побачити на інтерактивній карті. 

Джерело: Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym GITD

Як саме за порушення швидкості на цих відрізках штрафуватимуть іноземців, поки не відомо. Можливо, дорожня поліція Польщі застосує ту ж схему, що діє до іноземних порушників, яких фіксують фоторадари. Нагадуємо, в такому випадку навіть при звичайній перевірці документів,  інспектор може виписати вам штраф, якщо до того ви порушили правила ПДР і це зафіксували фоторадари. Детальніше ТУТ.

Що чекає на порушників у Польщі читайте у статті Штрафи за порушення правил дорожнього руху (ПДР) в Польщі.  А також візьміть до уваги, що штрафи за порушення ПДР в Польщі можна буде оплачувати банківською карткою.

 

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах