Карта поляка. Частина 1. Анкета на карту поляка

01 Березня 2016
анкета карта поляка, документи на карту поляка, karta polaka

 Що таке карта поляка і як її отримати?

 

У 2008 році Польща  вирішила ввести в дію своєрідний документ під назвою Карта Поляка, спрямований підтримати громадян Польщі, які перебувають в інших країнах (в основному тих, що утворились внаслідок розпаду СРСР), а також їх нащадків. З того часу більш як 60 000 українців скористались шансом і отримали Карту Поляка. Лише за 2015 рік 10 000 українців подали документи на оформлення карти.   Чому ж Карта Поляка така популярна? Хто може її отримати, які можливості вона відкриває та що необхідно знати, щоб успішно пройти співбесіду на Карту Поляка та стати її власником? Про це і піде мова далі, у цій статті ми розкажемо як правильно заповнити анкету на Карту Поляка, а в другій частині КАРТА ПОЛЯКА. ЧАСТИНА 2. СПІВБЕСІДА НА КАРТУ ПОЛЯКА ВСІ ПИТАННЯ ТА ВІДПОВІДІ ви зможете вивчити та скачати всю інформацію, щоб успішно пройти співбесіду на Карту Поляка.

Що таке Kарта Поляка (Karta polaka) та її переваги

Карта Поляка - це документ, що засвідчує пряме відношення певної особи до народу Польщі і надає можливість скористуватися рядом переваг, які не доступні для звичайного пересічного іноземця. Такий документ видається людям, що можуть документально та відповідно до вимог підтвердити своє польське походження. Люди, які отримують Карту Поляка, багато в чому урівнюються в правах із корінними жителями Польщі, проте потрібно розуміти, що цей документ не дає особі польського громадянства, хоч в майбутньому і може посприяти його отриманню. Цій темі ми присвятили окрему статтю Карта Поляка - карта побиту - польське громадянство.

Переваги Карти Поляка (Karta polaka):

  • можливість безкоштовно отримати польську візу, що дозволяє багаторазово перетинати кордони Польщі протягом року, а також зробити безкоштовно таку ж візу для вашої дружини або чоловіка по вашій Карті Поляка. Як це зробити? Читайте в нашій статті Безкоштовна віза в Європу для родичів власника Карти Поляка;
  • надає право офіційно працювати в Польщі без необхідності отримання дозволу на роботу;
  • ви зможете займатися підприємництвом у Польщі, як і польські громадяни;
  • надає право вступати у вузи Польщі і вчиться на безкоштовній основі та звертатися за стипендіями та фінансовою допомогою, як  польські студенти;
  • при нещасних випадках ви зможете скористатися безкоштовною медициною в Польщі;
  • ви отримаєте 37% знижку на проїзд залізничним транспортом в Польщі;
  • зможете безкоштовно відвідувати всі польські державні музеї;
  • в можете розраховувати на кошти, які виділяються з польського бюджету на підтримку поляків за межами країни.
  •  

Хто може отримати Карту Поляка?

Таку карту можуть отримати поляки або їх нащадки, які проживають на території Східної Європи та співвідносять себе з польським народом. Тобто володіють польською мовою та вважають її своєю рідною, дотримуються звичаїв та традицій, поширених в Польщі, слідкують за розвитком Польщі та її кроками на політичній арені, словом, вельми зацікавлені в польській культурі, історії та національних особливостях. Якщо ви впізнаєте себе, то, для того, щоб отримати Карту Поляка, вам залишилось найважливіше  -  надати докази про польську національність чи польське громадянство ваших родичів (матері або батька, дідуся або бабусі, прадіда та прабабусі(обох)) та пройти співбесіду з консулом Республіки Польщі, на якій  і вирішиться, отримаєте ви Карту Поляка чи ні. Про те, які саме документи необхідні для підтвердження польського походження та де їх знайти, ми детально розповіли у статті КАРТА ПОЛЯКА. ПОЛЬСЬКЕ ПОХОДЖЕННЯ, тож зупинимось на співбесіді з консулом.

Карта Поляка для дитини

Якщо обоє батьків мають Карту Поляка, то і дитина має можливість отримати цей документ. Якщо її має лише хтось один з батьків, то, для надання дитині Карти Поляка, інший повинен засвідчити свою згоду на це в присутності консула Польщі. Діти після 16 років мають дати консулу власну письмову згоду на отримання Карти Поляка. Дійсною вона буде до досягнення дитиною повноліття, далі, щоб уникнути анулювання, слід подати документи на продовження Карти Поляка ще на 10 років, раніше ніж за 3 місяці до закінчення її терміну дії. Стосовно співбесіди на Карту Поляка дітей з консулом, то його вимоги до них значно нижчі ніж до дорослих.

Найчастіше співбесіда для дітей проходить у дуже дружелюбній та приємній атмосфері. Спочатку з дітьми знайомляться, можуть спитати про їх вік, місце навчання, улюблений предмет, захоплення, перевіряють знання азів польської мови та елементарні початкові знання про Польщу (наприклад, назвати її столицю).

Чим менша за віком дитина, тим менше запитань отримує, інколи не отримує їх взагалі. Буває, що дитина не відповідає на запитання, не тому, що не знає відповіді, а тому що соромиться чи перелякалась чужих людей. До цього ставляться з розумінням і не вважають причиною відмовити у Карті Поляка.

 Неповнолітнім отримати карту поляка легко і варто. Тому виробіть її своїй дитині, адже вона відкриє перед нею багато перспектив у майбутньому, зокрема у виборі місця навчання та праці.

Термін дії та вартість Карти Поляка (Karta polaka)

Карта Поляка видається терміном на 10 років. Після цього її можна поновити, подавши в консульство прохання про поновлення карти не пізніше ніж за 3 місяці до закінчення терміну дії вашої Карти Поляка. Оформлення та видача карти (Karta polaka), як і поновлення – безкоштовні.

Відмова від надання Карти Поляка

У Карті Поляка вам можуть відмовити, якщо ви маєте дозвіл на проживання в Польщі або громадянство цієї країни. Також великою підставою для відмови є подання фальшивих документів або документів, що містять неправдиву інформацію. Не видати вам Карту Поляка мають право і  з поглядів безпеки та збереження громадського порядку в Польщі. Якщо ж ви не чинили жодних протиправних дій чи дій, що шкодили б інтересам Польщі, а з документами на карту поляка  все в порядку, можете реєструватись на прийом до консула.

 

Реєстрація на співбесіду з консулом Республіки Польщі

Якщо ви, скориставшись нашими порадами, змогли відшукати документальне підтвердження свого польського походження, вітаємо. Для отримання Карти Поляка вам залишається необхідною згода консула, тому почнемо з реєстрації на прийом. Реєстрація на співбесіду з консулом відбувається онлайн або по телефону. Спілкуватимуться з вами польською, відповідайте цією ж мовою. Якщо вам щось не до кінця зрозуміло, краще перепитайте, бо вказані  хибні дані можуть стати причиною того, що ви не отримаєте Карту Поляка. Зареєструвавшись на певний день та годину, вам необхідно буде заповнити анкету на видачу Карти Поляка (wniosek o przyznanie Karty Polaka). До анкети необхідно додати кольорову фотографію 3.5×4.5 см, зроблену на світлому фоні так, щоб обличчя займало 80% площі. Її необхідно вклеїти  у виділеному для цього місці. Ми подаємо шаблон анкети та інструкцію до її заповнення.

анкета карта поляка, документи на карту поляка, karta polaka  анкета карта поляка, документи на карту поляка, karta polaka

 

Отож, маючи на руках документи-підтверження вашого польського походження,заповнену анкету (wniosek), паспорти (закордонний та внутрішній) та їх копії, а також інформацію про дату та час прийому у консула, можете готуватись до співбесіди.

Співбесіда на отримання Карти Поляка (Karta polaka)

Співбесіда з консулом – це своєрідний екзамен на знання польської культури, історії, географії і, що, мабуть, найважливіше – мови. Так званий іспит складається з двох частин: перша – ваша розповідь про себе, друга –  розмова у формі питання-відповідь (перевірка теоретичних знань про Польщу). Співбесіда триває 20-30 хв. Радимо вам ретельно готуватись до співбесіди. Дуже часто погана польська чи прогалини у знаннях про, наприклад, історичні постаті , якими поляки пишаються, призводять до негативного рішення консула стосовно видачі вам Карти Поляка (Karta polaka). Отож, розповідь про себе варто не починати спонтанно, а продумати та записати заздалегідь, а безпосередньо перед співбесідою повторити, тоді ваш текст буде зв’язним, а думки – висловленими логічно та послідовно. Ось орієнтовний план розповіді:

  1. загальна інформація про вас та ваше польське походження (ім’я, вік, місце проживання, освіта, родинні зв’язки з поляками)
  2. інформація про ваші зацікавлення та хобі (що робите у вільний час, яка ви людина, чи любите активний відпочинок, чи це пов’язано якось із Польщею)
  3. пояснення того, для чого вам власне треба Карта Поляка

 

Після того, як ви розповісте інформацію про себе, консул можливо буде задавати вам питання про польську історію та культуру,  людей, які її прославили, природні особливості Польщі, традиції та звичаї її мешканців. Також перевірятимуться ваші навики читання польською. Як підготуватись до цієї частини співбесіди: ключові моменти поведінки та перелік питань, які задає консул, разом із відповідями – цю інформацію ви знайдете у другій частині нашої статті:

КАРТА ПОЛЯКА. ЧАСТИНА 2. СПІВБЕСІДА НА КАРТУ ПОЛЯКА ВСІ ПИТАННЯ ТА ВІДПОВІДІ.

Пропонуємо вам також інші корисні та актуальні статті з даної теми:

НЕОБХІДНІ ДОКУМЕНТИ НА КАРТУ ПОЛЯКА.

КАРТА ПОЛЯКА. ПОЛЬСЬКЕ ПОХОДЖЕННЯ.

ПОЛЬСЬКІ СТИПЕНДІЇ ДЛЯ УКРАЇНЦІВ , ЯКІ МАЮТЬ КАРТУ ПОЛЯКА.

ВЛАСНИКАМ КАРТИ ПОЛЯКА ...

КАРТА ПОЛЯКА. КУДИ ЗВЕРТАТИСЬ ПО ГРОШОВУ ДОПОМОГУ В ПОЛЬЩІ

Анкета на безкоштовну візу в Польщу по Карті Поляка родича

Не всі знають, проте отримати безкоштовну візу в Польщу на основі Карти Поляка може не тільки її власник, а й його родичі – чоловік/дружина, діти та батьки. Достатньо всього лиш зібрати необхідні документи на візу, додати до них підтвердження родинних зв’язків з власником Карти Поляка і подати документи в Консульство Польщі чи ППВА (попередня реєстрація в більшості Консульських округів не потрібна). Перелік усіх Консульств Польщі та ППВА можна переглянути ТУТ. В результаті вам абсолютно безкоштовно відкриють польську національну візу типу D терміном на рік. Важливий нюанс – подавати на безкоштовну візу родичі мають право тільки за присутності власника Карти Поляка. Повний перелік необхідних документів на візу по Карті Поляка родича, а також усі її переваги та інформацію про нюанси оформлення ви знайдете у нашому матеріалі Безкоштовна віза в Європу для родичів власника Карти Поляка. Пропонуємо вам також детальну інструкцію із заповнення анкети на безкоштовну візу в Польщу по Карті Поляка родича.

 

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах