Карта поляка. Частина 2. Співбесіда на карту поляка, всі питання та відповіді

01 Березня 2016
Карта поляка  Співбесіда на карту поляка, всі питання та відповіді

Як правильно заповнити анкету на карту поляка ми описали в першій частині статті Карта Поляка. Частина 1. Анкета на Карту Поляка

Щодо другої частини співбесіди на карту поляка, то готуватись до неї варто не менше місяця, приділяючи цьому кілька годин в день. У вас буде перелік питань, за рамки яких в консульстві виходити не мали б (адреси та контакти Консульств Польщі в Україні зібрані ТУТ), тому готуватись буде по чому. Варто розпочати відвідувати курси польської мови, або, якщо бракує часу, завжди і всюди доступні онлайн-уроки польської, які ми пропонуємо вам переглянути на нашому сайті абсолютно безкоштовно. Мова – дуже важливий фактор успіху, чим краще ви говоритимете польською, тим менше вам задаватимуть теоретичних запитань. Також на співбесіді ви повинні будете заповнити декларацію національності (документ, який свідчить про ваш намір стати поляком) та написати заяву, вказавши, що не являєтесь громадянином Польщі і не проживаєте там.

Перелік запитань на співбесіду з консулом на Карту Поляка (Karta polaka), які задають найчастіше

Запитання на співбесіді по карті поляка (Karta polaka) ставляться з таких тем: історія, географія, видатні поляки, національні символи, визначні для Польщі дати, загальні запитання про політичний устрій, літературу, традиції, сучасний стан країни. Розглянемо їх детальніше на конкретних прикладах  і проаналізуємо відгуки людей, які отримали свою карту поляка.

Запитання з історії Польщі (Historia Polski) для співбесіди щодо отримання Карти Поляка

Питання з цієї категорії ледь не найчастіше задають на співбесіді з консулом. Поляки дуже пишаються своїм минулим і вважають за обов’язок досконало знати історію свого краю, а також передавати її з покоління в покоління. Будь-який поляк з гордістю розкаже іноземцю про основні історичні постаті та події, ще й так, що змусить пишатись силою та завзяттям поляків. В цьому їх патріотизм. Судячи з відгуків, питання задають як такі, що стосуються сучасних подій, так і про події сивої давнини: перший та останній королі Польщі, Варшавська битва, Грюнвальдська битва, міста-столиці Польщі у різні часи, дата угоди Польщ з ЄС – кожен, хто проходив співбесіду, отримував своє запитання з історії Польщі. Пропонуємо вашій увазі перелік питань для співбесіди щодо отримання Карти Поляка, які вас чекатимуть.

Карта поляка Співбесіда на карту поляка, всі питання та відповідіКарта поляка Співбесіда на карту поляка, всі питання та відповіді

Запитання з географії Польщі (Geografia Polski) на Карту Поляка

Ви повинні максимально орієнтуватися в географії Польщі, адже це країна, походження з якої ви добиваєтесь. Польща славиться своїми горами, тож треба знати найвищі гірські вершини та їх висоту. Часто задають питання про те, з ким межує Польща, її площа, найбільші міста, де протікають головні ріки країни, які пам’ятки ЮНЕСКО є на території Польщі. Список інших питань з географії на Карту Поляка:

Карта поляка Співбесіда на карту поляка, всі питання та відповідіКарта поляка Співбесіда на карту поляка, всі питання та відповіді

 

Відомі письменники, митці та науковці Польщі. Видатні люди Польщі (Znani pisarze, naukowcy i artyści Polscy). Питання для проходження співбесіди на Карту Поляка

Це люди, які зробили чи роблять Польщу відомою в цілому світі, ті, чиїми досягненнями пишаються поляки і не тільки. Їх твори внесені в програму освіти, винаходи запатентовані і широко використовуються в Польщі і за її межами. Вам необхідно знати цих людей, а також те, завдяки чому вони так важливі для поляків. Це дуже потрібно для отримання карти поляка. Найчастіше звучать питання про президентів, сучасних письменників, Нобелівських лауреатів. Не плутайтесь у відповідях, ви ризикуєте зачепити поляків за живе. Покажіть, що ви знаєте цих людей і цінуєте їх внесок в історію Польщі.Ось основні питання з цієї теми для проходження співбесіди на Карту Поляка:

 

Традиції та звичаї поляків (Tradycje). Типові запитання на Карту Поляка

Поляки люблять, зберігають і продовжують свої традиції. Часто лунають запитання не лише про те, які традиції ви знаєте, а й які з польських традицій шануються у вашій сім’ї, яких польських звичаїв ви дотримуєтесь. Вам необхідно знати назви, дати та специфіку святкування релігійних та державних польських свят, чим вони особливі, які їх атрибути.  Також варто знати, як до них готуються, чи є ці дні вихідними в Польщі на державному рівні. Це те, що єднає і гуртує поляків. Ви збираєтесь стати ближчими до них, краще розуміти сутність польської культури, тож ось вам перелік типових питань на Карту Поляка:

Можливі запитання про національні символи Польщі (Polskie symbole narodowе) для бажаючих отримати Карту Поляка

Перше, що ви маєте зробити – це вивчити  гімн. Його просять цитувати дуже часто. Також ви маєте не тільки перелічити існуючі національні символи Польщі, а й знати їх історію, час виникнення і т.д.

Загальні питання про Польщу (Pytania ogólne о Polsce) для співбесіди по Карті Поляка

Загальні знання про Польщу у вас є, тому відповідати на питання з цієї категорії не має становити труднощів. Часто консул задає питання про зв’язок історичного минулого Польщі із місцевістю, у якій ви проживаєте. Наприклад, чи проживали, хоч тимчасово, на цій території видатні польські діячі, що вони зробили для вашого краю, чи відбувались там битви за участю поляків, чи є пам'ятки архітектури, збудовані поляками і т. д.

Важливо! Польська мова! Рівень знань для позитивного результату по Карті Поляка

Ви можете досконало знати історію та географію Польщі, роки народження та смерті всіх її видатних людей, вміти співати гімн та мати прекрасні документи про підтвердження польського походження, які не залишають місця сумнівам, але цього може бути замало для отримання карти поляка. Дуже важливою умовою є хороший рівень володіння польською мовою. Ви повинні вміти говорити легко і впевнено, а головне – правильно. Тому мусите приділити цьому значну увагу. Були випадки, коли вже під кінець співбесіди, після розповіді про себе і відповідей на теоретичні запитання, людей просили прочитати вголос неважкий польський текст, де були не тільки слова, але й цифри. На жаль, деякі не змогли цього зробити і, відповідно, не отримали карти поляка, хоча були впевненими в своїх знаннях. Будьте уважними!

Ретельно підготувавшись, ви матимете дуже високі шанси на вдале проходження співбесіди на карту поляка та позитивне рішення консула. З цього моменту десь через 2 місяці ви отримаєте свою карту. Успіху!

А поки запрошуємо вас ознайомитись із корисними та актуальними матеріалами, що  висвітлюють усю необхідну інформацію по Карті Поляка:

КАРТА ПОЛЯКА. ЧАСТИНА 1. АНКЕТА НА КАРТУ ПОЛЯКА.

НЕОБХІДНІ ДОКУМЕНТИ НА КАРТУ ПОЛЯКА.

КАРТА ПОЛЯКА. ПОЛЬСЬКЕ ПОХОДЖЕННЯ.

ПОЛЬСЬКІ СТИПЕНДІЇ ДЛЯ УКРАЇНЦІВ , ЯКІ МАЮТЬ КАРТУ ПОЛЯКА.

ВЛАСНИКАМ КАРТИ ПОЛЯКА ...

БЕЗКОШТОВНА ВІЗА В ЄВРОПУ ДЛЯ РОДИЧІВ ВЛАСНИКА КАРТИ ПОЛЯКА

ЗРАЗОК ЗАПОВНЕННЯ АНКЕТИ НА ВІЗУ ПО КАРТІ ПОЛЯКА РОДИЧА

КАРТА ПОЛЯКА. КУДИ ЗВЕРТАТИСЬ ПО ГРОШОВУ ДОПОМОГУ В ПОЛЬЩІ

 

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах